Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
“Giresun’da Efsaneler Söylenecek Masallar” Kitabı İçin İmza ve Söyleşi…

“Giresun’da Efsaneler Söylenecek Masallar” Kitabı İçin İmza ve Söyleşi…

Lider GÖRELESPOR, Iğdır Deplasmanında…

Lider GÖRELESPOR, Iğdır Deplasmanında…

Üretici Fiskobirlik’e Destek Olsun!…

Üretici Fiskobirlik’e Destek Olsun!…

Ordu Emniyeti’nden EDS Açıklaması!…

Ordu Emniyeti’nden EDS Açıklaması!…

Eynesil Belediyespor, Tireboluspor’u Konuk Edecek…

Eynesil Belediyespor, Tireboluspor’u Konuk Edecek…

Giresun,Bulancak ve Piraziz’den…
 • NurKILIÇ
  • Nur KILIÇ
  • nur.kilic@goreleden.com
  • 26 Eylül 2018 - 00:01:37
 • 59

—————YEREL GÜNDEM————
GİRESUN, BULANCAK VE PİRAZİZ’ DEN
SEÇİM ANALİZİ…
2019 yılı Mart ayında yapılacak yerel seçimlere yaklaşık 6 ay kala belediye başkanlıklarına aday, ya da aday adayı olabilecek isimler konuşulmaya başlandı bile…
Giresun Merkez’ de CHP’nin başkan adayı yine Başkan Kerim Aksu olacak.2 dönemdir başarılı bir belediye başkanı profili çizen Aksu’ nun mahalle ziyaretlerini sıklaştırması” Aksu, daha şimdiden işi sıkı tutuyor yorumlarını da beraberinde getirdi.
Ak Parti ‘de ise Giresun Belediye Başkan adaylığı için ortaya çıkan fazla isim yok.Seçimi mutlaka almanın hesaplarını yapan Ak Parti ‘de partinin kurucuları arasında yer alan 22.Dönem Giresun Milletvekili Ali Temür ‘ün isminin daha şimdiden konuşulmaya başlanması dikkat çekicidir.
Bu arada Kerim Aksu ‘nun karşısına İl Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ya da İl Genel Meclisi eski Başkanı Osman Öden çıkarılacak ” diyenlerin sayısı da hayli fazla.
Bulancak ‘ta ise Belediye Başkanı Recep Yakar ‘ın tekrar aday olmaya hazırlandığı bir sır değil.Bu arada İl Genel Meclisi üyesi Hamit Karaoğlanoğlu’ nun başkanlık için adaylığını açıklayacağı yorumlarının ise hayli yoğun olduğunu belirtmem gerek.Milletvekili seçilen eski Belediye Başkanı Kadir Aydın ‘ın Karaoğlanoğlu’ nun adaylığını açıklaması halinde yanında olacağı iddiaları da hayli yaygın.Diğer yandan Trabzon’ da ikamet eden Bulancaklı iş adamı Kadir Başat Çolak ‘ın da aday adayı olmaya hazırlandığı konuşuluyor.
CHP ‘ nin Bulancak Belediye Başkan adaylığı için İl Genel Meclisi üyesi Ömer Mustafa Yılmaz ‘ın adı ön plana çıkıyor.Halk arasında ” CHP Yılmaz’ ı aday gösterirse seçimde çok iddialı bir konuma gelir ” diyenlerin sayısı hayli fazla.CHP’ den adaylık için ismi geçenlerden biri de İlçe Başkanı Necmi Sıbıç.
Piraziz ‘de ise halkla her zaman içiçe olan başarılı Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu ‘nun CHP ‘den tekrar aday gösterileceğine mutlak gözüyle bakılıyor.
Ak Parti ‘de ise adaylık için İlçe Başkanı Hayri Özdemir ‘in, eski Belediye Başkan’ ı Cafer Mavi ‘nin, Mustafa Memiç’ in ve Mustafa Günaydın ‘ın isimleri daha şimdiden dillendirilmeye başlandı bile.
Başta da ifade ettiğim gibi seçimlere daha 6 ay var.Bu süreçte kim bilir kaç adayın ismi gündeme gelecek? Bekleyip göreceğiz.

 • Etiketler
 • Yorumla

 

 ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

BÖLGESEL AMATÖR LİG GRUP 3
O G B M P
1 . GÖRELESPOR 4 3 1 0 10
2 . Kelkit Hürriyet 4 3 1 0 10
3 . Iğdır Esesspor 4 3 0 1 9
4 . Arhavispor 4 3 0 1 9
5 . Tonya Doğanspor 4 2 1 1 7
6 . Araklı 1961 4 2 0 2 6
7 . Bulancak 1926 4 2 0 2 6
8 . S.Gençlerbirliği 4 2 0 2 6
9 . Yakutiyespor 4 1 2 1 5
10 . Bayburt Bld. 4 1 1 2 4
11 . Çayelispor 4 0 2 2 4
12 . Haçkaspor 4 0 2 2 2
13 . Kendirli Bld. 4 0 1 3 1
14 . Serhat Ardahan 4 0 0 4 0
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz