Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
“Giresun’da Efsaneler Söylenecek Masallar” Kitabı İçin İmza ve Söyleşi…

“Giresun’da Efsaneler Söylenecek Masallar” Kitabı İçin İmza ve Söyleşi…

Lider GÖRELESPOR, Iğdır Deplasmanında…

Lider GÖRELESPOR, Iğdır Deplasmanında…

Üretici Fiskobirlik’e Destek Olsun!…

Üretici Fiskobirlik’e Destek Olsun!…

Ordu Emniyeti’nden EDS Açıklaması!…

Ordu Emniyeti’nden EDS Açıklaması!…

Eynesil Belediyespor, Tireboluspor’u Konuk Edecek…

Eynesil Belediyespor, Tireboluspor’u Konuk Edecek…

“Enflasyon Terörüyle De Uğraşıyoruz”…
  • Ana Sayfa » Siyaset
  • 4 Ekim 2018 - 21:30:29
  •  10
“Enflasyon Terörüyle De Uğraşıyoruz”…

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Karedeniz Bölge Toplantısı Giresun’da yapıldı.

Giresun Vahit Sütlaş Tiyatro Sahnesi’nde yapılan toplantıya, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, bölge milletvekilleri, il başkanları ve partililer katıldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Giresun’da düzenlenen Karadeniz Bölge Toplantısında yaptığı konuşmada, Batman’da şehit olan askerlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

“Biz kendi lideri terör örgütünün saldırısına uğramış siyasi parti olarak terörün nasıl bir bela olduğunu en iyi bilenlerdeniz” diyen Salıcı, “O nedenle terör nereden gelirse gelsin CHP’nin teröre bakış açısı nettir, açıktır. Bu terör belasından Türkiye’yi kurtarmak için gerekli her türlü çalışmanın içinde CHP olur. Öbür taraftan başka bir terörle de boğuşuyoruz. O da mutfaktaki terör. Sadece silahlı terör örgütü ile uğraşmıyoruz. Enflasyonun yaratmış olduğu terörle de uğraşıyoruz. Kimimiz yangın diyor kimimiz terör diyor. Yüzde 24.5 tüketici enflasyonu, yüzde 46 ise üretici enflasyonu. Bu da şunu gösteriyor ki önümüzdeki aylarda üreticideki artış tüketiciye yansıyacak. Pazara giden alış veriş yapan vatandaşımıza asgari ücretle geçinen dar gelirli yurttaşımıza bu artışlar daha fazla yansıyacak. 3 aydır her gün doğalgaza ve elektriğe zam yapılıyor. Evet bu zamlar onları ilgilendirmiyor. Onlar sarayda yaşadıkları için giderleri kamu bütçesinden karşılanıyor. Ama halkın ekonomisi bu krizden oldukça fazla etkileniyor, önümüzdeki günlerde de bu krizin etkisi artarak devam edecek” diye konuştu.

Salıcı, “Ama öbür taraftan bu ülkeyi yöneten aymazlar da bir tartışma var. Kayınpeder bu ülkede kriz yok diyor, damat ise en kötüsü geride kaldı diyor” diyerek devam ettiği konuşmasında şöyle dedi:“Kriz yoksa nasıl geride kalıyor. Bunu birin izah etmesi gerekiyor. Birisi partinin genel başkanı ve cumhurbaşkanı diğeri ise bakan yani damat. Yani siyasette görüşemiyorlarsa evde görüşüyor olmaları lazım. Türkiye’de kriz olup olmadığına dair bir görüş birliği yok. Adalet ve Kalkınma Partisinin Denizli milletvekili bir hanımefendi kriz yok diye açıklama yapıyor. Meğer abisi konkordato ilan etmiş. Abisi batmış. Millete kriz yok demek kolay. Ama gerçek şu ki Türkiye’nin köklü firmaları batıyor. En önemli 4 ayakkabı firması battı. Bunların en genç olanı 40 yıllık firmadır. Firmalar batıyor, üretmek isteyenler zor durumda, işçilerimiz işsiz kalıyorlar, yeni bir yoksulluk batağına doğru gitmekteyiz.

Bu arkadaşlar 2002 yılında ekonomik krizle birlikte geldiler değil mi. O krizden akılda kalan bir vatandaşın başbakanlık merdivenine yazar atması kaldı. Ölen var mı yok, intihar var mı yok. Ama şu an yaşanan gerçekleri herkes bilmiyor.

Vatandaş intihar olaylarını bilmiyor ama pazardaki domatesin fiyatını iyi biliyor. Fındık üreticisi emeğinin karşılığını alamadığını iyi biliyor. Bu hükümetin hikayesi bitti arkadaşlar. 3Y ile mücadele edeceğiz diye geldi. Bunlar yasaklar, yolsuzluk ve yoksulluktu. Sarayın maliyeti belli. Yolsuzluklar diz boyu, yasak derseniz telefonda konuşmaktan korkuyor herkes. Ülkeyi 16 sene sonra getirdikleri durum bu. Adaletin olmadığı ve hükümetin emrinde olduğu aşikar. Bu ülkede liyakatın olmadığı damadın bakan olmasından aşikar. Artık kalkınmada kalmadı. 3 ay önce seçilmiş bir iktidar hikayesi bitti.”

6 ay sonra yerelden başlayarak iktidarın değişeceğini savunan Salıcı, “Karadeniz’den başlayarak bütün ülkede iktidar değişecek. Biz bu ülkeyi kurduk, demokrasiyle tanıştırdık, çok partilerle tanıştırdık, sosyal demokrasi ile tanıştırdık. Şimdi tek adam diktatörlüğünü yıkacağız, biz bu ülkeyi huzurla
tanıştıracağız. Tekrar demokrasiyle tanıştıracağız. Birlik beraberlik içinde topluma güven verecek kadroları ön plana çıkarmak artık bizim görevimiz” şeklinde konuştu.

Salıcı, konuşmasını, “Bu ülkeyi 16 yıldır dış mihraklar mı yönetiyor. Eğer dış mihraklar yönetiyorsa sen dış mihrakların başısın. Eğer sen yönetiyorsan bu krizin faturasını sen ödeyeceksin. Sana saman ithal et diye dış mihraklar mı talimat verdi. Tarımda tohum ve gübre ithal. Et ithal en sonunda da çoban ithal ettik. Türkiye’yi bu hale dış mihraklar mı bu hale getirdi yoksa, senin damadının verdiği talimatlar sonucu mu bu hale gelindi. Bunun hesabını birisinin vermesi lazım. Türkiye ağır saldırı altında ekonomik bir daralma var, zannedersiniz ki bu doğal afet. Sanki deprem oldu ülke ekonomik krizin altında kaldı. Peki saray niye bu afetten ve krizden etkilenmiyor. Sizin yaşadığınız şatafatı dar gelirlinin sırtına yıkamazsınız. Sorumlusu sizsiniz hesabını siz vereceksiniz. Bizde size 31 Martta yerelden başlayarak bunun hesabını soracağız” diyerek tamamladı.

“Artık AKP belediyeciliği bitmiştir”

Genel Başkan Yardımcısı Torun, yerel seçimlere 6 aylık zaman kaldığını, bu süreci en iyi şekilde değerlendirerek başarılı olmayı hedeflediklerini bildirdi. Torun, “Artık AKP belediyeciliği bitmiştir. Bu ülkenin kurucu partisi isek kurtarıcı partisi de olmak durumundayız” dedi. Salıcı ise, Batman’daki terör saldırısına ilişkin, “Terör nereden gelirse gelsin CHP’nin teröre bakışı çok nettir, açıktır. Bu terör belasından Türkiye’yi kurtarmak için gereken her türlü çalışmanın içerisinde CHP olur” açıklamasında bulundu.

Toplantı daha sonra basına kapalı devam etti.

  • Etiketler
  • Yorumla

 

 ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

BÖLGESEL AMATÖR LİG GRUP 3
O G B M P
1 . GÖRELESPOR 4 3 1 0 10
2 . Kelkit Hürriyet 4 3 1 0 10
3 . Iğdır Esesspor 4 3 0 1 9
4 . Arhavispor 4 3 0 1 9
5 . Tonya Doğanspor 4 2 1 1 7
6 . Araklı 1961 4 2 0 2 6
7 . Bulancak 1926 4 2 0 2 6
8 . S.Gençlerbirliği 4 2 0 2 6
9 . Yakutiyespor 4 1 2 1 5
10 . Bayburt Bld. 4 1 1 2 4
11 . Çayelispor 4 0 2 2 4
12 . Haçkaspor 4 0 2 2 2
13 . Kendirli Bld. 4 0 1 3 1
14 . Serhat Ardahan 4 0 0 4 0
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz