Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Giresunspor’da Kupa Mesaisi Başladı…

Giresunspor’da Kupa Mesaisi Başladı…

Kaya: Herşeye Zam Var Fındığa Yok!…

Kaya: Herşeye Zam Var Fındığa Yok!…

Türker”Halkımız Sefalet,AKP Sefa İçinde”…

Türker”Halkımız Sefalet,AKP Sefa İçinde”…

Karadeniz’de PKK’ya Büyük Darbe…

Karadeniz’de PKK’ya Büyük Darbe…

AK Parti Giresun İl Başkanlığından Öğrencilere Aşure İkramı…

AK Parti Giresun İl Başkanlığından Öğrencilere Aşure İkramı…

Bektaş “Saadet Partisi’nin Baraj Sıkıntısı Yok”…
  • Ana Sayfa » Siyaset
  • 3 Mayıs 2018 - 23:48:16
  •  90
Bektaş “Saadet Partisi’nin Baraj Sıkıntısı Yok”…

Saadet Partisi iktidarında 5 Y’yi ülke gündeminden çıkaracaklarının sözünü veren İl Başkanı Bektaş, “Garip gurebanın hakkını, yetim hakkı korur gibi koruyacağız. Çevremizde yalakalığın prim yapmasına kesinlikle izin vermeyeceğiz. Farklı fikir ve düşüncelere önem verecek, hoşumuza gideni değil, haklı olana kulak vereceğiz. İnsanlarımızın ömrünü tükettiği şehirlere yaşanabilir bir hüviyet kazandıracağız. Türkiye’mizi normalleştireceğiz. Olağanüstü hâl artık olağan hâle gelmiştir. Halbuki OHAL normal bir hâl değildir. İktidara geldiğimizde yapacağımız ilk şeylerden biri OHAL’in kaldırılması olacaktır. Şiddete başvurmadığı sürece, her türlü fikri önemseyeceğiz” diye konuştu.

“Şiddetle kaçınacağımız 5Y’den başka bir de ayrılmayacağımız 5A’mız var” diyen Bektaş şöyle konuştu;

Birincisi akıldır. Akıl bir işin sonunu görmek demektir. Akılla hareket etmezseniz Şam’da namaz kılacağız derken, Suriyelileri getirip İstanbul’da namaz kıldırırsınız. Akıl doğruların içinde en doğruyu bulmaktır. Ülkeyi tek akılla değil, ortak akılla yönetme yoluna gideceğiz. Bu istişare demektir. İkincisi adalettir. Adaleti mutlaka tesis edeceğiz. Atatürk’ün mahkeme duvarlarını süsleyen “Adalet mülkün temelidir.” cümlesini kalplere nakşedeceğiz. Bugün hakimlerin adil karar verebilmesi için imkan yok. Mahkemede derdest edilen hakimler var. Bunu görenin adil karar verebilmesi mümkün değildir. Üçüncüsü ahlâktır. Ahlâk bir toplumun mayasıdır. Ahlâk iyiliğin hakim olmasının mücadelesini vermektir. Herkesin hakkını gözetmek, her türlü zulme engel olmak en büyük ahlâk örneğidir. Yönetimde mutlaka ahlâkı hakim kılacağız. Ve son olarak Adanmışlık ve Asalet. Yola çıktığından bu yana ismi bile tek bir olumsuz ithamla yan yana gelmemiş Millî Görüş hareketinin mensupları, 50 yıldır olduğu gibi bugün de makam, mevki, menfaat gözetmeksizin mücadelelerine devam etmektedir.

İktidar olduğumuzda, bu adanmışlık ve asaletin devletin her kademesine hakim olması için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Saadet Partisi olarak bu ülkenin iyiliğini, güzelliğini isteyen, hak ve adalet ekseninde birlikte yaşayabilmeyi arzu eden her bir ferde kapılarımız sonuna kadar açıktır. Bu ülkenin problemlerinin yine ancak bu ülkenin insanlarıyla konuşularak çözüleceğine inanıyoruz. Bir araya gelinip konuşmayı zorlaştıracak değil; aksine irtibat kurmayı, istişare yapmayı kolaylaştıracak tutumu hiçbir zaman elden bırakmadık ve bırakmayacağız.”

  • Etiketler
  • Yorumla

 

 ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

BÖLGESEL AMATÖR LİG GRUP 3
O G B M P
1 . Görelespor 1 1 0 0 3
2 . Iğdır Es Spor 1 1 0 0 3
3 . Arhavispor 1 1 0 0 3
4 . Sarıkamış G.B. 1 1 0 0 3
5 . Çayelispor 1 0 1 0 1
6 . Kendirli Bld. 1 0 1 0 1
7 . Haçka Spor 1 0 1 0 1
8 . Kelkit Hürriyet 1 0 1 0 1
9 . Tonya Doğanspor 1 0 1 0 1
10 . Yakutiyespor 1 0 1 0 1
11 . 1926 Bulancak 1 0 0 1 0
12 . Araklı 1961 1 0 0 1 0
13 . Bayburt BS 1 0 0 1 0
14 . Serhat Ardahan 1 0 0 1 0
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz