Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Tek Tek Açıkladı Ama Borçları Açıklayamadı!…

Tek Tek Açıkladı Ama Borçları Açıklayamadı!…

Kaybetmek Kolay Kazanmak Zor…

Kaybetmek Kolay Kazanmak Zor…

Mavi Göl’de Sonbahar Güzelliği…

Mavi Göl’de Sonbahar Güzelliği…

Derneğin Yeni Başkanı Sanatçı Karaçam Oldu…

Derneğin Yeni Başkanı Sanatçı Karaçam Oldu…

Emniyet Drone İle Havadan Trafiği Denetliyor…

Emniyet Drone İle Havadan Trafiği Denetliyor…

Giresun’un Kan Kaybını Durduracağız…
  • Ana Sayfa » Siyaset
  • 22 Haziran 2018 - 00:13:29
  •  72
Giresun’un Kan Kaybını Durduracağız…

-CHP MİLLETVEKİLİ ADAYI SUAT ÖNDAŞ:

-“GİRESUN’DA, DOĞDUĞU TOPRAKLARDA KARNINI DOYURAMAYAN

İNSANLARIMIZ, BAŞKA KENTLERE GÖÇMEK ZORUNDA KALIYOR.

SADECE 2017’DE, 7 BİNDEN FAZLA İNSANIMIZ BAŞKA ŞEHRE GÖÇ ETTİ”

-“İNSANLARIMIZA, KENDİ ŞEHRİMİZDE, İŞ VE AŞ SAĞLAYACAĞIZ.

KİMSE, TOPRAĞINI, ANNESİNİN, BABASININ OCAĞINI TERK ETMEK
ZORUNDA KALMAYACAK”

CHP Milletvekili Adayı Suat Öndaş, Giresun’un sadece 2017 yılında 7 binden fazla göç verdiğini belirterek, şehrin giderek “kan kaybettiği” söyledi. Öndaş, “Bu kan kaybını durduracağız. Giresunlu kardeşlerimize, doğduğu topraklarda iş ve aş sağlayacağız. Kimse toprağını, annesinin babasının ocağını terk etmek zorunda kalmayacak” dedi.

Seçim çalışmaları sırasında vatandaşlarla sohbet eden Öndaş, en büyük sıkıntının işsizlik ve geçim derdi olduğunu vurguladı.

“HER ALANDA ÜRETİMİ DESTEKLEYECEĞİZ”

Öndaş, her alanda üretimi ve istihdamı destekleyeceklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Biz, milletin iktidarında, üretimi, istihdamı artıracağız. Ekonomideki temel hedefimiz bu olacak. Rant üreten değil, istihdam yaratan bir ekonomik model oluşturacağız.

Öncelikle KOBİ’leri destekleyeceğiz. KOBİ’lere, bir yıl içinde ödedikleri vergi ve sigorta primi tutarında faizsiz, işletme kredisi vereceğiz. KDV alacaklarını ivedilikle ödeyeceğiz ve borç sorununu çözmek için bankacılık sektörüyle birlikte kurtarma planı hazırlayacağız.

Giresun’da fabrika açmak, istihdam yaratmak isteyen her bir girişimcinin elinden tutacağız; hem vergi hem de kaynak açısından her türlü teşviği sağlayacağız.

ESNAFIN VERGİ YÜKÜ HAFİFLEYECEK

Esnafı rahatlatacak, vergi yükünü hafifleteceğiz. Asgari ücrete kadar olan gelirini, gelir vergisinden muaf tutacağız. Esnafın kira stopajını kaldıracağız. Araç gideri, kira gibi işyeri masraflarını vergiden düşebilecek. Esnafın da borç sorununu çözmek için bankacılık sektörüyle anlaşacak ve yapılandırma programı hazırlayacağız.

Tekellerin, AVM’lerin, hipermarketlerin yıkıcı rekabetinin önüne geçeceğiz. Esnafın kurduğu kümelenme şirketleri ve sosyal işletmelere teşvik ve vergi avantajları sağlayacağız.

ÇİFTÇİ ÜRETİME DÖNECEK

Tüm Türkiye’de olduğu gibi, Giresun’da da çiftçinin, maliyetlerin yüksekliği nedeniyle üretimden uzaklaştığını ifade eden Öndaş, milletin iktidarında çiftçinin yüzünün güldüreceklerini söyledi.

Üretim maliyetlerini aşağıya çekerek üretimi tekrar cazip hale getireceklerini kaydeden Öndaş, şöyle devam etti:

“Mazotu, çiftçiye 3 liradan vereceğiz. Tohum, gübre ve tarım ilacı gibi tüm üretim kalemlerinde yüksek vergiyi düşürerek, maliyeti aşağıya çekeceğiz. Çiftçilerin SGK primleri, devlet tarafından karşılanacak. Tarımsal kredi borç faizleri silinecek.

Tarımsal destekler artıracağız ve bir yıl önceden açıklayarak, çiftçinin önünü görmesi, planlama yapmasını sağlayacağız.

RANTİYE DEĞİL, ÜRETEN KAZANACAK

Milletin iktidarında, rantiye değil, kazancını Vergi Cennetlerine kaçıranlar değil, alın teri dökenler kazanacak. Üretenin elinden tutacak, istihdam yaratanı başımızın üzerinde taşıyacağız.

İki projeyle hem Türkiye’nin hem de tek tek her bir kentimizin ufkunu, önünü açacak. Bunlar Merkez Türkiye ve Yatırım Kuşakları projeleri. Giresun, Türkiye’nin üretim, yatırım ve lojistik potansiyelini ön plana çıkarcak bu iki dev projeden de aslan payını alacak. Hep birlikte üretecek, hakça paylaşacağız.”

  • Etiketler
  • Yorumla

 

 ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

BÖLGESEL AMATÖR LİG GRUP 3
O G B M P
1 . GÖRELESPOR 4 3 1 0 10
2 . Kelkit Hürriyet 4 3 1 0 10
3 . Iğdır Esesspor 4 3 0 1 9
4 . Arhavispor 4 3 0 1 9
5 . Tonya Doğanspor 4 2 1 1 7
6 . Araklı 1961 4 2 0 2 6
7 . Bulancak 1926 4 2 0 2 6
8 . S.Gençlerbirliği 4 2 0 2 6
9 . Yakutiyespor 4 1 2 1 5
10 . Bayburt Bld. 4 1 1 2 4
11 . Çayelispor 4 0 2 2 4
12 . Haçkaspor 4 0 2 2 2
13 . Kendirli Bld. 4 0 1 3 1
14 . Serhat Ardahan 4 0 0 4 0
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz