Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karan”Üreticiyi Tüccara Muhtaç Etmeeyin”…

Karan”Üreticiyi Tüccara Muhtaç Etmeeyin”…

Temsilcimiz Görelespor Telafi Edecek…

Temsilcimiz Görelespor Telafi Edecek…

Sağlıkla İlgili Milyonları İlgilendiren Kanun Teklifi Yasalaştı!…

Sağlıkla İlgili Milyonları İlgilendiren Kanun Teklifi Yasalaştı!…

CHP’nin Mücadelesi Sonuç Verdi, AKP Geri Adım Attı…

CHP’nin Mücadelesi Sonuç Verdi, AKP Geri Adım Attı…

ATATÜRK’ün Fedailerinden Muhafızı Ömer Kudu…

ATATÜRK’ün Fedailerinden Muhafızı Ömer Kudu…

“Bırakın camide neşeli olsunlar.”
  • Ana Sayfa » Eğitim
  • 29 Haziran 2018 - 17:12:38
  •  48
“Bırakın camide neşeli olsunlar.”

Giresun Müftülüğü Yaz Kur’an kurslarında eğitim gören öğrenciler Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katıldığı Yaz Kur’an Kursları açılış programını TRT Diyanet aracılığıyla canlı olarak takip ettiler.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce Başkanlık Konferans Salonu’nda düzenlenen 2018 Yılı Yaz Kur’an Kursları Açılış Programı’na katıldı. Giresun Müftülüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen programda ise öğrencilere yaz Kur’an kursları hakkında bilgi verildi, öğrenciler daha sonra Başkan Erbaş’ın programını takip ettiler.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, çocukların yaz Kur’an kurslarında camiyle, mihrapla ve cemaatle tanışacağını, birlik ve beraberliği, yardımlaşmayı, kardeşliği, paylaşma ve dayanışma ahlakını yaşayacaklarını söyledi.

“ÇOCUĞU CAMİDEN UZAKLAŞTIRMAK BÜYÜK VEBAL”

Ankara’da gerçekleşen programda çocukları yaşadıkları çağı dikkate alarak yetiştirmek gerektiğine dikkat çeken Başkan Erbaş, geleceğe en iyi şekilde hazırlanması ve hayatı öğrenmesi için kariyer gelişimi yanında manevi gelişimlerinin de önemli olduğunu belirtti.

Başkan Erbaş, yanlış bir davranış veya tahammülsüzlük nedeniyle bir çocuğun camiden ve İslam’dan uzaklaştırılmasının büyük vebal olduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Değerli cami cemaatimiz, sizlerden özel istirhamım, çocuklarımızın camiye gelmelerine ve camiyi sevmelerine katkıda bulunun. Onları takdir edin. Sizlerin şahsında, namaz kılan bir müminde olması gereken sabır, nezaket ve zerafeti bu sayede görsünler. Onlara nasihat ve emir vermekten çok, örnek olarak yaklaşımda bulunalım. Bu noktadan hareketle ifade etmeliyim ki, çocuklardan bir yetişkin tavrı beklemeyin.  Bırakın camide neşeli olsunlar. Biliyorum camide koşacaklar, gürültü olacak, sabırlı olunuz. Onlara Peygamber Efendimiz gibi davranalım. Onları aramıza alarak beraber namaz kılalım, onlarla arkadaş olalım. Elbette hocalarımız onlara cami adabından bahsedecektir. Ancak yanlış bir davranışımız ya da tahammülsüzlüğümüz nedeniyle bir çocuk camiden ve İslam’dan uzaklaşırsa, bunun büyük bir vebal olduğunu unutmayalım.”

 

Giresun Müftülüğü

 

  • Etiketler
  • Yorumla

 

 ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

BÖLGESEL AMATÖR LİG GRUP 3
O G B M P
1 . Kelkit Hürriyet 8 7 1 0 22
2 . GÖRELESPOR 8 5 3 0 18
3 . Iğdır Esspor 8 4 2 2 14
4 . Yakutiyespor 8 3 4 1 13
5 . 1926 Bulancakspor 8 4 0 4 12
6 . T.Doğanspor 8 3 2 3 11
7 . Arhavispor 8 3 2 3 11
8 . Araklı 1961 8 3 1 4 10
9 . Haçkaspor 8 2 3 3 9
10 . Serhat Ardahan 8 2 2 4 8
11 . K.Belediyespor 8 2 1 5 7
12 . Bayburt Bld. 8 2 1 5 7
13 . Çayelispor 8 1 4 3 7
14 . S.Gençlerbirliği 8 2 0 6 6
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz