Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ünlü Fotoğrafçı Ara Güler Hayatını Kaybetti…

Ünlü Fotoğrafçı Ara Güler Hayatını Kaybetti…

Batan Giresun’un Malları Bunlar!…

Batan Giresun’un Malları Bunlar!…

TRT Payı ve Kayıp Bedeli Alınmasın…

TRT Payı ve Kayıp Bedeli Alınmasın…

“Şehrin Önünü Bir Sur Gibi Kapatacak”…

“Şehrin Önünü Bir Sur Gibi Kapatacak”…

CHP Eynesil Teşkilatına Yeni Başkan!…

CHP Eynesil Teşkilatına Yeni Başkan!…

Giresun’da Açık Kapı Milletin Kapısı Uygulamaya Geçti…
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 5 Temmuz 2018 - 02:11:46
  •  67
Giresun’da Açık Kapı Milletin Kapısı Uygulamaya Geçti…

13 Nisan tarihinde başlatığı İçişleri Bakanlığımızın vatandaş odaklı hizmetlerinden biri olan “Açık Kapı Milletin Kapısı” uygulamasını Giresun Valiliği Hizmet Binası A Blok girişinde başvuru almaya devam ediyor.

Giresun Valiliği’nde “Açık Kapı Milletin Kapısı” uygulamasını başlatan Vali Sarıfakıoğulları, bu uygulama ile vatandaşlar tarafından yapılan bütün talep ve şikâyetlerin, “Açık Kapı Milletin Kapısı” uygulaması yazılım sistemindeki havuzda toplanarak elektronik yazılım alt yapısı ile kurumlarda belirlenen irtibat görevlilerine iletileceğini söyledi.

Vali Sarıfakıoğulları, “Kurum görevlileri ve birim sorumluları tarafından alınan başvurular, sisteme kayıt tarihinden itibaren hiç bekletilmeden, en geç 7 gün içinde cevaplandırılacaktır. Verilecek cevaplar, başvuruların okunabileceği bir link ile birlikte cep mesaj (SMS) olarak vatandaşa bildirilecektir. Başvuran kişiler isterlerse, Açık Kapıdaki görevli personelimizden de başvurularının süreci ile ilgili bilgi alabilecektir” dedi.

“Açık Kapı Milletin Kapısı” uygulamasının, bu uygulamadan sorumlu Vali Yardımcısı tarafından takip edilebileceğini ifade eden Vali Sarıfakıoğulları, “Yapılan başvurular ve bu başvuruların aşamaları tarafımdan da görülebilecek, bu uygulama ile kurumlarımızla ilgili hangi alanlarda sorunlar var, ne tür talepler geliyor, kaç gün içinde cevaplanıyor şeklindeki analizler yapılabileceğiz. Gerekirse bazı bölümlerine bizler de müdahalede bulunabileceğiz” diyerek kurum amirlerinden uygulamanın takibini ve kendi birimlerindeki Açık Kapı görevlilerinin başvurulara en kısa sürede cevap verilmesi için gerekli hassasiyetin gösterilmesini istedi. Yasal süresini hiçbir şekilde geçirilmemesi uyarısında bulundu.

Giresun Valiliği’ndeki “Açık Kapı Milletin Kapısı” uygulamasında 5 personel görevlendirilmiş olup, bu personeller başvuruda bulunan vatandaşların taleplerini alarak konusuna göre ilgili birimlere iletecek, sorunun çözümünün takibinin yapacak ve koordinasyonu sağlayacaktır.

Vatandaşlar Açık Kapı uygulamasına;

– Yüz yüze Açık Kapı personeli aracılığı ile,

– İnternetten https://www.acikkapi.gov.tr adresi üzerinden,

– Mobil cihazlar (Akıllı telefonlar vb.) üzerinden,

Başvuru yapılabilecekler, başvurunun alındığına dair kısa mesaj (SMS) ile başvuru sahibine bilgilendirme yapılacak olup, verilecek olan sorgulama numarası ile başvuruların takibi yapılabilecektir.

  • Etiketler
  • Yorumla

 

 ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

BÖLGESEL AMATÖR LİG GRUP 3
O G B M P
1 . GÖRELESPOR 4 3 1 0 10
2 . Kelkit Hürriyet 4 3 1 0 10
3 . Iğdır Esesspor 4 3 0 1 9
4 . Arhavispor 4 3 0 1 9
5 . Tonya Doğanspor 4 2 1 1 7
6 . Araklı 1961 4 2 0 2 6
7 . Bulancak 1926 4 2 0 2 6
8 . S.Gençlerbirliği 4 2 0 2 6
9 . Yakutiyespor 4 1 2 1 5
10 . Bayburt Bld. 4 1 1 2 4
11 . Çayelispor 4 0 2 2 4
12 . Haçkaspor 4 0 2 2 2
13 . Kendirli Bld. 4 0 1 3 1
14 . Serhat Ardahan 4 0 0 4 0
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz