Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Gör-Fed’den Beykoz’da Görele Buluşması…

Gör-Fed’den Beykoz’da Görele Buluşması…

Çay Üreticilerinin Sorunlarına Çözüm Olacak Kanun TBMM’de…

Çay Üreticilerinin Sorunlarına Çözüm Olacak Kanun TBMM’de…

Milletvekili Tığlı, Beykoz’da Çalışmalarına Başladı….

Milletvekili Tığlı, Beykoz’da Çalışmalarına Başladı….

Vefat Eden Babasının Heykeliyle Yaşıyor…

Vefat Eden Babasının Heykeliyle Yaşıyor…

Karadeniz “Bu Tür Asılsız Haberleri Kınıyorum”…

Karadeniz “Bu Tür Asılsız Haberleri Kınıyorum”…

Eynesil Belediyesi’nin Borcu 9 Milyon 500 Bin Tl…
  • Ana Sayfa » Siyaset
  • 9 Mayıs 2019 - 01:05:07
  •  19
Eynesil Belediyesi’nin Borcu 9 Milyon 500 Bin Tl…

Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz, Eynesil Belediyesi’nin yaklaşık 9 milyon 500 bin TL borcu olduğunu söyledi.

Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz, 25 günlük başkanlık çalışmalarını sosyal medya üzerinden canlı yayında anlattı.

Eynesil İlçesinin en etkin 2 sosyal medyası Eynesil Ajans ve Eynesil Haber facebook hesapları üzerinden vatandaşın karşısına çıkan ve 31 Mart öncesi ve sonrası hakkında açıklamalarda bulunana Eynesil belediye Başkanı Ahmet Latif Karedeniz, Eynesil Belediyesi olarak 9 milyon 500 bin civarında borçları olduğunu açıkladı.

Gazeteci-yazar Fikret Bodur’un yönetmenliğinde Başkan Ahmet Latif Karendeniz her şeyi ayrıntılarıyla anlattı.

Başkan Karadeniz özetle “ 31 Mart günü bir seçim süreci yaşadık ve çok yüksek bir oy oranıyla Eynesil Belediye başkanlığına seçildim. Yüksek oy oranıyla Türkiye’de sayılı ilçelerdeniz. Burada herkesin bir emeği var. Hiçbir parti ayrımı yapamıyoruz. Çünkü bütün partilerden ciddi bir oy aldık. Bu yüksek oy ciddi manada bizim omzumuza yük bindirdi. Eynesil Halkı bizden görev ve bir şeyleri üretmemizi bekliyor. Biz mazbatamızı aldıktan sonra hemen işe koyulduk ve ilk çevresel temizlikten başladık. Bizden önce Eynesil Belediyesi kurumsal kimliğini kaybetmiş bir belediyeydi. Biz seçim öncesi de seçim sonrası da bir önceki yönetimi eleştirmek için gelmedik. Ama eksiklikleri de söylemek boynumuzun borcu. Belediyeyi işler hale getirmek için hamleler yaptık. Tahsilât için belediyenin 2. katına çıkamayan, çıkamayacak vatandaşlarımız için zor oluyordu. Tahsilât birimimizi ilçe merkezinde uygun bir kiraladık ve 1 hafta sonra açılışını yapacağız” diyerek vatandaşa odaklı hizmetlere ağırlık vereceklerini kaydetti.

“BORCUMUZ 9 MİLYON 500 BİN TL”

Belediyenin mali bütçesinden ve 31 Mart öncesi borcundan da bahseden Başkan Ahmet Latif Karadeniz, seçim öncesi Eynesil Belediyesi’nin borcu yok, hatta kasasında 1 milyon lirasının üstünde nakit para var söylemlerinin doğru olmadığına dikkat çekerek ” Bunlar doğru değil. Göreve geldiğimiz den sonraki süreçte mali inceleme başlattık. Denildiği gibi 1 milyon 2 milyon gibi bir para yoktu. Kasamızda 600 bin lira para vardı. Bu parada o ay ödenmesi gereken işçi ve memur maaşıydı. Biz belediyeyi şeffaf olarak yöneteceğiz ve halkımıza aylık olarak rutin bilgilendirme yapılacak. Eynesil Belediyesinin İller Bankasına 8 milyon 800 bin lira, Katı sıvı atık ve içme suları başkanlığına 160 bin 950 TL ve esnafa da 450 bin lira civarında bir borcumuz var. Bu borçların tamamıda 9 milyon 500 bin gibi bir rakama tekabül ediyor. Diyorlar ki sigortaya, Maliyeye, emekli sandığına ve ssk’ya borcumuz yok denilirken hepsine de borcumuz var. Bu borçların hepsi tutanak altında ve belgeli, biz bu borcun olduğunu seçim öncesi biliyorduk. Altıdan da çıkacağız inşallah. Güya biz çalışamayacakmışız, yatırım alamayacakmışız, borç ödeyemeyecekmişiz. Biz Allahın izniyle; yatırımımızı da alacağız, borcumuzu da ödeyeceğiz, belediye binamızı da yapacağız, kültür salonumuzu da yapacağız, düğün salonumuzu da yapacağız terminalimizi de yapacağız. Sadece zamana ihtiyacımız var. Eynesil’de her şey şeffaf olacak, belediyede buna dâhil” diyerek bundan sonra belediyeye ait ihalelerde dâhil olmak üzere her şeyi vatandaşlarla paylaşacaklarını ifade etti.

“DOLGU ALANININ % 60’I BİZİM DEĞİL”

Eynesil Belediyesi olarak sosyal tesislere ağırlık vereceklerini kaydeden Başkan Ahmet Latif Karadeniz “İlk önce Haziran ayında kale tarafında bir plaj çalışmasına başlayacağız. Birde bizim sahil bölgesinde güya bir dolgu alanımız varmış. Bizde var olduğunu biliyorduk. Ama buranın yüzde 60’ı bizim değilmiş. Bir önceki başkanımız tarafından bu alan Gençlik spor il müdürlüğüne, orman il müdürlüğüne ve TÜV’e tahsis edilmiş bu alanlar. Yani bizim olanı başkasına vermişiz. Acı bir olay. Bu tahsis edilen alanları tahsislerini kaldırma çalışmalarına başladık. Eynesillinin malı Eynesil’e kazandıracağız. Bu alanları tahsis edince de sosyal tesisler için başlayacağız” diyerek Eynesil Kalesinde, merkez sahilde ve ilçenin değişik bölgelerinde sosyal tesislerin başlanacak olduğunu kaydetti.

Fikret BODUR

  • Etiketler
  • Yorumla

 

 
BÖLGESEL AMATÖR LİG GRUP 4
O G B M P
1 . Kelkit Hürriyet 26 19 6 1 63
2 . GÖRELESPOR 26 17 7 2 55
3 . Haçkaspor 26 16 3 7 51
4 . T.Doğanspor 26 12 8 5 45
5 . Yakutiye 26 12 8 6 44
6 . Araklı 1961 26 12 5 8 44
7 . Arhavispor 26 11 5 9 38
8 . Iğdır Esspor 26 10 2 12 35
9 . Çayelispor 26 8 8 9 33
10 . 1926 Bulancakspor 26 10 2 12 33
11 . K.Belediyespor 26 7 5 13 29
12 . Bayburt Bld. 26 4 5 16 18
13 . Serhat Ardahan 26 3 4 18 13
14 . S.Gençlerbirliği 26 2 2 21 8
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz