Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Eynesil’de  30 Kursiyere Törenle Belgeleri Verildi…

Eynesil’de 30 Kursiyere Törenle Belgeleri Verildi…

Görele’de Köy ve Mahalle Muhtarları Aylık Toplantısı Yapıldı…

Görele’de Köy ve Mahalle Muhtarları Aylık Toplantısı Yapıldı…

Sivrioğulları 3.Geleneksel Piknik Şölenine Davetlisiniz…

Sivrioğulları 3.Geleneksel Piknik Şölenine Davetlisiniz…

SP’den Fiskobirlik Önerisi…

SP’den Fiskobirlik Önerisi…

Görele’de Aşure Dağıtımı…

Görele’de Aşure Dağıtımı…

Akşener: Dümene Çomak Sokuyoruz …
  • Ana Sayfa » Siyaset
  • 9 Haziran 2018 - 23:29:04
  •  124
Akşener: Dümene Çomak Sokuyoruz …

İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Giresun’daki programının ardından karayoluyla geldiği Ordu’da, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitingde seçmenlere seslenerek destek istedi.

‘AKŞENER: BANA GELİNCE HER ŞEY PEŞİN, TAYYİP ERDOĞAN’A VERESİYE’

Karadenizli fındık üreticisinin mağdur olduğunu belirterek, fındık fiyatını 15 TL yapacaklarını söyleyen Meral Akşener, AK Parti hükümetinin icraatlarını eleştirdi. Fındık konusunda üreticinin yanında olacağını, fiyatında 15 TL olarak açıklanacağını vurgulayan Akşener, fiyat mağduriyetinin giderileceğini söyledi. Elindeki nüfus cüzdanını miting alanındaki vatandaşlara göstererek, kimlik kartı yerine bugün AK Parti’lilerden torpil kağıtları alınıp verildiğini de ileri süren Akşener, “Bir devletin üç tane kağıdı var. Biri nüfus cüzdanı, kimliğimiz. Bunu ortaya koyduğumuz zaman, bunu çıkardığımız zaman Allah şahittir, söz veriyorum; ağada bu olacak, paşada bu olacak, reiste bu olacak. 81 milyon bu ülkenin her bir metrekaresinin sahibi olacak. Devletlerin özelliği de budur. Biri nüfus kağıdı, diğeri para, bir diğeri tapu. Tapunun üzerinde tapu senedi yazar. Bunların üçü de dokunulmazdır. Bunların üçü de itibarsızlaştırılamazdır. Bugün bu ülkede kimlik kartının yerini, AK Parti’den getirilen torpil kağıtları aldıysa, sizin evlatlarınız sözleşmeli er olabilmek için, taşeron yanında işçi olabilmek için bile, AK Parti teşkilatlarından torpil kağıdı getirmek zorundaysa bu düzen değişmelidir, değişecektir” dedi.

Miting alanında, astsubay emeklilerinin isteklerini yazan bir pankartı da okuyan Akşener, “Bakacağız duruma, önce seçin. Bana gelince her şey peşin, Tayyip Erdoğan’a veresiye. Ben sadece ekonomiye, eğitime ve insana bakış açımızı anlatmaya çalışıyorum” diye konuştu.

‘SADECE DEDİKODU YAPIYORSUNUZ’

Başbakan Binali Yıldırım’ın kendisiyle ilgili eleştirilerine de tepki gösteren Akşener, “Son dönemde bir TİKA kavgası çıktı biliyorsunuz. Sayın Binali Yıldırım, çıktı dedi ki ‘Meral Akşener FETÖ’den talimat aldı TİKA’yı satıyor’ Bunlar hem yalancı, hem iftiracı. Ben ‘TİKA’yı satacağım’ demedim. ‘FETÖ’den talimat aldı’ kısmı iftira. Bana henüz talimat verecek şahıs anasından doğmadı. Bunu en iyi Recep Tayyip Erdoğan bilir. Dolayısıyla ama sayın Yıldırım, güzel kardeşim. Sen başbakansın. Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı emrinde. Elindeki belge bilgileri getir, nasıl talimat vermiş bu. Bende dokunulmazlığı olmayan şahıs olarak karşındayım. Talimat ver, tutuklat beni, gereğini yap. Sadece dedikodu yapıyorsunuz” dedi.

Akşener burada, “Cumhurbaşkanı seçildiğimde gençlerimize iş vermek devletin görevidir. Gençlerimiz için fabrika açacağım onlar çalışacak. Her gence maaş bağlayacağım diyorum. Abiler hopladı. Kaynak soruyorlar. Kaynağı söyleyeyim çaldıklarınızı geri alacağım. Ceplerinizi boşaltacağım” ifadelerinde bulundu.

Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“1 saat geciktim, şehit evine gitmem gerekiyordu çünkü. O yüzden geciktim hepinizden özür diliyorum. 24 Haziran’da seçim var oy kullanacaksınız. Fındığın mezara gömülmesini istiyorsanız tek adam rejimi devam etsin. Başka bir şey, Giresun’da bir yılda yüzlerce esnaf kepenk kapattı. Fındık bitti. Buralarda çay, fındık ne demektir? Oğlunu kızını evlendirdiği, bu şehirden göçü engelleyen neden demektir. Peki, Türkiye’nin tüm dünyada 1. sırada olduğu fındık niye böyle oldu?

Berlusconi’nin bir düğününe gitti. Sonra böyle oldu. Fiskobirlik, Varlık Fonu’na devredildi. OHAL sebebiyle fındıkla ilgili ağzını açan tutuklanabilir mi? Tutuklanabilir. Fındık sadece Karadeniz için değil Türkiye’nin stratejik ürünüdür. O yüzden gereken önemi vermeliyiz.

“NASIL OLUYOR DA GENÇLER İŞSİZ”

Ben Cumhurbaşkanı seçildiğimde devlet fındık için 15 Lira fiyat açıklayacak. Erdoğan, Macron’a, Berlusconi’ye yaptığın kıyakları; Giresunlulara attığın tokadın hesabını ödeyeceksin. Fındığa para bulamayanlar ne yaptı? 16 yılda 2,5 trilyon dolar bu devletin kasasına girdi. Nasıl oluyor da gençler işsiz? Nasıl oluyor da ülkece en büyük problemimiz genç işsizliği?

Televizyonda diyor ki şehir hastanelerinin en büyük müşterisi halkımız olacak. Bir sürü garanti verilmiş. Açıkça söylüyorum vatandaş kazıklanıyor! Cumhurbaşkanı seçildiğimde gençlerimize iş vermek devletin görevidir. Gençlerimiz için fabrika açacağım onlar çalışacak. Her gence maaş bağlayacağım diyorum. Abiler hopladı. Kaynak soruyorlar. Kaynağı söyleyeyim çaldıklarınızı geri alacağım. Ceplerinizi boşaltacağım.

AKŞENER, ERDOĞAN’IN KIRAATHANE PROJESİNİ ELEŞTİRDİ

Kanal İstanbul için 65 milyar dolar harcayacak. Bu projenin Türkiye’ye ne faydası olacak? Gencimizin iş bulması için imkan olacak mı? Bunlara cevap veremeyince, yeni bir çılgın proje açıkladı: Millet Kıraathaneleri. Bula bula bunu buldular. Tayyip Erdoğan kahvecilerin ekmeğine de göz dikti.

Sen şehir hastanelerini müteahhitlerin eline bırakacağına söyle kahve açsınlar. Ellerini milletin cebinden çek. Gidilecek kahveyi bile sana mı soracaklar kardeşim? Sadece Ankara Şehir Hastanesi’nin size 1 yılda verdiği zarar 800 milyon TL.

KAYNAKLARINI AÇIKLADI

Kaynak nerede? TRT’yi satıyorum. TRT’dekiler yıllık 2,5 milyar TL para kazanıyorlar. Bakanların gelinleri, damatları sizin cebinizden çıkan paralarla kiralanan lüks araçlar var. Ben onlara diyeceğim ki ‘inin aşağı!’. Devlet binalarını bırakıp, yandaş müteahhitlerin yaptığı binalarda fahiş fiyatlara oturuyorlar. Al bir kaynak daha! Devletin alım yaptığı alanlar var. Onları bir araya toplayacağım. Rüşveti, yolsuzluğu, israfı engelleyeceğim. Alın size oradan 15 milyar TL kaynak.

  • Etiketler
  • Yorumla

 

 ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

BÖLGESEL AMATÖR LİG GRUP 3
O G B M P
1 . Görelespor 1 1 0 0 3
2 . Iğdır Es Spor 1 1 0 0 3
3 . Arhavispor 1 1 0 0 3
4 . Sarıkamış G.B. 1 1 0 0 3
5 . Çayelispor 1 0 1 0 1
6 . Kendirli Bld. 1 0 1 0 1
7 . Haçka Spor 1 0 1 0 1
8 . Kelkit Hürriyet 1 0 1 0 1
9 . Tonya Doğanspor 1 0 1 0 1
10 . Yakutiyespor 1 0 1 0 1
11 . 1926 Bulancak 1 0 0 1 0
12 . Araklı 1961 1 0 0 1 0
13 . Bayburt BS 1 0 0 1 0
14 . Serhat Ardahan 1 0 0 1 0
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz