Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karan”Üreticiyi Tüccara Muhtaç Etmeeyin”…

Karan”Üreticiyi Tüccara Muhtaç Etmeeyin”…

Temsilcimiz Görelespor Telafi Edecek…

Temsilcimiz Görelespor Telafi Edecek…

Sağlıkla İlgili Milyonları İlgilendiren Kanun Teklifi Yasalaştı!…

Sağlıkla İlgili Milyonları İlgilendiren Kanun Teklifi Yasalaştı!…

CHP’nin Mücadelesi Sonuç Verdi, AKP Geri Adım Attı…

CHP’nin Mücadelesi Sonuç Verdi, AKP Geri Adım Attı…

ATATÜRK’ün Fedailerinden Muhafızı Ömer Kudu…

ATATÜRK’ün Fedailerinden Muhafızı Ömer Kudu…

Eynesil Aralık Köyü Camiisi İbadete Açıldı…
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 11 Ağustos 2018 - 00:02:01
  •  57
Eynesil Aralık Köyü Camiisi İbadete Açıldı…

Eynesil ilçesi Aralık Köyü’nde Merkez Cami Yaptırma Derneği çalışmaları ile tamamlanan Aralık Köyü Merkez Cami’sinin açılışı yapıldı.

Aralık Köyü’ndeki cami açılışını Eynesil Kaymakamı Yılmaz Kurt, Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu, Eynesil İlçe Jandarma Komutanı Ali Girgin, Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, İlçe Müftü Vekili Halil Güneş, Köy Muhtarı Kemal Topal ve Cami Yaptırma Derneği Başkanı Bayram Keleş yaptı.

Açılış öncesi konuşan Aralık Köyü Merkez Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Bayram Keleş caminin hayırsever vatandaşlar ve devletin katkısı ile tamamlandığını belirterek, “Cami ve camiler Anadolu’nun fethi ile her yere konduruldu, adeta bu ülkenin tapusu ve aidiyet sembolüdür. İşte hep birlikte bizler de bu topraklarda Müslümanlık tapusuna bir imza daha attık. Hayırlı olmasını Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum. Camimizin yapımında emeği geçen ve maddi manevi destekte bulunan herkese Aralık Köyü Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı olarak şahsim, yönetim kurulumuz ve köy haklımız adına hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Eynesil Müftü vekili Halil Güneş ise, caminin tamamlanmasında emeği geçen dernek yönetimine ve köy halkına teşekkür etti. Güneş aynı zamanda, “1983 yılında inşa edilen eski camimizin ihtiyaca cevap vermemesi sonucu yapılmasına karar verilen bu camimizin yapımına 2015 yılında başlanmıştır. 7 yüz 60 metrekare alan içerisinde, 5 yüz metrekare bahçe alanı, 2 yüz 60 metrekare ibadet alanı ve 3 yüz kişi cemaat kapasiteli kubbeli ve minareli bu caminin yapımı Aralık Köyü halkının kurduğu dernek üstlenmiş ve bu güzel eser ortaya çıkmıştır. Camimiz köyün nüfusunun büyük bir bölümüne hitap etmekte olup, din görevlimiz için lojmanı da mevcuttur. Yüzyıllardır Aziz Türk Milleti Anadolu’nun, Türkiye’nin ve hatta dünyanın dört bir tarafını mescit ve camiler ile donatmıştır. Bu esere destek veren, katkıda bulunan herkese Cenabı Hak’tan hoşnutluk diliyorum. Sağ olun, var olun” dedi.

Ak Parti Eynesil İlçe Başkanı Gürsel Yılmaz, Ak Parti Görele önceki dönem İlçe Başkanı Tayfun Emecen’in de katıldığı açılışın ardından camide kılınan Cuma namazından sonra katılanlara pilav, kavurma, tatlı ve ayran ikram edildi.

Ahmet CEYLAN

  • Etiketler
  • Yorumla

 

 ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

BÖLGESEL AMATÖR LİG GRUP 3
O G B M P
1 . Kelkit Hürriyet 8 7 1 0 22
2 . GÖRELESPOR 8 5 3 0 18
3 . Iğdır Esspor 8 4 2 2 14
4 . Yakutiyespor 8 3 4 1 13
5 . 1926 Bulancakspor 8 4 0 4 12
6 . T.Doğanspor 8 3 2 3 11
7 . Arhavispor 8 3 2 3 11
8 . Araklı 1961 8 3 1 4 10
9 . Haçkaspor 8 2 3 3 9
10 . Serhat Ardahan 8 2 2 4 8
11 . K.Belediyespor 8 2 1 5 7
12 . Bayburt Bld. 8 2 1 5 7
13 . Çayelispor 8 1 4 3 7
14 . S.Gençlerbirliği 8 2 0 6 6
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz