Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Bu Hastalık 35’li Yaşlara Kadar İndi!…

Bu Hastalık 35’li Yaşlara Kadar İndi!…

Tarımın Yükü Kadınların Sırtında…

Tarımın Yükü Kadınların Sırtında…

Kalpar Ekibine Güveniyor…

Kalpar Ekibine Güveniyor…

Görelespor’un Logosumu Değişiyor?…

Görelespor’un Logosumu Değişiyor?…

Hatice Yaşam Mücadelesini Kaybetti…

Hatice Yaşam Mücadelesini Kaybetti…

“Görele’den Portreler” Kitabının 2. Baskısı Çıktı…
  •  11
“Görele’den Portreler” Kitabının 2. Baskısı Çıktı…

Sitemiz haber müdürü Serdar Kara’nın da özgeçmişinin yer aldığı “Görele’den Portreler” kitabının 2. Baskısı çıktı.

Gazeteci-Araştırmacı-Yazar Seyfullah Çiçek’in daha önce kaleme aldığı “Görele’den Portreler” kitabını tekrar güncelleyerek yayınladı. İstanbul Melisa Matbaacılık tarafından basılan “Görele’den Portreler” kitabının 2. Baskısında öz geçmişleriyle, fotoğraflarıyla, yaşam öyküleriyle tam 320 portre yer alıyor.

Gazeteci-Araştırmacı-Yazar Seyfullah Çiçek’in yazdığı “Görele’den Portreler” kitabının 2. Baskısında yer alan bazı isimler şunlar;

Bunların bazılarını ana başlıklar altında veriyorum:

GÖRELE BELEDİYE BAŞKANLARI (27 kişi):

Abdülhalim Efendi, Hacı Mehmet Ağa, Hacıİmam-Zade İbrahim Efendi,Kurt-Zade Numan Efendi,Kemal-Zade Hacı Hasan Efendi,Hoca-Zade Mehmed Efendi,Çil Vartan, Karamustafaoğlu Hacı Hasan Efendi,Hoca-Zade Yusuf (Karamustafaoğlu) Efendi,Cüce-Zade Saffet Efendi,Kara Hacı-Zade Hasan Ağa, Reşid-Zade İskender Efendi, Kara Mustafa-Oğlu Hüseyin Efendi, Kara Hacı-Oğlu Mehmed Efendi,Cüce-Oğlu Hafız Ali,Sinirli-Oğlu Salih Efendi ,Çalık-Oğlu Sabri Efendi,Reşat Dülger,Mustafa Sağlam,Dr.Nabi Kandazoğlu,Necmettin Önder,Yakup Karahacıoğlu,Hayrullah Koç,Nazım Dede,Dr.Erdem Dülger,Mim.Ertuğrul Melikoğlu, Av.Tolga Erener

MİLLETVEKİLLERİ-BAKANLAR (15 kişi):

Hasan Ali Efendi (Osmanlı İmparatorluğu’nda Telgraf Nazırı, Hasan Ali Yücel’in dedesi, Can Yücel’in de büyük dedesi)

Ali Şevket Çolakoğlu (Giresun Milletvekili)

Hasan Ali Yücel (Milli Eğitim Bakanı)

Hayrettin Erkmen (Giresun Milletvekili, Giresun Senatörü, Ticaret, Çalışma ve Dışişleri Bakanı)

Nizamettin Erkmen (Giresun Milletvekili, Başbakan Yardımcısı)

Hacı Ali Cüceoğlu (Giresun Milletvekili)

Mehmet Ali Karadeniz (Giresun Milletvekili)

İbrahim Özdemir (İstanbul Milletvekili, Ulaştırma ve Devlet Bakanı)

Hüseyin Besli (İstanbul Milletvekili)

Burhan Kara (Giresun ve İstanbul Milletvekili, Devlet Bakanı)

Özlem Piltanoğlu Türköne (İstanbul Milletvekili)

Bayram Turan Çetin (Bolu Milletvekili)

Selahattin Karaahmetoğlu (Giresun Milletvekili)

Cemal Öztürk (Giresun Milletvekili)

Feridun Hadi Sinirlioğlu (Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı, Dışişleri Bakanı)

KÜLTÜR-SANAT ADAMLARI (123 kişi):

(Ressamlar, Şairler, Yazarlar, Eğitimciler, Müzisyenler, Oyuncular, Gazeteciler)

Bunlardan bazıları:

Bedri Rahmi Eyüboğlu: Ressam-Şair

Hamit Görele: Ressam

Burhan Temel:Ressam

Turgut Uzunömeroğlu: Ressam

Ahmet Kaçar:Şair-Bestekar (Unut beni kalbimdeki hicranla…)

Fethi Karamahmudoğlu: TSM Bestekar, Şair (Hiçbir şeyde gözüm yok)

Kemal Gürses:TSM Bestekar, Koro Şefi (Zulmetle ayrılık bestesi yapan “Geceler”)

Güler Gürses: Maksim Gazinosu Assolist

Ömer Akpınar:TRT Bağlama Sanatçısı, Derlemeci (Ağasarın Balını “Asiye”)

Hüseyin Akpınar: TRT Bağlama sanatçısı, Derlemeci

Erol Uzunömeroğlu: Bestekar, Şair (Adın bahar olsun senin)

Cemil Sabri Uzunömeroğlu:Şair

Tuzcuoğlu Osman:Kemençe üstadı

Kodalakoğlu Karaman Halil Ağa:Kemençe üstadı

Picoğlu Osman (Osman Gökçe):Kemençenin Ordinaryüsü

Durkaya (Kemal İpşir):Kemençe üstadı

Mehmet Sırrı Öztürk:Kemençe üstadı

Katip Şadi:Kemençe üstadı

Mehmet Maksutoğlu:TRT Kemençe sanatçısı

M.Naci Keskin:TRT Kemençe sanatçısı

Nazmi Özdemir: Kemani

Sabri Özdemir :Udi ( Zeki Müren ve Bülent Ersoy hariç,devrin hemen hemen tüm solist ve assolistlerine çalmıştır. Örn:Muazzez Abacı, Abdullah Yüce, Vedat Çetinkaya vs.)

Hüseyin Özdemir: Müzisyen (Kemençe, davul-zurna dahil her enstrümanı çalar)

Sami Günay:Kemençe sanatçısı

Hüseyin Çınar:Kemençe Sanatçısı

Mahmut Uzunöner:Kemençe sanatçısı

Kemal Caba:TRT Keman sanatçısı

Salih Kaya (Mecburi):Halk Ozanı

Nev:Müzisyen

Orhan Kılıç:Sinema sanatçısı (Aşk Bir Hayal dizisi…)

Cem Fehmi Karaahmetoğlu:Ressam

Talip T.Demirbaş:Ressam

Hayrettin Şengün:Ressam

Burhan Uygur:Ressam

Kayıhan Keskinok:Ressam

Can Yücel:Şair

Avni:Şair

Hasan Lami Ergül:Şair

Seyfullah Çiçek: Araştırmacı-Yazar

Harun Yöndem:TRT Yapımcı, Şair

Hayrettin Günay:Yazar-Şair

Mehmet Yılmaz Karaibrahimoğlu:Şair

Şadi Cındık:Şair

Halil Cındık:Şair

Necati Yazgan:Şair

Ayhan Can:Şair

Ahmet Dural:Şair

Ali Dilki:Şair

Mustafa Dilki:Şair

Uğur Bilgi:Şair, Sunucu

Musa Ada:Şair, Sunucu

Şadiye Kaya:Şair

Hasan Namazcı:Şair

Fatma Gülşen:Şair

Zeki K.Ergin:Şair

İlker Yasin:Spor spikeri, Gazeteci

Emin Demirel:TV Program Yapımcısı (Parmak İzi, Suç Dosyası vs.), Gazeteci-Araştırmacı-Yazar

Kadir Çelik:TV Program Yapımcısı (Objektif Programı)

Ersin Turan:TRT Program Yapımcısı

Ali Bozkurt:Program Yapımcısı

Seval Demirel:Oyuncu, Gezgin

Özcan Temel:Şair-Yazar

Halit Ayaroğlu:Gazeteci

Adnan Odabaş:Gazeteci

Bülent Dinçer:DPT Uzmanı, Yazar

Şaban Kutlu:Araştırmacı-Yazar

Ahmet Yaşar İmamoğlu:Spor Araştırmacısı

Fahri Şirin:Tiyatro yazarı

Halil Vefa Bayrak:Şair, yazar (Ders kitapları)

Hüseyin Çakıcı (Şair-Yazar)

Aşık Abbas İncehasanoğlu:Halk Şairi

Nihat Çelik:Şair

Salih Hacıömeroğlu:Sağ.Bakanlığı Hukuk Müşaviri, Şair

Mustafa Yayla:Şair

Ömer Şen:Şair

Ayşe (Usta) Ergüner:Şair

Kurtuluş Odabaş:Şair

Fikret Çiçek:Şair

Zafer Tahmaz:Gazeteci

Feyza Çiğdem Tahmaz:TRT Haber Spikeri

Halis Tonka:Araştırmacı-Yazar

Yusuf Tavacı:Kütüphaneci,Araştırmacı-Yazar

Ahmet Keskin:Ressam

Murat Kuğuoğlu:Ressam

İrfan Türk:Ressam

Sıtkı Öztürk:Araştırmacı-Yazar

Zeki Kepoğlu:Kemençe Sanatçısı

YÜKSEK BÜROKRATLAR (27):

Kuğuzade Süleyman Paşa (Vali)

Enver Hızlan (Vali)

Nazmi İyibil (Vali, İstanbul İl Emniyet Müdürü)

İlhan Yılmaz Erenel (Vali)

Hasan İlhan Engin (Vali)

Tuğg. A.Zahit Kıroğlu (Tavacı): (Vali)

Lütfi Hızlan (Deniz Nakliyat Genel Müdürü)

Fazlı Emanetoğlu (Çimento Fabrikaları Genel Müdürü)

Mustafa Ulusoy (Büyükelçi)

Mustafa Babür Hızlan (Büyükelçi)

Prof.Dr.İlhan Özdemir (Sağlık Bakanlığı Müsteşarı)

Hüseyin Hüsnü Karakullukçu (Danıştay Başkanı)

Nizamettin Kalaman (Danıştay Üyesi)

Ali Haydar Karahacıoğlu (Yargıtay 5.Hukuk Dairesi Başkanı)

Harun Çetintemel (Danıştay Başsavcısı)

Ahmet Velioğlu (Yargıtay 17.Hukuk Dairesi Başkanı)

İsmail Topkar (Türk-İş’in kurucularından, Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı)

Osman Melikoğlu (DSİ, Altınkaya ve Atatürk Barajlarının isim babasıdır)

Kenan Öner (Türkiye Denizcilik İşletmeleri Genel Müdürü)

Emrullah Demirel (Türkiye Denizcilik İşletmeleri Genel Müdür Yardımcısı)

Fikret Kartal (Defterdar)

Mahmut Öner (Defterdar yardımcısı)

Prof.Dr.Yılmaz Çolak:Polis Akademisi Başkanı)

İlker Aycı (THY Yönetim Kurulu Başkanı)

Celal Sami Tüfekçi (Savunma Sanayii Müsteşar Yardımcısı)

Mustafa Erener (Makina Kimya Endüstrisi Genel müdür Yardımcısı)

Ahmet Hamdi Çolakoğlu (Yargıtay Üyesi)

YÜKSEK RÜTBELİ ASKERLER (12):

Hv.Pl.Korg.Sinan Bilge

Hv.Pl.Korg.Batmaz Dandin

Prof.Dr. Tb.Tğg.Celalettin Yazgan

Tümg.Rafet Sevinç Şaşmaz

Kora.Serdar Dülger

Tüma.Kani Kanbak

Korg.Sinan Yayla (Halen Diyarbakır 7.Kolordu Komutanı)

Tuğg.Bulut Ömer Mimiroğlu

Tuğg.Ali Rıza Kuğu

Tümg.Salim Erkal Bektaş

Tuğa.Önder Uzan

Tümg. Gürsel Öztürk

E.AKADEMİSYENLER (43)

Prof.Dr.Hayrettin Cebeci

Prof.Dr.Ahmet Kizir

Prof.Dr.Mustafa Melikoğlu

Prof.Dr.Halil Yüksel

Prof.Dr.Ahmet İncekara

Prof.Dr.Müzeyyen Güler

Prof.Dr.Ş.Can Genç

Prof.Dr.Mustafa Usta

Prof.Dr.Ömer Dalman

Prof Dr.Ahmet Demirel

Prof.Dr.Ayhan Özdemir

Prof.Dr.Yusuf Karakullukçu

Yrd.Doç.Dr.Muharrem Bakkal

Doç.Dr.Harun Demirkaya

Prf.Dr.Melike Melikoğlu

Prof.Dr.Sibel Yamak

Prof.Dr.Mehmet Sönmez

Prof.Dr.Metehan Çiçek

Prof.Dr.Alptekin Yasım

Prof.Dr. Demet Ulusoy Binan

Prof.Dr.Gözde Çolakoğlu Sarı

Prof.Dr.Hakan Erbaş

Prof.Dr.Kamil Çolak

Prof.Dr. Eray Karahacıoğlu

Prof.Dr.Yusuf Kaya

Prof.Dr.Cumhur Dülger

Prof.Dr.Mehmet Ersan

Prof.Dr.Fahri Özcan

Prof.Dr.Cem Devge

Prof.Dr.Murad Hızlan

Prof.Dr.Oğuzhan Çoban

Prof.Dr.Ömer Faruk Gençkaya

Prof.Dr.Mehmet Rıfat Vural

Prof.Dr. Fahri Bayram

Prof.Dr.Yakup Sancar Barış

Doç.Dr. (Y.Müh.Kd.Alb.) Orhan Karasakal

Doç.Dr.Evren Fidan

Doç.Dr.Volkan Turp

Doç.Dr.Selçuk Balı (Kitap baskıya girdiğinde Prof. Olmuş)

Doç.Dr.Orhan Kanbak

Doç.Dr.Ümit Menteşe

Yrd.Doç.Dr. Göksel Öztürk

Dr.Med.Elif Duygu Cındık

SPORCULAR-SPOR ADAMLARI (14 kişi)

Mehmet Rıza Kuğu

Süleyman Kuğu

Rıfat Usta (Samsunsporlu ünlü futbolcu)

Vehbi Günay (Diyarbakırsporlu ünlü gol kralı futbolcu)

Dr.Recep Öztürk (Futbol Hakemi)

Şenol Odabaş (Eski Ankaragücü ve Samsunspor kalecisi, Teknik Direktör)

Ünal Dikbaş (Paytak Ünal namıyla ün yapmış Giresunsporlu futbolcu)

İsmet Dikbaş (Futbol Hakemi)

Osman Çırak (Giresunspor eski Başkanı)

Hasan Gürel (Giresunspor eski Başkanı)

Feridun Ak (atletizm Hakemi)

Gökhan Keskin (BJK’lı Milli Futbolcu)

Cengiz İmamoğlu (Futbolcu, Görelespor eski Başkanı)

Kadir Yanık (Görelespor eski Başkanı)

İŞADAMLARI (21):

Melahat Gürel (Hayırsever İşkadını)

Veli Tavacı (TAMA Mutfak)

Ahmet Yılmaz (ETK Kablo ve Yılmaz İnşaat’ın kurucusu)

Hakan Yılmaz (ETK Kablo Yönetim Kurulu Başkanı)

Orhan Yılmaz (ETK Kablo Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı)

Mustafa Demirci (Demirci Fındık-Giresun Ticaret Odası Başkanı)

Kaptan Bülent Dandin (Statü Denizcilik-Armatör)

Hasan Ali Kodal (Görele Seyahat’in Sahibi)

İlhan Ergül (Melisa Matbaacılık)

Engin Güner (TAMA Mutfak)

Hayati Kaptanoğlu (PİDE-BAN)

Erdoğan Şahin (Atıl Aydınlatma)

Hüseyin Avni Tavacı (Görele’nin ilk karöseri ustası)

Mustafa Dalman& Şinasi Dalman (Felin Tekstil)

Dursun İmzalı (İmzalı Otomotiv)

Abdurrahman Süleymanoğlu (Süleymanoğlu İnşaat)

Ahmet Süleymanoğlu (Süleymanoğlu Beton)

Kenan Bulvar (Bulvar Sigorta, Bulvar İnşaat)

Selami Gökçe (Gökçe Emlak)

Ahmet Önerbay (Türkiye-ABD Ticaret Odası Başkanı)

İSTANBUL’DAKİ YEREL YÖNETİCİLER (8 kişi):

Yaşar Parlak (İBB Hukuk Müşaviri)

Mustafa Tahmaz (İBB Teftiş Kurulu Başkanı)

Erkan Öncü (Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı-eski-)

Ali Bilir (Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı-eski-)

Abdurrahman Ada (Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı-eski-)

Ahmet Torun (Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı-eski-)

Selami Taşer (İSKİ Genel Müdür Yardımcısı)

Fuat Alarçin (İBB Çevre Koruma ve Kontrol D.B.)

İSTANBUL’DAKİ GÖRELE SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ ÖNDERLERİ (5):

Dr.Mustafa Sinirlioğlu

Seyit Ali Yazkan

Sadi Kaya

Birol Kardaş

Sıtkı Ada

GÖRELE YEREL MEDYASI (22)

Osman Usta

Ali Osman Akkoyunlu

Hülya Yazkan

Yunus Gülşen

Turgut Türk

Suat Çıtlak

Cem Fehmi Karaahmetoğlu

Ahmet Bilge

Bekir Öztürk

Azmi Gülsoy

Şükrü Çoban

Yaşar Ayaroğlu

Fikret Ak

Kamil Yılmaz

Ali Dursun

Şeref Sinirlioğlu

Turhan Sinirlioğlu

Serdar Kara

Yaşar Keskin

Oğuzhan Kılıçaslan

Mustafa Arslan

Mustafa Hebip

GÖRELE’NİN EĞİTİM DÜNYASINDAN (6):

Hasan Fazıl Demirel (Hallu Hasan Hoca)

Sebahattin Bankoğlu

Şükrü Melikoğlu

Sinan Emanet

Şerafettin Öncü

Mehmet Necmettin Meriç

GÖRELELİ MİLİS KAHRAMANLAR (2)

Gülüşan Maksutoğlu (Dursun Çavuş)

Kodalakoğlu Karaman Halil Ağa

Ve…daha niceleri…

Bizde goreleden.com ailesi olarak Görele kültürüne böyle anlamlı bir eser daha kazandırdığı için Gazeteci-Araştırmacı-Yazar Seyfullah Çiçek’e teşekkür eder, başarılar dileriz.

  • Etiketler
  • Yorumla

 

 



ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

BÖLGESEL AMATÖR LİG GRUP 3
O G B M P
1 . GÖRELESPOR 4 3 1 0 10
2 . Kelkit Hürriyet 4 3 1 0 10
3 . Iğdır Esesspor 4 3 0 1 9
4 . Arhavispor 4 3 0 1 9
5 . Tonya Doğanspor 4 2 1 1 7
6 . Araklı 1961 4 2 0 2 6
7 . Bulancak 1926 4 2 0 2 6
8 . S.Gençlerbirliği 4 2 0 2 6
9 . Yakutiyespor 4 1 2 1 5
10 . Bayburt Bld. 4 1 1 2 4
11 . Çayelispor 4 0 2 2 4
12 . Haçkaspor 4 0 2 2 2
13 . Kendirli Bld. 4 0 1 3 1
14 . Serhat Ardahan 4 0 0 4 0
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz