Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Giresun Kent Tarihi Bu Sergide Yer Alıyor…

Giresun Kent Tarihi Bu Sergide Yer Alıyor…

İşte Giresun’da Özlenen Tablo…

İşte Giresun’da Özlenen Tablo…

Çanakçı’da Öğretmenler Doğal Güzelliklerini Kliple Sergiledi…

Çanakçı’da Öğretmenler Doğal Güzelliklerini Kliple Sergiledi…

CHP’den Tecavüze Uğrayan Engelli Havva İçin Soru Önergesi…

CHP’den Tecavüze Uğrayan Engelli Havva İçin Soru Önergesi…

Berat Kandili ibadetleri Nelerdir? Berat Kandili Duaları Ve Namazları Nelerdir?…

Berat Kandili ibadetleri Nelerdir? Berat Kandili Duaları Ve Namazları Nelerdir?…

Çavuşlu Çöp Tesisi Kapatılıyor…
 • NihatÖZTÜRK
  • Nihat ÖZTÜRK
  • nihat.ozturk@goreleden.com
  • 11 Nisan 2019 - 14:03:38
 • 25

Türkiye kaybedeni olmayan, herkesin kendi açısından kazançlı çıktığı bir seçimi daha geride bıraktı. Adaylar kazandı, siyasi partiler kazandı, ülke kazandı, demokrasi kazandı.
Bize sorarsanız en fazla da Çavuşlu kazandı.
Çavuşlu çöp tesisi kapatılıyor. Hem de bir yıl gibi kısa bir sürede.
Nihayet doğru karar verebilen bir bakan çıktı bu konuda. Bu yanlış yer seçimi ve uygulanan teknolojinin yetersiz olduğunu görmek için bu kadar beklemek zorunda mıydınız?
Yanlış, her durumda yanlıştır.
Keşke yöre insanının tepkisine biraz kulak verseydiniz, hukuki kararlara karşı bu kadar dolambaçlı yollar denemeseydiniz!
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yerel seçim çalışmaları dolayısıyla Çavuşlu’ ya yaptığı ziyaret ve çöp gerçeğiyle yüzleşmesi bu kararın alınmasında etkili oldu.
Anlatmakla anlamıyorlar nedense, anlasalardı zaten baştan beri anlatılanlara kulak tıkamazlardı. Ya çok inatlar ya da idrak zayıflığı yaşıyorlar.
Sonuçta her iki durumdan da ülke zarar görüyor.
Tamam, Çavuşlu çöp tesisini kapatalım; alkışlanacak bir karar ancak bugüne kadar o tesis için vatandaşların vergileriyle oluşan devlet bütçesinden yaptığınız harcamaların hesabını kim verecek? Bunun vebalini kim çekecek?
Tesisin kurulumuyla ilgili yapılan harcama için o günün değerleriyle 16 milyon harcandığı bilgisini görüyoruz değişik kaynaklarda. Daha sonra yapılan işletme giderleri ve kilometrelerce uzaktan çöp taşıma masraflarını da koyun üstüne!
Şimdi pardon diyorsunuz. Keşke en baştan yöre insanını dinleseydiniz.
O kadar askeri yığmasaydınız Çavuşlu’ ya!
Şimdi bu halkın dişinden tırnağından artırıp vergi olarak ödediği bu parayı çöpe atacaksınız ve rahat bir vicdanla görevinize devam edeceksiniz!
Bu kadar inat ve idraksiz olmanın bedelini de halka ödeteceksiniz.
Kim bilir şu koca Türkiye’nin başka bölgelerinde buna benzer ne hatalar yapıyorsunuz yönetim olarak! Memleket yaz boz tahtasına döndü sayeniz de!
Çağırın bu güzelim Çavuşlu’ ya bu çöp tesisini layık görenleri ve sorun hesabını. Devletin parasını böylesine çar çur etmek kolay mıymış hele bir görsünler. Çöpe atılan bu paraların hesabını vermeden mi alıp başlarını gidecekler?
Muaviye ile Ebu Zer’in hikâyesini bilirsiniz. Muaviye ihtişamlı sarayını Ebu Zer’e sorar ve aldığı cevapla tarihe geçer. Der ki Ebu Zer Muaviy’ye: “Kendi paranla yaptıysan israf, devletin parasıyla yaptıysan haramdır”
Çavuşlu’ ya yaptığın çöp tesisi hem israf hem de haramdır.
En baştan beri yanlış yapıyorsunuz. Yer seçiminiz de yanlıştı, teknoloji seçiminiz de!
Buna rağmen inatla ve halkın karşı çıkmasına, bilimin ve hukuk uygun görmemesine rağmen ısrarla yaptınız o tesisi. Ve bugün yanlış olduğunu kabul ediyorsunuz.
Bu size bir ders olsun. Yanlışta ısrar ederek bir yere varamazsınız. Halka rağmen yapamazsınız. Yanlışınızı bir gün bir şamar gibi çarparlar suratınıza. Ve “Yaptığınızı beğendiniz mi” diye sorarlar.
Teşekkürler sayın bakan… Bu seçimin yöremize kazandırdığı en büyük eseriniz bu olacak. “ Giresun’a modern bir çöp tesisi kuracağız ve Çavuşlu’yu kapatacağız” dediniz. Ve bunu da bir yıl içinde yapacağınızı söylediniz.
Not aldık ve takip edeceğiz.
Bu yanlıştan dönmenin zamanı çoktan gelmişti ve geçmişti bile. Bu çağda ve teknolojide Türkiye’ye yakışmayan bir tesisti. Onlar dinlemediler, sizim hassasiyetiniz yörede memnuniyet yarattı. Bu ülke parasını böylesine çöpe atacak kadar zengin değildir.
Kolaylıklar diliyoruz efendim. Çavuşlu’ nun da gözü aydın.

 • Etiketler
 • Yorumla

 

 
BÖLGESEL AMATÖR LİG GRUP 3
O G B M P
1 . Kelkit Hürriyet 25 18 6 1 60
2 . GÖRELESPOR 25 16 7 2 55
3 . Haçkaspor 25 15 3 7 48
4 . T.Doğanspor 25 12 8 5 44
5 . Yakutiye 25 11 8 6 41
6 . Araklı 1961 25 12 5 8 41
7 . Arhavispor 25 11 5 9 38
8 . 1926 Bulancakspor 24 10 2 12 32
9 . Çayelispor 25 8 8 9 32
10 . Iğdır Esspor 24 10 2 12 32
11 . K.Belediyespor 25 7 5 13 26
12 . Bayburt Bld. 25 4 5 16 17
13 . Serhat Ardahan 25 3 4 18 13
14 . S.Gençlerbirliği 25 2 2 21 8
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz