Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karadeniz’de PKK’ya Büyük Darbe…

Karadeniz’de PKK’ya Büyük Darbe…

AK Parti Giresun İl Başkanlığından Öğrencilere Aşure İkramı…

AK Parti Giresun İl Başkanlığından Öğrencilere Aşure İkramı…

İş-Kur Kuraları Adil Yapılmıyor…

İş-Kur Kuraları Adil Yapılmıyor…

Nafiye Kudu Vefat Etti…

Nafiye Kudu Vefat Etti…

Süslü Kadınlar Giresun’da Farkındalık İçin Pedal Çevirdi…

Süslü Kadınlar Giresun’da Farkındalık İçin Pedal Çevirdi…

Dilek Özçelik Kızımın Anısına…
 • HüseyinÇAKICI
  • Hüseyin ÇAKICI
  • huseyin.cakici@goreleden.com
  • 8 Haziran 2018 - 09:57:08
 • 46

Bir mezarlık bir toprak yığını gördüm internette. Başında sadece üzerinde Dilek Özçelik yazan bir tahta vardı. Beynimde şimşekler çaktı o an.

Bir genç kız hasta, kanser hastası, ölümün bütün sessizliği ve acamasızlığı benliğine vurmuş çaresizdi. Televizyonda görülen halinden ömrünün son zamanlarına geldiği görünüyordu. Ölmek istemiyordu, ilaçlarını alamadığı için sadece ilaçlarını alabilmek için ülkeyi yöneten bakandan yardım istemişti. Hasta bedeni ile yorgun kalabalığı yararak bakana ulaşmış, kendisine en azından ilaçlarını alabilmesi için yardımda bulunmasını istemişti. Bakan olan kişi eline üç beş kuruş sıkıştırmıştı. Bu çirkin davranış çok ağrına gitmişti Dilek kızımızın. Bakanı beklemiş, bakanın verdiği parayı bakana iade etmişti ağlayarak. Çaresiz gönlü kırılmış şekilde bakanı beklerken kim bilir ne katlanılması güç ağrı ve acı çekmiştir. Bakana verdiği parayı geri vermiş, ben sizden para dilenmedim paranız sizin olsun ilaçlarımı alamıyorum ölüyorum ilaç almama yardım et deyivermişti ağlayarak. O görüntüleri izlediğimde içimden bir şeyler koptuğunu hissetmiştim. O gece hiç uyuyamamıştım. Dilek’ in içinde bulunduğu çaresizliği empati yaparak anlamaya çalışıyorum. Ne mümkün ben hiç ölümü karşımda bütün soğukluğu ile görmedim ki. O anlı şanlı bakan, bakan olmanın avantajı ile kazandığı itibarı ve ekonomik zenginliği çocukları ile en lüks ortamda yaşamaya devam etsin. Dilek kızımız kara toprağın altında. Başında bir tahta üzerinde ispirtolu kalemle yazılmış “Dilek” yazısı ile yatıyor.

Eski yazıyı özellikle dinler tarihini ve İslam dininin kurallarını ve tarihini az çok bilen biri olarak şöyle düşündüm. Hangi dinden olursanız olun insan olamıyorsanız hiç bir şey değilsinizdir. Eğer insan iseniz birine iyilik yapmak için herhangi bir dine inanmanız da gerekmiyor.

İnsanlık değerlerinin bütün değerlerin üzerinde olduğu güzel bir dünya dileğiyle saygı ve sevgilerimi sunuyorum. 07.06.2018

Hüseyin ÇAKICI

Emekli Tarih Öğretmeni

 • Etiketler
 • Yorumla

 

 ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

BÖLGESEL AMATÖR LİG GRUP 3
O G B M P
1 . Görelespor 1 1 0 0 3
2 . Iğdır Es Spor 1 1 0 0 3
3 . Arhavispor 1 1 0 0 3
4 . Sarıkamış G.B. 1 1 0 0 3
5 . Çayelispor 1 0 1 0 1
6 . Kendirli Bld. 1 0 1 0 1
7 . Haçka Spor 1 0 1 0 1
8 . Kelkit Hürriyet 1 0 1 0 1
9 . Tonya Doğanspor 1 0 1 0 1
10 . Yakutiyespor 1 0 1 0 1
11 . 1926 Bulancak 1 0 0 1 0
12 . Araklı 1961 1 0 0 1 0
13 . Bayburt BS 1 0 0 1 0
14 . Serhat Ardahan 1 0 0 1 0
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz