Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karan”Üreticiyi Tüccara Muhtaç Etmeeyin”…

Karan”Üreticiyi Tüccara Muhtaç Etmeeyin”…

Temsilcimiz Görelespor Telafi Edecek…

Temsilcimiz Görelespor Telafi Edecek…

Sağlıkla İlgili Milyonları İlgilendiren Kanun Teklifi Yasalaştı!…

Sağlıkla İlgili Milyonları İlgilendiren Kanun Teklifi Yasalaştı!…

CHP’nin Mücadelesi Sonuç Verdi, AKP Geri Adım Attı…

CHP’nin Mücadelesi Sonuç Verdi, AKP Geri Adım Attı…

ATATÜRK’ün Fedailerinden Muhafızı Ömer Kudu…

ATATÜRK’ün Fedailerinden Muhafızı Ömer Kudu…

Eynesil İstihdamına 150 Kişi…
  • Ana Sayfa » Ekonomi
  • 11 Ağustos 2018 - 03:58:06
  •  35
Eynesil İstihdamına 150 Kişi…

Eynesil Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü İlçenin Köseli Mahallesinde açılacak olan tekstil fabrikası için 136 saatlik Şapka Dikimi Kursu açtı.

Eynesil İlçe Kaymakamı Yılmaz Kurt ve Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu kurs çalışmalarını yerinde görmek için kursiyerleri ziyaret ettiler.

Halk Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden bilgiler alan Kaymakam Yılmaz Kurt “Ülkemiz ve İlçemiz adına Köseli Mahallesinde açılacak olan Tekstil Fabrikası çok güzel bir yatırım olacak. Vatandaşlarımız için çok güzel bir iş sahası olacak inşallah. Fabrika İlçemizdeki istihdam açığını da gidermiş olacak. Bizlerde vatandaşlarımız adına aynı duyguları paylaşıyoruz ve onlar gibi sevinçliyiz” diyerek açılacak olan fabrikanın önemine değindi.

Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu’da ziyaret sonrası yaptığı açıklamada “ İlçemize yapılan bir tekstil yatırımında kadınlarımızın ve kızlarımızın kalifiyeli birer elaman olarak başlamaları arzusundayız. Fabrika yetkililerinden aldığımız bilgilere göre ilk etapta 60 kişi daha sonra 150 kişi iş sahibi olacak. Buda ilçemizde 150 kişinin işe girmesi, iş sahibi olması demektir. Bununda il ve ilçe ekonomisine katkısı olması demektir, burada çalışacak kadınlarımızın da sigortalı olması demektir” diyerek fabrikada çalışacak olan bayanların ev ekonomilerine katkı sunacaklarını kaydetti.

TÜRKMEN; “GÜNLÜK 11 SAAT ÇALIŞMA OLACAK, MESAİ ÜCRETİ OLMAYACAK”

Şapka Fabrika yetkilisi Zeki Türkmen’ de “Eynesil Halk Eğitim Müdürlüğüyle Şapka fabrikada çalışmak isteyen 30 kişiyle eğitime başladık. Şu anda şapkanın çıkım haline kadar eğitimler verildi ve elemanlarımız hazır. Allah nasip ederse eylül ayının 5’i ile 15 arasında şapka fabrikamız hizmete girecek. Bütün bir ilçe halkı buradan faydalanacak. Kapasitemiz ilk etapta 200 kişi ve bunun için 4 ay daha kurslar devam edecek. Bir kurs bir ay sürüyor ve her ay 30 kişi alacağız. Kursları tamamlayan herkesi fabrikaya aktaracağız” diye konuştu.

Zeki Türkmen, fabrikadaki çalışma saatinin günde 11 saat olduğunu ve sabah saat 8 de başlanıp akşam saat 7’e kadar sürecek olduğunu kaydetti. Cumartesi günleri ise öğlene kadar çalışılacağının ifade eden Türkmen “bizim çalışma sistemsizimiz bu” dedi.

İlk etap kurslara 30 kursiyer katıldı. Toplamda bir ay sürecek olan kursu bitiren başarılı kursiyerlere kurs bitirme belgesi verilecek. Bundan sonraki dönemlerde gelen talepler doğrultusun Şapka Dikim kursları açılmaya devam edecek.

Kursiyerle, kursun açılmasında maddi ve manevi desteğini esirgemeyen İlçe Kaymakamı Yılmaz Kurt’a ve Belediye Başkanı Çoşkun Somuncuoğlu teşekkür ettiler.

Fikret BODUR

  • Etiketler
  • Yorumla

 

 ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

BÖLGESEL AMATÖR LİG GRUP 3
O G B M P
1 . Kelkit Hürriyet 8 7 1 0 22
2 . GÖRELESPOR 8 5 3 0 18
3 . Iğdır Esspor 8 4 2 2 14
4 . Yakutiyespor 8 3 4 1 13
5 . 1926 Bulancakspor 8 4 0 4 12
6 . T.Doğanspor 8 3 2 3 11
7 . Arhavispor 8 3 2 3 11
8 . Araklı 1961 8 3 1 4 10
9 . Haçkaspor 8 2 3 3 9
10 . Serhat Ardahan 8 2 2 4 8
11 . K.Belediyespor 8 2 1 5 7
12 . Bayburt Bld. 8 2 1 5 7
13 . Çayelispor 8 1 4 3 7
14 . S.Gençlerbirliği 8 2 0 6 6
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz