Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Giresun Barosu’ndan Çocuk Haklarına Vurgu…

Giresun Barosu’ndan Çocuk Haklarına Vurgu…

Eski Beşiktaşlı Gökhan Keskin’in Babası Vefat Etti…

Eski Beşiktaşlı Gökhan Keskin’in Babası Vefat Etti…

Kaymakam Ermiş’ten Ortopedik Engelli Öğrenciye Ziyaret…

Kaymakam Ermiş’ten Ortopedik Engelli Öğrenciye Ziyaret…

Giresun Üniversitesi, Giresun Değerlerini Unutmadı…

Giresun Üniversitesi, Giresun Değerlerini Unutmadı…

Hareketsiz Yaşam Felç Riskini Genç Yaşlara İndirdi…

Hareketsiz Yaşam Felç Riskini Genç Yaşlara İndirdi…

ABD’nin Tavrını Şiddetle Kınıyoruz…
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 3 Ağustos 2018 - 03:07:13
  •  25
ABD’nin Tavrını Şiddetle Kınıyoruz…

ABD’nin Türkiye’ye yönelik yaptırım kararına bir tepki de Hukuki Araştırmalar Derneği Giresun Şubesinden. Şube Başkanı Avukat Nuri Karaman, ABD’nin ülkemize yönelik yayınladığı yaptırımları şiddetle red ettiklerini bildirdi.

Hukuki Araştırmalar Derneği Giresun Şube Başkanı Avukat Nuri Karaman, ABD’nin ülkemize yönelik yayınladığı yaptırımların uluslararası hukukta hiçbir yeri olmadığını kaydetti. Karaman, “İzmir de yürütülmekte olan ve kamuoyunda’’ Papaz Brunson ‘’ davası olarak bilinen yargılamada ABD vatandaşı olan tutuklu sanık hakkında ev hapsi kararı verilmiştir. Karar üzerine ABD yetkilileri tarafından Türk Yargısının bağımsızlığı ve Türkiye Cumhuriyetinin egemenliği hiçe sayılarak sanığın derhal tahliyesi yönünde baskı ve tehdit içeren açıklamalar peş peşe yapılmıştır. Son olarak Adalet Bakanımız sayın Abdülhamit GÜL ve İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu’ ya yaptırım uygulanacağı ABD yetkilileri tarafından duyurulmuştur. Türkiye Cumhuriyeti; özgür, egemen, bağımsız , tarihin kaleme alınmaya başladığından bu yana var olan Türk Milletinin iradesinin somutlaştığı onurlu bir devlettir. Devletimiz, emperyalizme karşı dünya üzerinde verilen kurtuluş mücadelesinin öncü savaşlarından biri ile emperyalizmi yenerek kurulmuş ve tüm mazlum milletlere örnek teşkil etmiştir. ABD yetkililerin tavrının uluslararası hukukta, insanlığın binlerce yıllık savaş ve barış mücadelesi ile oluşmuş diplomatik geleneğinde, hiçbir yeri yoktur. Bu tavrı şiddetle reddediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve bağımsız Türk Yargısına hiçbir egemen güç, emir ve talimat veremez, tehdit de edemez. Uluslararası hukuka açıkça aykırı olarak; tam bir mafya yöntemi ile alınan bu karar insanlığın kazanımlarına aykırı, hukuku yok sayan asla kabul edilemez bir haksız eylemdir. Türkiye Cumhuriyeti devleti böyle mafya usulü eylemlere asla prim vermemiştir ve vermeyecektir. Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti, Orhun kitabelerinde yazdığı üzere ‘’üstte mavi gök çökmedikçe altta yağız yer delinmedikçe” Varlığını ve bağımsızlığını daima sürdürecektir” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla

 

 ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

BÖLGESEL AMATÖR LİG GRUP 3
O G B M P
1 . Kelkit Hürriyet 9 8 1 0 25
2 . GÖRELESPOR 9 6 3 0 21
3 . T.Doğanspor 9 4 2 3 14
4 . Iğdır Esspor 9 4 2 3 14
5 . Yakutiyespor 9 3 5 1 14
6 . 1926 Bulancakspor 9 4 1 4 13
7 . Haçkaspor 9 3 3 3 12
8 . Arhavispor 9 3 3 3 12
9 . Araklı 1961 9 3 2 4 11
10 . K.Belediyespor 9 2 2 5 8
11 . Çayelispor 9 1 5 3 8
12 . Serhat Ardahan 9 2 2 5 8
13 . Bayburt Bld. 9 2 1 6 7
14 . S.Gençlerbirliği 9 2 0 7 6
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz