Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
“Giresun’da Efsaneler Söylenecek Masallar” Kitabı İçin İmza ve Söyleşi…

“Giresun’da Efsaneler Söylenecek Masallar” Kitabı İçin İmza ve Söyleşi…

Lider GÖRELESPOR, Iğdır Deplasmanında…

Lider GÖRELESPOR, Iğdır Deplasmanında…

Üretici Fiskobirlik’e Destek Olsun!…

Üretici Fiskobirlik’e Destek Olsun!…

Ordu Emniyeti’nden EDS Açıklaması!…

Ordu Emniyeti’nden EDS Açıklaması!…

Eynesil Belediyespor, Tireboluspor’u Konuk Edecek…

Eynesil Belediyespor, Tireboluspor’u Konuk Edecek…

Giresun’da Amatör Spor Haftası Ödül Töreni Yapıldı…
  • Ana Sayfa » Spor
  • 13 Ekim 2018 - 00:39:30
  •  11
Giresun’da Amatör Spor Haftası Ödül Töreni Yapıldı…

Her yıl 8-14 Ekim tarihleri arasında geleneksel olarak düzenlenen Amatör Spor Haftası 81 ilde ve Giresun 19 Eylül Spor Salonunda düzenlenen görkemli törenle yapıldı. Gerçekleşen açılış törenine Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Adalet ve Kalkınma Partisi Giresun Milletvekili Kadir Aydın, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hasan Koçyiğit, Giresun Belediye Başkan Vekili Ahmet Yusufağaoğlu ile diğer protokol üyeleri katıldılar.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut, insanların spora kazandırılması, çocukların spora başlaması, gençlerin zararlı alışkanlıklardan kurtarılması için sporu sevdirme ve spor alışkanlığı kazandırmak, vatanını, milletini seven sağlıklı nesiller yetiştirebilmek, gençlerimizde spor bilinci oluşturmak, spora yeni başlayan çocuklarımıza müsabaka tecrübesi kazandırmak için çalıştıklarını söyledi. Giresun’da sporun hakkettiği yeri alacağına, ailede spor yapan kişilerin artacağına inandığını belirten Bulut, gençlerimizi boş zamanlarında spor sahalarının yanı sıra Gençlik Merkezlerimizin gönüllü gençlik faaliyetlerine de davet etti.

İl Müdürü Bulut, ‘’Giresun’daki sportif faaliyetlerin, tesisleşmenin gerçekleşmesi ve sporun her branşının tabana yayılması için maddi ve manevi desteklerini bizlerden esirgemeyen başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Muharrem KASAPOĞLU’ na, Sayın Valimiz Harun SARIFAKIOĞULLARI’ na, Spor tesislerimizin yapımında büyük katkıları olan Sayın Bakanımız Nurettin CANİKLİ’ ye, Sayın Milletvekillerimiz Cemal ÖZTÜRK, Kadir AYDIN ve Sabri ÖZTÜRK beyefendilere, Sayın Belediye Başkanımız Kerim AKSU’ ya, uzun yıllar Giresun Amatör Sporuna hizmetleri bulunan ve kendi isteğiyle görevinden ayrılan Sayın Mehmet GÜNGÖR abimize, Amatör Spor Kulüpleri Yönetim Kurulu üyeleri ve Başkanı Sinan IŞIK beyefendiye, en önemlisi siz değerli gençlerimize, sporun her kademesinde görev alan kulüp yöneticilerimize, sporcularımıza, antrenörlerimize, hakem arkadaşlarımıza, Basın mensuplarımıza, spor müsabakalarının olmazsa olmazlarından siz değerli seyircilerimize şükranlarımı bir borç bilir hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlarım’’ dedi.

Görele Halk Eğitim Merkezi Halk oyunları topluğunun gösterilerinden sonra 2018 sezonunda Giresun’da başarılı olan kulüp yetkililerine, Sporculara ve basın mensuplarına plaketleri takdim edildi.

Amatör spor haftası etkinlikleriyle, ilimizde sportif faaliyetler ile farkındalık oluşturarak insanların düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi, İl Spor Merkezlerine kayıt yaparak spora başlayan çocukların müsabaka tecrübesi kazanması ve buna yönelik müsabakalar düzenlenmesi, başarılı sporcularımızın halkımıza tanıtılması, yeni bireylerin spora kazandırılması amaçlanıyor.

19 Eylül Spor Salonunda ki ödül töreninde kısa bir konuşma yapan Vali Sarıfakıoğulları, uzun yıllar Giresun Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanlığı yapan geçtiğimiz günlerde görevi devreden Mehmet Güngör’e amatör spora katkılarından dolayı teşekkür ederek; “Amatör spor haftanızı tebrik ediyorum. Arzu ederiz ki bütün yaş gurubundaki insanlarımız sporla uğraşsınlar. Çünkü sporla uğraşan insanlar güzel bir ahlaka sahip oluyor. Sporla uğraşan gençler kötü alışkanlıklardan uzak kalıyor. Sporla uğraşan çocuklarımız çok daha başarılı oluyor. Bu nedenle sizlerin yaşamınızın her döneminde sporla uğraşmanızı arzu ediyoruz. Bunun için gerekli olan alt yapı hizmetlerini, sizlerin hizmetine sunuyoruz. Bu amaçla çalışan, ilimizin bir spor şehri olmasına katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmanın ardından spora ve sporcuya yapmış olduğu katkılardan dolayı Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları’na, Belediye Başkanı Kerim Aksu adına Başkan V. Osman Süleymanoğlu’na, Giresun Üniversitesi Rektörü, Pof. Dr. Cevdet Coşkun’a, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş’a, Görele Belediye Başkanı Av.Tolga Erener’e, Özel İdare Genel Sekreteri Hüseyin Taşkın’a, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu’na, İl Sağlık Müdürü Dr.Hasan Hüseyin Arslantürk’e, uzun yıllar Giresun Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanlığı yapmasından dolayı Mehmet Güngör’e, Süper Amatör Küme, U17 ve U19 Şampiyonluklarından dolayı 1957 Espiyespor Kulüp Başkanı Emin Özdemir’e, 1.Amatör Küme Şampiyonluğundan dolayı Yağlıderespor Kulüp Başkanı Abdurrahman Kırhasanoğlu’na, U14, U15 ve U16 şampiyonluğundan dolayı Görelespor Kulüp Başkanı Ahmet Dede’ye, 2. Amatör Küme Şampiyonluğundan dolayı, Batlamaspor Kulüp Başkanı Emrah Pekdemir’e ve Boztekkespor Kulüp Başkanı Kadir Mağden’e, Futbol Kadınlar 3. Ligi Sanayispor Kulüp Başkanı Fuat Köse’ye, emektar spor adamları Akınspordan Ömer Gürgök, Sokakbaşıspordan Hasan Kesim ve Çavuşluspordan Mehmet Aksu’ya, basın emekçileri Ali Yakarışık, Fırat Akyol, Murat Bayraktar, Ümit Caniklioğlu’na, Beden Eğitimi öğretmeni Sadi Akkuş’a, Avrupa Karete Şampiyonası 3’üncüleri Ferhat Demir ve Burak Özdemir’e, Okul sporları Erkekler Futbol Türkiye 5’incisi Atatürk Anadolu Lisesine, Küçük Erkekler Veleybol Türkiye 1’incisi Espiye Süleyman Demirel İlkokuluna, Kız Futsal Takımı Türkiye 2’ncisi Spor Lisesine ödülleri verildi.

  • Etiketler
  • Yorumla

 

 ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

BÖLGESEL AMATÖR LİG GRUP 3
O G B M P
1 . GÖRELESPOR 4 3 1 0 10
2 . Kelkit Hürriyet 4 3 1 0 10
3 . Iğdır Esesspor 4 3 0 1 9
4 . Arhavispor 4 3 0 1 9
5 . Tonya Doğanspor 4 2 1 1 7
6 . Araklı 1961 4 2 0 2 6
7 . Bulancak 1926 4 2 0 2 6
8 . S.Gençlerbirliği 4 2 0 2 6
9 . Yakutiyespor 4 1 2 1 5
10 . Bayburt Bld. 4 1 1 2 4
11 . Çayelispor 4 0 2 2 4
12 . Haçkaspor 4 0 2 2 2
13 . Kendirli Bld. 4 0 1 3 1
14 . Serhat Ardahan 4 0 0 4 0
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz