Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
“Çocuklar Bizim Bugünümüz, Yarınımız ve Geleceğimizdir”…

“Çocuklar Bizim Bugünümüz, Yarınımız ve Geleceğimizdir”…

Giresun’da Umutsuz Bekleyiş Sürüyor!…

Giresun’da Umutsuz Bekleyiş Sürüyor!…

Görelespor’u İlk Maçta Yanlız Bırakmadılar…

Görelespor’u İlk Maçta Yanlız Bırakmadılar…

Temsilcimiz Görelespor, İlk Maçı Farklı Kazandı:0-4

Temsilcimiz Görelespor, İlk Maçı Farklı Kazandı:0-4

Çavuşlu’da İsmail Dede Köyünün ‘Tarihçisi’…

Çavuşlu’da İsmail Dede Köyünün ‘Tarihçisi’…

Görele’de Engelliler Derneği Dayanışma Gecesi Düzenledi…
  •  45
Görele’de Engelliler Derneği Dayanışma Gecesi Düzenledi…

Karadeniz Omurilik Felçlileri Derneği (KOFD) Görele Şubesi ve Görele Belediyesi tarafından düzenlenen dostluk ve dayanışma gecesinde engelliler doyasıya eğlendi.

Görele İskele Halı Saha Sosyal Tesislerinde düzenlenen geceye İlçe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, Bakırköy Eski Belediye Başkanı Eynesilli hemşerimiz A.Yaşar Kelleci, Görele Dernekler Birliği Başkanı Abdurrahman Ada, Eski Başkan Birol Kardaş, Giresun Deniz Yıldızı Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ferhat Deniz, Ak Parti Görele İlçe Başkanı Kamil Ok, İYİ Parti Görele İlçe Başkanı Salih Seferoğlu, Karadeniz Omurilik Felçlileri Derneği (KOFD) Görele Şubesi Dernek Başkanı Asiye Divli, dernek yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Engelliler adına konuşan (KOFD) Derneği Başkanı Asiye Divli, Öncelikle Görele Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş ve Görele Belediye Başkanı Tolga Erener başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederken, günümüzde engelli vatandaşlar için birçok engelin kalktığını bunların arasında gerek ulaşım araçlarında gerekse kurum ve kuruluşlarda engelliler için yapılan yeni düzenlemelerin oldukça memnun edici olduğunu söyledi.

Engellileri daha iyi anlamak, onların yaşamlarını kolaylaştırmak için toplumun üzerine düşeni yapması gerektiğini belirten Divli, “Yarın başımıza ne gelecek bile biliyor muyuz? Onu için her sağlam bir engelli adayıdır. Bunu hiç unutmamız gerekiyor. Biz dernek olarak ilçe ve bölge sınırlarımız içinde yaşayan engelli hemşerilerimizi kendimiz kadar önemseyerek çok yönlü hizmetler sunma çabasındayız. Birçok engellilerimizi buraya getirmek isterdik ama bazı engellilerimiz engelleri nedeniyle gelemediler. Tüm yaptığımız çalışmalarımızın amacı engelli bireyleri topluma kazandırmaktır. Kazandırırken de engellilerin eğitim, sağlık, sosyal ve istihdam alanlarını kullanabilmek, haklarını kazandırmak onları kendi ayakların üzerinde durabilmelerini sağlamaktır” dedi.

Karadeniz Omurilik Felçlileri Derneği Görele Şubesinin çok önemli ve çok faydalı işlere imza attıklarını söyleyen Belediye Başkanı Tolga Erener “Önemli olan insanın fiziki engelinden ziyade gönlünde engelinin olmamasıdır. Bizim Görele’deki engelli arkadaşlarımız gönüllerindeki bütün engelleri kaldırmışlar ve var güçleriyle kendi durumdaki arkadaşlarına ellerinden geldiği kadarıyla hizmet etmeye çalışıyorlar. Bizlerde Görele Belediyesi olarak engelli vatandaşların her daim yanlarında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Bu birlikteliğin önümüzdeki günlerde daha güzel organizasyonlarla taçlandırılacağını biliyorum. Buradaki arkadaşlar bizlere halden anlamayı öğrettiler. Ben herkese emeklerinden ve katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum ”dedi

Karadeniz Omurilik Felçlileri Derneği (KOFD) Görele Şubesi ve Görele Belediyesi tarafından düzenlenen dostluk ve dayanışma gecesinin sunuculuğunu Musa Ada yaparken, Orkestrada Muhammet Ersan, dernek üyesi Metin Kır, sanatçı İbrahim Öztürk ve Hakan Köntek engellilere destek olmak için sahne aldı..

  • Etiketler
  • Yorumla

 

 ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

BÖLGESEL AMATÖR LİG GRUP 4
O G B M P
1 . Fatsa Belediye 26 20 5 1 65
2 . Ünye 1957 26 15 6 5 51
3 . Yeni Amasya 26 14 8 4 50
4 . Ladik Bld. 26 14 7 5 49
5 . Çarşambaspor 26 13 6 7 45
6 . Sarkışla Bld 26 12 8 6 44
7 . Atakum Bld. 26 12 7 7 43
8 . 1926 Bulancak 26 7 11 8 32
9 . Turhalspor 26 10 2 14 32
10 . Sinopspor 26 6 8 12 26
11 . GÖRELESPOR 26 6 6 14 24
12 . Sivas Demir 26 4 4 18 16
13 . Ç.Eti Gençlik 26 4 3 19 15
14 . Orduspor 26 2 5 19 -1
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz