Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Eynesil’de  30 Kursiyere Törenle Belgeleri Verildi…

Eynesil’de 30 Kursiyere Törenle Belgeleri Verildi…

Görele’de Köy ve Mahalle Muhtarları Aylık Toplantısı Yapıldı…

Görele’de Köy ve Mahalle Muhtarları Aylık Toplantısı Yapıldı…

Sivrioğulları 3.Geleneksel Piknik Şölenine Davetlisiniz…

Sivrioğulları 3.Geleneksel Piknik Şölenine Davetlisiniz…

SP’den Fiskobirlik Önerisi…

SP’den Fiskobirlik Önerisi…

Görele’de Aşure Dağıtımı…

Görele’de Aşure Dağıtımı…

Gelmeden Önce Mesajını Gönderdi…
  • Ana Sayfa » Siyaset
  • 6 Haziran 2018 - 22:16:31
  •  96
Gelmeden Önce Mesajını Gönderdi…

Cumhurbaşkanı Adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Giresun’da gerçekleştireceği miting öncesi Giresunlulara mesaj gönderdi.

İYİ Parti Genel Merkez Basın Müşaviri Yeliz Koray tarafından okunan mesajda, Giresun’un sorunlarına dikkat çekilerek çözümler sunuldu. Cumartesi günü Giresun’a gelecek ve miting öncesi Eynesil’deki şehit ailelerini ziyaret edecek olan Akşener, Giresunlulara şu mesajı iletti:

“Ekonomisi fındığa bağlı Giresun’da Giresunlu hemşerilerimin yaşadığı sıkıntıyı yakından takip ediyorum. 16 yıl önce dünya üretiminin yüzde 80’ini tek başına karşılayan ülkemiz, toplam üretiminin yüzde 90’ını ihraç ederdi. Geri kalan yüzde 10 fındık bize yettiği gibi stok fazlası fındıklar ‘Yerli Malı Haftası’nda çocuklarımıza dağıtılırdı. Türkiye ve Karadeniz ile özdeşleşmiş fındığın bugün üretilemeyecek duruma gelmesi, Gürcistan ve Azerbaycan’dan ithal edilmesi içler acısı bir durumdur. Maliyet ve taban fiyatları yüzünden fındık üreticimizi bitiren bu iktidara Giresunlu hemşerilerimin sandıkta hesap soracağından hiç şüphem yok.

Şebinkarahisar’ın bereketli topraklarında üretilen tütün ve şebin cevizi marka olması gerekirken yanlış tarım politikaları yüzünden artık üretilmez durumda. Kirazın anavatanı olan Giresun’da buğday, mısır, arpa üreten çiftçilerimiz de üretmeyi bıraktı. Tarım ve hayvancılıkta kendi kendine yeten ülkemizi ithalata mahkum ederek işsizliğin büyümesine neden oldular. Giresunlu hemşerilerim hiç merak etmesin, İYİ parti iktidarıyla çiftçilerimizin borçları silinecek, mazot ve gübre gibi maliyet yüklerinden kurtulacak olan çiftçilerimiz yeniden tarlalarını ekecek. Dünya fındığı Gürcistan’dan, buğdayı Rusya’dan değil Giresunlu çiftçilerimizden alacak. Fiskobirlik’i rehabilite ederek üreticinin de satıcının da ezilmemesini sağlayacağız.

Atalarınızdan kalan arazilerinizin elinizden alınması kabul edilemez. Devlet, yapacağı çalışmalarda vatandaşını da korumalıdır. İYİ Parti iktidarıyla 2B mağduriyeti yaşayan vatandaşlarımızın sorununu masaya yatırıp yeniden değerlendireceğiz. Kendi tapulu arazisinde işgalci durumunda kalan Giresunlular ile beraber 2B mağduriyetini bitireceğiz.

AKP Giresunlulara yıllardır vaatlerde bulunduğu treni getirmediği gibi Giresun’a bir çivi bile çakmadı. İYİ Parti iktidarıyla yıllardır beklediğiniz Güney Çevre Yolu projesi hayata geçecek. Erzincan-Gümüşhane ve Trabzon hattından geçmesi planlanan tren yolu projesini yapmak da o hattın Giresun’dan geçmesini sağlamak da bize nasip olacak. Bu sayede Tirebolu Limanı hareketlenecek. AKP yüzünden SEKA ve sunta fabrikaları kapandı ama biz yenilerini yapacağız. İşsizliği yeni yatırımlarla bitireceğimizin teminatını veriyorum.”

  • Etiketler
  • Yorumla

 

 ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

BÖLGESEL AMATÖR LİG GRUP 3
O G B M P
1 . Görelespor 1 1 0 0 3
2 . Iğdır Es Spor 1 1 0 0 3
3 . Arhavispor 1 1 0 0 3
4 . Sarıkamış G.B. 1 1 0 0 3
5 . Çayelispor 1 0 1 0 1
6 . Kendirli Bld. 1 0 1 0 1
7 . Haçka Spor 1 0 1 0 1
8 . Kelkit Hürriyet 1 0 1 0 1
9 . Tonya Doğanspor 1 0 1 0 1
10 . Yakutiyespor 1 0 1 0 1
11 . 1926 Bulancak 1 0 0 1 0
12 . Araklı 1961 1 0 0 1 0
13 . Bayburt BS 1 0 0 1 0
14 . Serhat Ardahan 1 0 0 1 0
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz