Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Eynesil’de  30 Kursiyere Törenle Belgeleri Verildi…

Eynesil’de 30 Kursiyere Törenle Belgeleri Verildi…

Görele’de Köy ve Mahalle Muhtarları Aylık Toplantısı Yapıldı…

Görele’de Köy ve Mahalle Muhtarları Aylık Toplantısı Yapıldı…

Sivrioğulları 3.Geleneksel Piknik Şölenine Davetlisiniz…

Sivrioğulları 3.Geleneksel Piknik Şölenine Davetlisiniz…

SP’den Fiskobirlik Önerisi…

SP’den Fiskobirlik Önerisi…

Görele’de Aşure Dağıtımı…

Görele’de Aşure Dağıtımı…

En Büyük Engel Sevgisizliktir…
  • Ana Sayfa » Yaşam
  • 10 Mayıs 2018 - 00:37:27
  •  90
En Büyük Engel Sevgisizliktir…

İnsanları dış görünüşüyle yargılamanın sonunda pişman olan siz olursunuz. İnsanlar şükretmeli sağlıklı bedene sahipler eksik yanları yok. Engelli insanlar engelli oldukları için üzülmüyorlar engelli görüp çevresindeki insanların sevmediğinden üzülüyorlar. Onlar için hayat çok zor engelleri aşmak bir şeyler yapmak. Ancak görüyoruz ki engelli insanlar engelleri de aşabildiklerini tüm Dünya’ya kanıtladılar. Sorun onların engelle olması mı yoksa engelli oldukları için onları mı suçluyorsunuz ? Aslında hiç düşünmüyorlar ki Allah onları da sağlıklı Dünya’ya gönderebilirdi. Allah bir insanı eksik gönderiyorsa bu imtihan edileceğindendir. Eksik gönderiyorsa bile eksiğini tamamlaması için yetenekte vermiştir. Engelli insanlar sağlıklı insanlar için ibretlik bir örnektir. Yanlış anlamayalım ibretlik derken örnektir. Sende bir gün engelli olabilirsin. Engelli olmaları onları toplumdan soyutlamak anlamına gelmez onları da topluma kazandırmalıyız. Onlara her zaman öncülük etmek, dayanışma ve yardımlaşma duygularını güçlendirmeliyiz. En önemlisi de onları sevmeliyiz. Kimsenin kimseden üstünlüğü yoktur. Bu yüzden eşit davranmalı ve engelli insanlara karşı sevgi dolu, şefkatle yaklaşmalıyız. Hiç bir şey engel değil onlar için ” En büyük engel sevgisizliktir. ” Unutmayalım.

Bir gün sizde engelli olabilirsiniz empati kurmalıyız ki onları da anlamalıyız. Gelin bir gün onların yerine geçelim…

Sadece 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nda hatırladığımız engelli vatandaşlarımızın rahatça gezebilecekleri, oturabilecekleri, sohbet edebilecekleri bir yer var mı? Aslında düşünüyorum da Görele’de engelli vatandaşlarımızın rahatça gezebilecekleri bir yeri geçtik, sağlam insanlarımızın da yok. Arabalardan sıra gelirse olacak inşallah. Görme engelli vatandaşlarımız için yapılan sarı bantlara engellemediğimiz, engelli vatandaşlarımızın bir gün veya bir hafta değil, her gün hatırlanması ve engellenmemesi dileğiyle ben 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nda kutlar, sağlık dolu, sorumsuz, rahatça gezebilecek bir ilçe temenni ediyorum.

  • Etiketler
  • Yorumla

 

 ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

BÖLGESEL AMATÖR LİG GRUP 3
O G B M P
1 . Görelespor 1 1 0 0 3
2 . Iğdır Es Spor 1 1 0 0 3
3 . Arhavispor 1 1 0 0 3
4 . Sarıkamış G.B. 1 1 0 0 3
5 . Çayelispor 1 0 1 0 1
6 . Kendirli Bld. 1 0 1 0 1
7 . Haçka Spor 1 0 1 0 1
8 . Kelkit Hürriyet 1 0 1 0 1
9 . Tonya Doğanspor 1 0 1 0 1
10 . Yakutiyespor 1 0 1 0 1
11 . 1926 Bulancak 1 0 0 1 0
12 . Araklı 1961 1 0 0 1 0
13 . Bayburt BS 1 0 0 1 0
14 . Serhat Ardahan 1 0 0 1 0
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz