Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karadeniz’de Fındığa Alternatif Kestane…

Karadeniz’de Fındığa Alternatif Kestane…

Türker”Şenlikoğlu Bildiğiniz Gibi”…

Türker”Şenlikoğlu Bildiğiniz Gibi”…

Kalp Hastalığı Olanlar Soğuklara Dikkat!…

Kalp Hastalığı Olanlar Soğuklara Dikkat!…

Geçmeyen Öksürüğünüz Varsa ve Nefesiniz Daralıyorsa Dikkat!…

Geçmeyen Öksürüğünüz Varsa ve Nefesiniz Daralıyorsa Dikkat!…

Karınca Kalesine Bayrak Dikildi…

Karınca Kalesine Bayrak Dikildi…

Andımız Kararı Derhal Uygulanmalıdır!…
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 23 Ekim 2018 - 02:57:37
  •  13
Andımız Kararı Derhal Uygulanmalıdır!…

Atatürkçü Düşünce Derneği Giresun Şubesi Gençlik kolları başkanı Oğuzcan Özdemir tarafından Danıştayın verdiği Andımız kararıyla ilgili yazılı bir açıklamaya yer verildi.Özdemir açıklamasında; Türk Milleti’nin doğru, çalışkan ve Atatürk ilke ve Devrimlerinin izinde olduğunu Türkiye’nin geleceği yarının mimarları olan çocuklarımızın zihnine yazan ‘Öğrenci Andının’ verilen hukuk mücadelesi sonucu okullara geri gelmesi mutlu etmiştir. Hükümet yetkililerinin Atatürk ve ulusal değerlerle kavgalı olduğunun açık göstergesi olan andımızın kaldırılması kararı Danıştay 8. Dairesi tarafından durdurulmuştur. Bu karar eğitim üzerinde gerici ve yanlış uygulamalara bir tokat niteliğindedir. Danıştay kararında şu ifadelere yer vermiştir. “Türk Devletini ve Milletini ebediyete kadar yaşatacak, çağdaş uygarlığın ve medeniyetin ortağı ve öncüsü yapacak, toplumun ve kişilerin refah, huzur ve mutluluğunu sağlayacak yeni nesillerin yetiştirilmesi olan milli eğitim sistemimizin temel amaçlarını gerçekleştirmesini içeriği itibariyle sağlamaya yardımcı olabilecek nitelikteki öğrenci andının kaldırılmasına ilişkin değişikliğin haklı ve hukuksal temellere dayandırılmadığı anlaşıldığından dava konusu düzenlemede hukuka uyarlık görülmemiştir.”

“Danıştay, dünyanın birçok ülkesinde ulus bilincini güçlendirmek amacıyla kullanılan öğrenci andını, ülkemizde ırkçılık, dayatma, ayrımcılık, dışlayıcı olarak tanımlayanlara gerici ve yobaz eğitimin önünü açmayan çalışanlara gereken yanıtı vermiştir.

İktidar yetkililerin kızgınlığını, homurtularını ibretle izliyoruz. Andımız öğretinin nesi yanlıştı kimleri rahatsız etti? Andımızın kaldırılması ülkemizin düşmanlarını, emperyalistleri sevindirirken milletimizi derinden üzdü. Vatanımızı savunmayı, tüm milletimizi sevmeyi, uğruna fedakarlığı yapmayı, Türk milleti olmaktan gurur duymayı öğreten bu andın neresinde yanlış var?Açık yüreklilikle soruyoruz

Türküm ifadesi mi? Doğruyum ifadesi mi ? Çalışkanımın İfadesi mi ? yoksa sizi Ey Büyük Atatürk ifadesi mi yada hangi kısmı bu kadar rahatsız etti.Yargı kararını sorgular oldunuz. Daha düne kadar Rahip Brunson davasında “Yargımız bağımsızdır” demeçleriyle çelişkisinin, bir gericilik uçurumu olduğunun farkındayız.

Her türlü mücadeleyi vermeye varız.Danıştayın almış olduğu kararın uygulanmasının takipçisiyiz.Tüm gerici uygulamalara karşı çocuklarımızın Cumhuriyet ruhuyla büyümesi mücadelesini vereceğiz.Bu topraklarda Mustafa Kemallerin Tükenmesine izin vermeyeceğimize , Aziz Türk Milleti olarak Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal’in açtığı yolda, gösterdiği hedefe durmadan yürüyeceğimize ant içiyoruz”İfadelerine yer verdi.

  • Etiketler
  • Yorumla

 

 ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

BÖLGESEL AMATÖR LİG GRUP 3
O G B M P
1 . Kelkit Hürriyet 9 8 1 0 25
2 . GÖRELESPOR 9 6 3 0 21
3 . T.Doğanspor 9 4 2 3 14
4 . Iğdır Esspor 9 4 2 3 14
5 . Yakutiyespor 9 3 5 1 14
6 . 1926 Bulancakspor 9 4 1 4 13
7 . Haçkaspor 9 3 3 3 12
8 . Arhavispor 9 3 3 3 12
9 . Araklı 1961 9 3 2 4 11
10 . K.Belediyespor 9 2 2 5 8
11 . Çayelispor 9 1 5 3 8
12 . Serhat Ardahan 9 2 2 5 8
13 . Bayburt Bld. 9 2 1 6 7
14 . S.Gençlerbirliği 9 2 0 7 6
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz