Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Millet İttifakı Adayı Dural “Hepimiz Engelli Adayıyız”…

Millet İttifakı Adayı Dural “Hepimiz Engelli Adayıyız”…

Resmen Açıklandı! 15 Bine Yakın Kişi Oy Kullanamayacak!…

Resmen Açıklandı! 15 Bine Yakın Kişi Oy Kullanamayacak!…

Rakamlar Açıklandı! İşsizlik Arttı…

Rakamlar Açıklandı! İşsizlik Arttı…

Bektaşoğlu’ndan Başarı İçin Birlik Çağrısı…

Bektaşoğlu’ndan Başarı İçin Birlik Çağrısı…

Bir Çok Kişi Bilmiyor! Kredi Alırken Bunlar Zorunlu Değil!…

Bir Çok Kişi Bilmiyor! Kredi Alırken Bunlar Zorunlu Değil!…

Görele Kemençe Horan Günleri Festivali Başladı…
  •  603
Görele Kemençe Horan Günleri Festivali Başladı…

Kültür ve sanatın beşiği Görele’de, Belediye tarafından düzenlenen 11. Uluslararası Kemençe ve Horan Festivalinin birinci günü coşkulu başladı.

Görele Belediyesi tarafından bu yıl 11.cisi düzenlenen Uluslararası Kemençe ve Horan Festivaliyle Kemençenin doğduğu toprakların Görele olduğu ilk gününde tescillendi.

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Görele Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Sorumlusu Başkan Yardımcısı Mehmet Geldi, Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahman Ada, Giresun Dernekler Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu, Giresun Orman Bölge Müdürü Veysel Kodalak, AK Parti Görele İlçe Başkanı Kamil Ok, Belediye Meclis Üyeleri, Dernek Başkanlarının katılımları ve bir çok önemli ismin yer aldığı Kemençe ve Horan Günleri Festivalinin birinci günü kemençe ve horana doyurdu.

Görele’ye kazandırdığı hizmet, getirdiği yeniliklerle ilkleri yaşatan halkın adamı, gönüllerin Başkanı Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, burada yaptığı konuşmada, Kemençe ve Horan Festivalinin katılım içeriğiyle ve yoğunluk açısından bölgenin en büyük festivallerinden biri olduğunu söyledi.

Kemençe ve Horan kültürünü yaşatmak için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Tolga Erener, “Ebediyete uğurladığımız çok önemli kemençe üstatlarımız oldu. Özellikle bir yıl içerisinde rahmetle anıyorum buradan Mehmet Sırrı Öztürk, Sami Günay, Mehmet Mahsutoğlu, Şenel Dandin. Allah mekanlarını cennet eylesin. Bizlere büyük bir miras bıraktılar. Belediye olarak sizlere hizmet etmeye, Görele’ye değerler katmaya, Görele’yi marka bir şehir yapmak için elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz. Özellikle buralı olan büyüğümüz Milletvekilimiz Cemal Öztürk başta olmak üzere, Milletvekillerimize, değerli büyüklerimize, halkımıza, çalışma arkadaşlarıma, bütün personellerime bu başarılı hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Siz değerli halkımıza üç gün sürecek güzel bir festival hazırladık. Zengin içeriği, kadrosu, sanatçılarıyla, temposuyla keyifli bir üç gün geçireceğiz inşallah. Görele’nin sosyal, ekonomik ve kültürel faaliyetlerine zenginlik katacağımıza inanıyorum” dedi.

Kemençe yürüyüşünün ardından start alan Festivalin birinci günü Görele Belediye Halk Oyunları ve Kazakistan Halk oyunlarının yanı sıra, Katip Şadi, Ertuğrul Alim, Kamil Yılmaz, Mahmut Uzunöner, Faruk Topal, Sait Uçar ve Ekin Uzunlar’ın konserinin ardından sona erdi.

  • Etiketler
  • Yorumla

 

 
BÖLGESEL AMATÖR LİG GRUP 3
O G B M P
1 . Kelkit Hürriyet 23 15 6 1 54
2 . GÖRELESPOR 23 15 7 1 52
3 . Haçkaspor 23 13 3 7 42
4 . Araklı 1961 23 11 5 7 38
5 . T.Doğanspor 23 10 8 4 38
6 . Yakutiyespor 23 9 7 7 35
7 . Arhavispor 23 10 5 8 35
8 . 1926 Bulancakspor 23 9 3 11 29
9 . Çayelispor 23 7 8 8 29
10 . Iğdır Esspor 23 10 2 11 29
11 . K.Belediyespor 23 7 5 11 26
12 . Bayburt Bld. 23 4 4 15 17
13 . Serhat Ardahan 23 3 5 15 13
14 . S.Gençlerbirliği 23 2 2 19 8
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz