Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karadeniz’de Fındığa Alternatif Kestane…

Karadeniz’de Fındığa Alternatif Kestane…

Türker”Şenlikoğlu Bildiğiniz Gibi”…

Türker”Şenlikoğlu Bildiğiniz Gibi”…

Kalp Hastalığı Olanlar Soğuklara Dikkat!…

Kalp Hastalığı Olanlar Soğuklara Dikkat!…

Geçmeyen Öksürüğünüz Varsa ve Nefesiniz Daralıyorsa Dikkat!…

Geçmeyen Öksürüğünüz Varsa ve Nefesiniz Daralıyorsa Dikkat!…

Karınca Kalesine Bayrak Dikildi…

Karınca Kalesine Bayrak Dikildi…

Gelin Kayası’na Cam Seyir Terası Yapılacak…
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 25 Ekim 2018 - 20:21:33
  •  12
Gelin Kayası’na Cam Seyir Terası Yapılacak…

Giresun’da, tarihi İpek Yolu güzergahında bulunan Gelin Kayası mevkisine cam teras yapılması için proje başlatıldı.

Merkeze bağlı Mesudiye köyünde dik bir yamaçta üst üste duran iki kayaya adını veren “Gelin Kayası” görenlerin ilgisini çekiyor.

Yörede, “istemediği biriyle evlendirilen gelinin duası üzerine taş olduğu” gibi çeşitli hikayelere konu olan Gelin Kayası’nın, kentin turizm destinasyonları arasında yerini alabilmesi için çalışma başlatıldı.

Giresun Turizm Altyapı Birliği (GİRTAB) Müdürü Tamer Uzuner, tarihi İpek Yolu güzergahında bulunan Gelin Kayası mevkisinde cam terası yapılması yönünde proje başlattıklarını söyledi.

Uzuner, dik bir yamaç üzerinde, son yıllarda bölge turizminde yaşanan hızlı gelişmelere bağlı olarak Mavi Göl başta olmak üzere yeni turizm destinasyonlarının ortaya çıktığını belirtti.

Gelin Kayası’nın da turizm destinasyonu olabilecek potansiyeli bulunduğuna işaret eden Uzuner, geniş bir vadi içerisinde yer alan kayanın, doğal güzelliklerinin yanı sıra kulaktan kulağa yayılan efsaneleri ve insan kafatası siluetiyle görenleri kendisine hayran bıraktığını kaydetti. Uzuner, son yıllarda turizmde önemli yer almaya başlayan cam seyir terası projelerini Giresun’da da uygulamak istediklerini ifade ederek, “Gelin Kayası, seyir terası yapımına çok uygun. Bu yönde proje başlattık.” dedi.

Kayanın bulunduğu arazinin şahsa ait olduğunu, kendileriyle temasa geçerek projenin uygulanması için görüşmelere başladıklarını anlatan Uzuner, “İlk görüşmemizde olumlu gelişmeler yaşandı. Projenin kendi imkanları ya da kurumumuz kanalıyla yürütülmesi hususunda mutabakat sağladık. Önümüzdeki günlerde yeniden bir araya gelerek kesin nihai yolu belirleyeceğiz.” diye konuştu.

Uzuner, cam seyir terasının yanı sıra bölgede sosyal tesislerin de inşa edileceğini ve böylelikle tarihi İpek Yolu üzerinde önemli bir destinasyonun daha Giresun turizmine kazandırılacağını sözlerine ekledi.

  • Etiketler
  • Yorumla

 

 ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

BÖLGESEL AMATÖR LİG GRUP 3
O G B M P
1 . Kelkit Hürriyet 9 8 1 0 25
2 . GÖRELESPOR 9 6 3 0 21
3 . T.Doğanspor 9 4 2 3 14
4 . Iğdır Esspor 9 4 2 3 14
5 . Yakutiyespor 9 3 5 1 14
6 . 1926 Bulancakspor 9 4 1 4 13
7 . Haçkaspor 9 3 3 3 12
8 . Arhavispor 9 3 3 3 12
9 . Araklı 1961 9 3 2 4 11
10 . K.Belediyespor 9 2 2 5 8
11 . Çayelispor 9 1 5 3 8
12 . Serhat Ardahan 9 2 2 5 8
13 . Bayburt Bld. 9 2 1 6 7
14 . S.Gençlerbirliği 9 2 0 7 6
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz