Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karan”Üreticiyi Tüccara Muhtaç Etmeeyin”…

Karan”Üreticiyi Tüccara Muhtaç Etmeeyin”…

Temsilcimiz Görelespor Telafi Edecek…

Temsilcimiz Görelespor Telafi Edecek…

Sağlıkla İlgili Milyonları İlgilendiren Kanun Teklifi Yasalaştı!…

Sağlıkla İlgili Milyonları İlgilendiren Kanun Teklifi Yasalaştı!…

CHP’nin Mücadelesi Sonuç Verdi, AKP Geri Adım Attı…

CHP’nin Mücadelesi Sonuç Verdi, AKP Geri Adım Attı…

ATATÜRK’ün Fedailerinden Muhafızı Ömer Kudu…

ATATÜRK’ün Fedailerinden Muhafızı Ömer Kudu…

Giresun Sahipsiz Mi?…
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 2 Ağustos 2018 - 22:27:34
  •  132
Giresun Sahipsiz Mi?…

Giresun Otelciler ve Kahveciler Odası Başkanı Ercan Ayhan, Giresun’un sorunlarına çözüm üretilmesi noktasında siyasilerin ve bürokrasinin yetersiz kaldığını belirtti.

ESNAFIN ‘CAN SUYU’NA ENGEL

Ayhan, yaptığı açıklamada, bu duruma bir örnek de vererek Karadeniz limanlarını ziyaret eden bin öğrencinin içerisinde bulunduğu Piri Reis Üniversitesi gemisinin Giresun Limanına giriş talebinin kabul görmediğini ve çeşitli bahaneler üretilerek engel koyuldu.

Gemi yetkililerinin kendilerine limana girişlerine izin verilmediği yönünde bilgi aktardığını vurgulayan Ayhan, 7 Ağustos’ta Giresun’u ziyaret etmek isteyen geminin limana demirlemesi konusunda yetkililerden destek beklediklerini aktardı.

Bin öğrencinin kentte yapacağı ziyaretin esnaf ve sanatkara önemli can suyu olacağına vurgu yapan Ayhan, “Piri Reis Üniversite gemisi geçen yıl Giresun açıklarında demirledi. Bölge limanlarını gezdi, ama Giresun Limanına giremedi. Liman izin vermediği için bin öğrenci Giresun’u uzaktan izledi ve hiçbir ekonomik katkı sağlamadan kentten ayrıldı. Aynı sorunun bu yıl da oluştuğunu öğrendik. Liman yetkilileri geminin limana ücretsiz girişine izin vermemektedir. Ayrıca bunun yanında çeşitli bahaneler üretmektedirler. Bu durumu henüz anlamış değiliz. Bu Giresun esnafına yapılan bir ihanettir. Bin öğrenci Giresun’da alış veriş yaptığında il ekonomisine ciddi gelir sağlanacaktır. Giresun Limanına girecek olan bu gemi il ekonomisi için büyük kazançtır. Buradan yetkililere sesleniyoruz. Yaşanan bu sorunu mutlaka çözüme kavuşturmalılar” dedi.

Ayhan, “Giresun ekonomisi bellidir. Mutlaka bölge ekonomisini geliştirecek, esnaf ve sanatkarımızı rahatlatacak sıcak kaynaklara ihtiyaç vardır. İl ekonomisine katma değer sağlayacak insanları getirmeliyiz Giresun’a” ifadesinde bulundu.

Mavi Göl’ün de turizm sezonun ortasında bakıma alınmasına tepki gösteren Ayhan, “Sezonun ortasında Mavi Göl’ün turizme kapatılmasına bir anlam veremiyoruz. Sezon ortasında bu çalışmanın başlatılması yöre turizmine zarar vermektedir” değerlendirmesinde bulundu.

“Her zaman Giresun’un üzerinde birilerinin eli olmuştur, Giresun’un gelişimi engellenmeye çalışılmaktadır” diyen Giresun Otelciler ve Kahveciler Odası Başkanı Ercan Ayhan, sivil toplum kuruluşları olarak Giresun’un gelişimi ve kalkınması için bundan sonraki süreçte ellerini daha fazla taşın altına sokacaklarına işaret etti.

Ayhan, Giresun’un sorunlarının çözümünde siyasilerin ve bürokrasinin yetersiz kalması nedeniyle, çözüm yolları aranmasına adına konuları doğrudan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a raporlar halinde sunacaklarının da altını çizerek, şunları aktardı:

”Giresunlu artık uyanmalı ve ayağa kalkmalıdır. Giresun’un siyasetçileri ve Giresun’u yönetenler artık bu işe bir dur demelidir. Giresun sivil toplum kuruluşları olarak bu işleri sonuna kadar takip edeceğiz. Bundan sonra Giresun’da sorunların çözümü noktasında muhatap aramayacağız. Giresun’da çözüm üretilemiyor çünkü. Bürokrasi yetersiz kalıyor, olan Giresun’a oluyor. Bundan sonraki tüm olumsuz gelişmeleri, hem siyasiler, hem de bürokratik açıdan yakından takip ederek, dosyalar hazırlayacağız ve bu dosyaları Cumhurbaşkanımıza teslim edeceğiz. Bilindiği gibi federasyon başkan yardımcısı olarak Ankara’da görev aldım. Zaman zaman bu görev icabı Cumhurbaşkanımız ile görüşmelerimiz oluyor. Bu durumu fırsat bilerek Giresun’un sorunları ve sıkıntılarını doğrudan Cumhurbaşkanımıza ileteceğiz.

Cumhurbaşkanımızın ülke genelindeki kıraathaneler kampanyası ile ilgili bizde Giresun Valiliğimize müracaat ederek Giresun’a Millet Kıraathanesinin kurulmasını talep ettik ve kıraathaneyi açmayı ve çalıştırmayı taahhüt ettik. Ancak şu ana kadar talebimizle ilgili de Giresun Valiliği bize net bir dönüş yapmadı. Millet Kıraathaneleri ile ilgili çalışmalarımızda devam etmektedir.”

  • Etiketler
  • Yorumla

 

 ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

BÖLGESEL AMATÖR LİG GRUP 3
O G B M P
1 . Kelkit Hürriyet 8 7 1 0 22
2 . GÖRELESPOR 8 5 3 0 18
3 . Iğdır Esspor 8 4 2 2 14
4 . Yakutiyespor 8 3 4 1 13
5 . 1926 Bulancakspor 8 4 0 4 12
6 . T.Doğanspor 8 3 2 3 11
7 . Arhavispor 8 3 2 3 11
8 . Araklı 1961 8 3 1 4 10
9 . Haçkaspor 8 2 3 3 9
10 . Serhat Ardahan 8 2 2 4 8
11 . K.Belediyespor 8 2 1 5 7
12 . Bayburt Bld. 8 2 1 5 7
13 . Çayelispor 8 1 4 3 7
14 . S.Gençlerbirliği 8 2 0 6 6
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz