Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ünlü Fotoğrafçı Ara Güler Hayatını Kaybetti…

Ünlü Fotoğrafçı Ara Güler Hayatını Kaybetti…

Batan Giresun’un Malları Bunlar!…

Batan Giresun’un Malları Bunlar!…

TRT Payı ve Kayıp Bedeli Alınmasın…

TRT Payı ve Kayıp Bedeli Alınmasın…

“Şehrin Önünü Bir Sur Gibi Kapatacak”…

“Şehrin Önünü Bir Sur Gibi Kapatacak”…

CHP Eynesil Teşkilatına Yeni Başkan!…

CHP Eynesil Teşkilatına Yeni Başkan!…

Giresun’da İnsanlar Evsiz Bırakıldı…
  • Ana Sayfa » Siyaset
  • 17 Haziran 2018 - 20:54:26
  •  89
Giresun’da İnsanlar Evsiz Bırakıldı…

İYİ Parti Giresun Milletvekili adayı Orhan Erzurum yaylalarda insanlarının evlerinin yıkılmayacağı sözünü verenlerin sözlerinin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Erzurum, “Seçim dönemi gelip çattı, birileri yine yayla evleri üzerinden siyaset yapıyor. Yayla evleri sizler için bu kadar önemliydi daha bir sene önce Paşa Konağı Yaylasında, Espiye Ericek, Çakıl’da, Karaovacık’ta ve birçok yaylada yıkımlar yapılıp insanlar evsiz bırakıldı. Bu evler yıkılmayacak diye 2015’de siz söz vermediniz mi?” dedi. AK Parti Giresun Milletvekillerinin basında çıkan haberlerine tepki gösteren Orhan Erzurum, “2015 yılında yapılan genel seçimlerde çıktık dedik ki; Yayla evleri yıkılacak, insanlar mağdur edilecek. Sonra çıkıp dediler ki “Olur mu öyle şey kimsenin evi yıkılmayacak sizlere söz veriyoruz” seçim bitti ve yaylada bulunan evleri hem de kendi iş makineleriyle tek tek yıktılar. Espiye’nin Ericek yaylasında, Bulancak İlçemizin Paşakonağı’nda, Dereli İlçemizin Bektaş Yaylasında ve birçok yaylada insanların evini başına yıktılar. Şimdi halkımıza soruyoruz. İşte bizim söylediklerimiz, işte onların söyledikleri ve yaptıkları. Şuanda bir seçim dönemine daha girdik. Çıkıp diyorlar ki “Yayla evleri İmar barışına alınacak” yine halkımıza umut satıyorlar, yine halkımıza hayal satıyorlar. Artık yeter, bırakın insanları aldatmayı, bırakın insanların umutlarıyla oynamayın. Madem halkı o kadar düşünüyordunuz, geçtiğimiz sene ondan önceki seneler de yaylalarda sizin iş makineleriniz yıkımlar yaptı. Çıksaydınız oraya, dursaydınız iş makinelerinin önünde, yıkamazsınız, biz bu halka söz verdik deseydiniz” şeklinde konuştu. Seçim gezileri kapsamında Giresun merkezde sürdüren ve halkın yoğun ilgisiyle karşılaşan Erzurum 24 Haziran tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel seçimleri öncesi Giresun halkından destek isterken, şu ifadelere yer verdi;

Cumhurbaşkanı adayımız, Genel Başkanımız Meral Akşener Türkiye’nin tek umudu olmuştur. Açıklamış olduğumuz seçim beyannamemizde anlattığımız gibi Türkiye yeniden inşaa edilecek, içinde bulunulan ekonomik zorluklar kısa sürede son bulacaktır.”

Şahsının halkın içinde bir Milletvekili olacağını ifade eden ve partili partisiz herkesi kucaklayacağını belirten Erzurum, bugün nasılsa halkımızın içindeysek yarında öyle olacağız. Gençlerimiz işe girmek için siyasi parti kapılarında değil, halk ettikleri işin başında olacaktır. Emeklimiz hak ettiği hayatı yaşayacak, gencimiz gelecek kaygısı yaşamayacak” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla

 

 ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

BÖLGESEL AMATÖR LİG GRUP 3
O G B M P
1 . GÖRELESPOR 4 3 1 0 10
2 . Kelkit Hürriyet 4 3 1 0 10
3 . Iğdır Esesspor 4 3 0 1 9
4 . Arhavispor 4 3 0 1 9
5 . Tonya Doğanspor 4 2 1 1 7
6 . Araklı 1961 4 2 0 2 6
7 . Bulancak 1926 4 2 0 2 6
8 . S.Gençlerbirliği 4 2 0 2 6
9 . Yakutiyespor 4 1 2 1 5
10 . Bayburt Bld. 4 1 1 2 4
11 . Çayelispor 4 0 2 2 4
12 . Haçkaspor 4 0 2 2 2
13 . Kendirli Bld. 4 0 1 3 1
14 . Serhat Ardahan 4 0 0 4 0
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz