Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
“Bayrak Dikme Derdindeler”…

“Bayrak Dikme Derdindeler”…

Sağlık Bakanlığından İnmeye Özel Müdahale…

Sağlık Bakanlığından İnmeye Özel Müdahale…

Kayıp Oyuncular “Perde” Dedi…

Kayıp Oyuncular “Perde” Dedi…

Karan: “Tmo, Fiskobirlik’e Fındık Vermeye Başladı”…

Karan: “Tmo, Fiskobirlik’e Fındık Vermeye Başladı”…

Dural’dan Helim Amca’ya Ziyaret…

Dural’dan Helim Amca’ya Ziyaret…

Eynesil’e Bir Çocuk Parkı Daha…
  • Ana Sayfa » Yaşam
  • 6 Temmuz 2018 - 18:39:34
  •  68
Eynesil’e Bir Çocuk Parkı Daha…

Eynesil Belediyesi tarafından sahile bir çocuk parkı daha yapılarak hizmete açıldı.

Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu bölgenin en büyük çocuk parkına sahip olduklarını söyleyerek “Gelecekte Eynesil bu bölgenin çocuklarına eğlenmede ve vakit geçirmede ev sahipliği yapacak” dedi.

Somuncuoğlu açıklamasında, “Sahil şeridinde bulunan Şehit Bekir Kelleci ve Şehit Osman Bodur parklarımız her ne kadar 17,5 dönüm arazi üzerinde kurulmuş olsa da yaz aylarında büyük yoğunluk yaşıyor. Trabzon’un Vakfıkebir, Beşikdüzü, Tonya, Çarşıbaşı ve Beşikdüzü ilçelerinin yanı sıra Görele, Çanakçı ve Çavuşlu Beldemizin vatandaşları da aileleriyle ve çocuklarıyla vakit geçirmek için buraya geliyor. Yaşanan yoğunluğu bölmemiz için parkımızın doğu tarafına tekrar bir çocuk parkı yapmaya karar verdik. Buraya da gövdesi deniz suyundan etkilenmeyen bir çocuk parkı yaptık. Aldığımız tüm malzemeleri fabrikadan aldık ve bu alanda ışıklandırma yapacağız ve çocuklarımız akşam saatlerinde rahatça oynayabilecekler” ifadelerine yer verdi.

“EYNESİL LİMANI 2019 YILINDA BAŞLAYACAK”

Yapılması düşünülen Eynesil Limanı içinde açıklamalarda bulunan Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu, “Eynesil Limanı için gereken evraklar tüm üst mevkilere ulaştı ve şu an programa, plana alınması bekleniliyor. Milli Savunma Bakanımız Nurettin Canikli konuyla yakından ilgileniyor. Limanımızın maliyeti 50 milyon lira civarında ve limanımız tamamlandığında 40 tane balıkçı kayığını aynı anda barındıracak. Milli Savunma Bakanımız Nurettin Canikli konuyla alakalı Ulaştırma Bakanlığıyla iki kez görüştü ve 2019 yılı içerinde başlanması yönünde programa dahil edildi. Hükümet programında 2018 yılı devam eden projelerin tamamlanması için gayret gösterilmiş olup yeni projeler 2019 yılına aktarıldı. Limanımız 750 metre uzunlukta olup 8 metre derinlikte olacak, bu proje bizim için büyük proje, inşallah takipçisi olup hayata geçirilmesi yönde gayret göstereceğiz” diye belirtti.

“İLÇEDE YÜZDE 98 YOL SORUNU BİTTİ”

İlçede mahalle ve ara yol çalışmalarının son aşamasına geldiklerini ve ilçe merkezinde yüzde 98 yol düzeltme ve çalışmalarının tamamlandığını kaydeden Başkan Somuncuoğlu, şöyle devam etti:

“Neticede hizmet bitmez. Biz ilçe merkezinde yolların yüzde 98’ini elden geçirdik. Beklide bu bölgede bu şekilde yolları asfalt ve betonlanmış bir ilçe daha yoktur. İlçe geneliniz de düşünürsek durum hemen hemen aynıdır. Arz ve talebe göre yeni yol çalışması yapıyoruz. Burada yer sahiplerinin müsaadesi söz konusu. Yüzde 2 gibi kalan bir alan var ve bunların alt yapı çalışmaları tamamlandığında onlarda tamamlanıp ilçede araç yol sorunu tamamen bitirilecek.”

Yapımı devam eden Ören Yolu ile ilgili de konuşan Somuncuoğlu, “Ören yolu karayolları tarafından yürütülüyor. Çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Yüklenici firma bizzat kendisi tarafından işini yapıyor. Arazilerimiz de fiziki olarak sıkıntı var. Yüklenici firma hafriyat kısmını bu yaz sonuna kadar tamamlamayı düşünüyorlar” dedi.

İshaklı Köyünün bir kısmına ilçeye gelen Karadağ Su Projesinden su verme çalışmaları devam ettiğini söyleyen Başkan Somuncuoğlu, “İshaklı Köyü Sarı Mehmetgil mevkiine bir su sözümüz vardı. O bölgede bir depo sorunumuz var. Biz o bölgede arazi sahiplerinden ücreti belediyemizce verilecek 40 metrekarelik bir yer talep ettik. Çalışmalarımız devam ediyor, inşallah en kısa bir sürede çalışmaları sonlandırarak vatandaşlarımızla suyu buluşturacağız” açıklamasını yaptı.

  • Etiketler
  • Yorumla

 

 ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

BÖLGESEL AMATÖR LİG GRUP 3
O G B M P
1 . Kelkit Hürriyet 14 10 4 0 34
2 . GÖRELESPOR 14 8 6 0 30
3 . Haçkaspor 14 8 3 3 27
4 . 1926 Bulancakspor 14 7 1 6 22
5 . T.Doğanspor 14 6 4 4 22
6 . Araklı 1961 14 6 3 5 21
7 . Yakutiyespor 14 5 6 3 21
8 . Iğdır Esspor 14 6 2 6 20
9 . Arhavispor 14 5 3 6 18
10 . K.Belediyespor 14 4 4 6 16
11 . Çayelispor 14 3 6 5 15
12 . Serhat Ardahan 14 3 2 9 11
13 . Bayburt Bld. 14 2 2 10 8
14 . S.Gençlerbirliği 14 2 0 12 6
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz