Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ünlü Fotoğrafçı Ara Güler Hayatını Kaybetti…

Ünlü Fotoğrafçı Ara Güler Hayatını Kaybetti…

Batan Giresun’un Malları Bunlar!…

Batan Giresun’un Malları Bunlar!…

TRT Payı ve Kayıp Bedeli Alınmasın…

TRT Payı ve Kayıp Bedeli Alınmasın…

“Şehrin Önünü Bir Sur Gibi Kapatacak”…

“Şehrin Önünü Bir Sur Gibi Kapatacak”…

CHP Eynesil Teşkilatına Yeni Başkan!…

CHP Eynesil Teşkilatına Yeni Başkan!…

En Fazla Kan Bağışı Yapanlara Madalya…
  •  62
En Fazla Kan Bağışı Yapanlara Madalya…

Giresun Kızılay Kan Bağışı Merkezi tarafından düzenlenen bir törenle Giresun’da en fazla kan bağışı yapan kişilere madalyaları verildi.

“Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü” dolayısıyla Giresun Üniversitesi Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda düzenlenen madalya törenine Giresun Vali Yardımcısı Metin Maytalman, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Güce Belediye Başkanı Aytekin Geçgel, İl Müftüsü Muhittin Oral, Jandarma Bölge Komutan Yrd. J.Alb. Fuat Alanur, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, kan bağışçıları ve aileleri, Giresun Üniversitesi personeli ile vatandaşlar katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Giresun Kızılay Kan Merkezi Müdürü Zihni Ataman, gönüllü bağışçılara teşekkür ederek sözlerine başladı. Kan bağışının hayat kurtarmaya bedel olduğunu, kan ihtiyacının acil değil, sürekli bir ihtiyaç olduğunu söyleyen Sayın Ataman’ın ardından Vali Yardımcısı Metin Maytalman kısa bir konuşma yaptı.

Maytalman “ Haksız yere bir insanı öldüren tüm insanları öldürmüş gibi, bir insanı yaşatan ise tüm insanları yaşatmış gibidir. Dolasıyla kan bağışı insan hayatını kurtaran, insan sağlığıyla alakalı, insanın, bağışçının vücudundan bir parçayı bağışladığı bir durumdur. Bağışların en önemlisi, en kıymetlisi olan kan bağışında ihtiyaç sahibiyle bağışçıyı buluşturan Türk Kızılay’ımız bu anlamda çok önemli bir görev yapıyor. Kendilerini tebrik ediyor, hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

GRÜ’nün Kapıları Kızılaya Her Zaman Açık

25 defa kan bağışı yapan vatandaşlara ödül veren Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, burada yaptığı konuşmada kan bağışının hayat kurtaran bir davranış olduğuna değindi. “Yaptıkları hayırsever davranışla halkımıza örnek olan tüm bağışçılara en derin saygı ve selamlarımı sunuyorum” diyen rektörümüz daha sonra şunları söyledi; “Giresun Üniversitesi 31 bini aşkın öğrencisi ve 1600’ün üzerinde personeliyle kan bağışı için önemli bir potansiyeli barındırmaktadır. Giresun Üniversitesi kampüslerinin kan bağışı için her zaman Kızılay’ın emrinde olduğunu belirtmek isterim. Birazdan madalyalarını vereceğim vatandaşlarımızın her biri 25 defa bağışta bulunmuş kişiler. Hem onları hem de kan bağışı yapan tüm bağışçıları tekrardan tebrik ediyorum.”

Konuşmaların ardından başlayan madalya töreninde, 45 defa kan bağışı yaparak Giresun’da en fazla bağış yapanlardan biri olan Metin Aktaş adlı vatandaşa ve bağışçıya plâket, 35 kez kan bağışında bulunan 1 bağışçıya altın madalya, 25 kez kan bağışında bulunan 21 bağışçıya gümüş madalya ve 10 kez kan bağışında bulunan 460 bağışçıya ise bronz madalyaları Vali Yardımcısı Metin Maytalman ve il protokol tarafından verildi.

  • Etiketler
  • Yorumla

 

 ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

BÖLGESEL AMATÖR LİG GRUP 3
O G B M P
1 . GÖRELESPOR 4 3 1 0 10
2 . Kelkit Hürriyet 4 3 1 0 10
3 . Iğdır Esesspor 4 3 0 1 9
4 . Arhavispor 4 3 0 1 9
5 . Tonya Doğanspor 4 2 1 1 7
6 . Araklı 1961 4 2 0 2 6
7 . Bulancak 1926 4 2 0 2 6
8 . S.Gençlerbirliği 4 2 0 2 6
9 . Yakutiyespor 4 1 2 1 5
10 . Bayburt Bld. 4 1 1 2 4
11 . Çayelispor 4 0 2 2 4
12 . Haçkaspor 4 0 2 2 2
13 . Kendirli Bld. 4 0 1 3 1
14 . Serhat Ardahan 4 0 0 4 0
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz