Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karadeniz’de PKK’ya Büyük Darbe…

Karadeniz’de PKK’ya Büyük Darbe…

AK Parti Giresun İl Başkanlığından Öğrencilere Aşure İkramı…

AK Parti Giresun İl Başkanlığından Öğrencilere Aşure İkramı…

İş-Kur Kuraları Adil Yapılmıyor…

İş-Kur Kuraları Adil Yapılmıyor…

Nafiye Kudu Vefat Etti…

Nafiye Kudu Vefat Etti…

Süslü Kadınlar Giresun’da Farkındalık İçin Pedal Çevirdi…

Süslü Kadınlar Giresun’da Farkındalık İçin Pedal Çevirdi…

Giresun Türkiye’nin Teminatıdır…
  • Ana Sayfa » Siyaset
  • 31 Mayıs 2018 - 18:36:39
  •  159
Giresun Türkiye’nin Teminatıdır…

Başbakan Binali Yıldırım, “Giresun karar vermişse Türkiye karar vermiş demektir” dedi. Başbakan Yıldırım, Atatürk Meydanı’nda Giresunlulara seslendi.

Konuşmasında, Giresun Atatürk Stadyumunun millet bahçesi yapılacağının müjdesini veren Yıldırım, 24 Haziran’da yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimde Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’ye destek istedi.

Giresun’un en iyisine ve en güzeline layık olduğunu söyleyen Başbakan Yıldırım, son 16 yılda 4.8 milyar ulaştırma ve haberleşme, 2.5 milyar lira orman ve su işleri, 1.9 milyar lira ilbank, 1.79 milyar lira enerji ve tabi kaymaklar, 1.7 milyar lira gıda, tarım ve hayvancılık, 1 milyar lirada da aile ve sosyal politikalar olmak üzere toplam 18 milyar liranın üzerinde yatırım yapıldığını kaydetti.

Türkiye için önemli bir seçime gidildiğini belirten Yıldırım, “Türkiye’yi geleceğe, 2023’e, Türkiye’nin 100. kuruluş yıl dönümüne taşıyacak kadroları, 24 Haziran’da siz Giresunlu kardeşlerimiz seçecek, Giresun’un hanımları, gençleri seçecek.” ifadesini kullandı.

“Bu kutlu yürüyüşte Giresun, milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti ile yola devam edecek mi? Yeni bir zafer için 24 Haziran’a var mısınız? Güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye için cevabınız?” sorularını yönelten ve alandakilerden “evet” karşılığını alan Yıldırım, “Allah sizden razı olsun. Giresun işi bitirmiş. Değerli kardeşlerim yüreğinizdeki coşku hiç eksilmesin. Giresun çoktan ‘vakit Giresun vakti, vakit Türkiye vakti’ diyor. ‘Giresun yaparsa yine Türkiye yapar’ diyor.” diye konuştu.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’den övgüyle bahseden Başbakan Yıldırım, “Giresun Türkiye’nin teminatıdır, savunma sanayinin başında sizin evladınız Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli var. Türkiye’nin savunması ondan soruluyor” dedi.

Başbakan Yıldırım, 24 Haziran seçimlerine ilişkin bir süredir adayların meydanlarda vatandaşla bir araya geldiğine işaret ederek, şöyle devam etti:

“Muhalefetin adayları da bir araya geliyor. Cumhurbaşkanımız da biz de Anadolu’yu karış karış geziyoruz, milletimizle vatandaşımızla bir araya geliyoruz. Bilmiyorum dikkatinizi çekti mi? Cumhurbaşkanımız dışındaki bütün adaylar, ‘Biz parlamenter sisteme geri döneceğiz.’ Yani 16 Nisan’da yaptığımız halk oylaması belli ki bunların içine sinmemiş, kabul etmiyorlar. Yenilmeyi bir türlü kabul etmemişler. Şimdi diyorlar ki, ‘Millet o kararından vazgeçsin tekrar eskiye dönelim. Darbeler dönemine dönelim, vesayetler dönemine geri gidelim, kumpaslara, krizlere geri dönelim.’ Biz de diyoruz ‘Durmak yok, yola devam.’ Farkımız bu. Onlar geriyi gösteriyor, geriyi işaret ediyor, biz ‘ileri’ diyoruz, daima ileri.”

“VAATTE ÖLÇÜ, İZAN YOK”

Adayların vaatlerine değinen Yıldırım, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Güzel güzel vaatler veriyorlar, kulağa hoş geliyor. Vaatte ölçü, izan yok. ‘Sağ elinize güneşi, sol elinize ayı vereceğiz.’ diyorlar. Vaat de vaat… İyi de kardeşim, sen CHP’nin seçim beyannamesini okumadın mı? Orada demiyor mu? ‘Cumhurbaşkanı sembolik olacak, yetkisi olmayacak.’ Hangi yetkiyle bu vaatleri yapacaksın? Hem yetkilerini kaldıracaklar, parlamenter sisteme geri dönecekler hem de boyundan büyük vaatler vereceksin. Millet yemez bunu, Giresunlu yemez.”

Bu sırada, “Öyle mi Giresun, öyle mi Şebinkarahisar?” diye sonra Yıldırım, alandaki vatandaşlardan “evet” karşılığını aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, seçim kararından sonra AK Parti’nin seçim beyannamesini milletle paylaştığını hatırlatan Yıldırım, gelecek 5 yıl boyunca nasıl bir Türkiye hedeflediklerini açık seçik ortaya koyduklarını belirtti.

“YAPTIKLARIMIZ, YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR”

16 yıldır gerçekleştirilen hizmetleri anlattıklarını, hayal anlatmadıklarını aktaran Yıldırım, “Bizde hizmet var, hayal tacirliği yok. Diğer yandan gelecek 5 yıl için Cumhuriyet’in 100. yılı için de projelerimiz, yeni yapacaklarımız var. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır.” dedi.

Başbakan Yıldırım, muhalefet partilerinin seçim vaatlerini eleştirerek, şu görüşlere yer verdi:

“Muhalefet partileri, adaylar neden bahşediyor? Kanal İstanbul Projesi’ni iptal edeceklermiş. Savaştan, ölümden canını kurtarıp bize sığınmış, ‘el aman’ demiş bu Suriyeli kardeşlerimizi tekrar ateşin ortasına geri gönderecekmiş. İnsanlık öldü mü kardeşim? Biz asil bir milletiz. Biz darda, zorda kalanlara yardım etmekle bugünlere geldik. Daha ne yapacaklarmış? Biz yerli araba yapacağız. Tamamıyla Türk malı, Türk mühendislerinin akıl teriyle alın teriyle yapacağımız yerli araba projesini iptal edeceklermiş. İşleri güçleri yıkmak bozmak, yapılan projeleri durdurmak. Vaatler o kadar uçtu gitti ki rahmetli babaannemin lafını burada söylemesem olmaz. Bunların vaatleri neye benziyor biliyor musunuz? Böyle geniş alan, bol keseden atanları görünce rahmetli babaannem derdi ki ‘Üfle evladım üfle kaval elin, yel Allah’ın.’ Bunların ki de o hesap.”

  • Etiketler
  • Yorumla

 

 ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

BÖLGESEL AMATÖR LİG GRUP 3
O G B M P
1 . Görelespor 1 1 0 0 3
2 . Iğdır Es Spor 1 1 0 0 3
3 . Arhavispor 1 1 0 0 3
4 . Sarıkamış G.B. 1 1 0 0 3
5 . Çayelispor 1 0 1 0 1
6 . Kendirli Bld. 1 0 1 0 1
7 . Haçka Spor 1 0 1 0 1
8 . Kelkit Hürriyet 1 0 1 0 1
9 . Tonya Doğanspor 1 0 1 0 1
10 . Yakutiyespor 1 0 1 0 1
11 . 1926 Bulancak 1 0 0 1 0
12 . Araklı 1961 1 0 0 1 0
13 . Bayburt BS 1 0 0 1 0
14 . Serhat Ardahan 1 0 0 1 0
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz