Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Vali’den Gaziler Günü Mesajı…

Vali’den Gaziler Günü Mesajı…

Başkan Aksu’dan 19 Eylül Mesajı…

Başkan Aksu’dan 19 Eylül Mesajı…

Erener’den “Gaziler Günü” Mesajı…

Erener’den “Gaziler Günü” Mesajı…

Hemşerimiz Kurt’tan Kaymakam Ermiş’e Milli Forma…

Hemşerimiz Kurt’tan Kaymakam Ermiş’e Milli Forma…

Uluslararası Çocuk Merkezi Uzmanları Giresun’da…

Uluslararası Çocuk Merkezi Uzmanları Giresun’da…

Islak Kekli Kıraathane…
 • HüseyinÇAKICI
  • Hüseyin ÇAKICI
  • huseyin.cakici@goreleden.com
  • 10 Haziran 2018 - 23:15:16
 • 113

Ülkemiz hızla oldu bitti sonucu alınan karar gereği seçime gidiyor. Ülke sorunları birer birer adaylar tarafından açıklanıyor. Muhalefet adaylarının ortak düşüncesi demokratik düzene tekrar dönülmesi üzerine kurulmuş gibi görünüyor. Asıl sorunumuzun Demokrasi, eğitim, hukukun üstünlüğü, adalet ve ekonomi gibi belirlenirken, iktidarı onaltı yıldır elinde bulunduranlar en önemli sorunumuzun gençlerin bedava kek yiyecekleri çay içecekleri “Kıraathane” olarak belirlediler.

Belki hakları var ülkemizde her dört üniversite mezunundan birisi işsiz. Yatırım yok, üretim yok, en temel ihtiyaçlarımızı yabancı ülkelereden ithal etmek zorunda kalıyoruz. Gençlerimize iş ve aş kapısı olacak fabrikalarımız birer birer satıldı. Boş kalan gençler bu ererjilerini nerede harcayacaklar. O zaman gençleri bir araya toplayıp onlara ıslak kek ısmarlayarak zaman geçirmelerini sağlamak gerek. Sanırım bu düşünce ile bu karar alındı. Çok önemli bir yatırım olarakta seçim propogandası kapsamında topluma sunuldu. Bu türkiye toplumunu hafife almak gibi düşünüldüğü gibi, ya da deniz bittiği için söyleyecek sözleri kalmadığı düşüncesini ortaya çıkarıyor.

Son zamanlarda ilginç şeyler oluyor. Halen Cumhurbaşkanı ve geleceğin Cumhurbaşkanı adayı koministler köprüyü satmak istedi, merhum Özal durdurdu gibi tamamen gerçek dışı açıklamada bulundu. İşin aslı ise Halkçı Parti başkanı merhum Necdet Calp, Anap başkanı başbakan merhum Özal ‘ın köprüleri satacağım dediğinde sattırmam köprüler halkın kendi malıdır diye itiraz etmesi idi. Köprüleri satmak isteyen merhum Özal Sattırmam diyen de sayın Necdet Calp idi. Konuşmanın aslı görsel medyada yayınlanınca herhangi bir özür de gelmedi. 1954 doğumlu yetkili 1950 yılından önceki tekparti yönetiminde yetmişbeş -seksen kişilik sınıfta ders yaptığını açıkladı. Tek parti dönemi sayın Cumhurbaşkanı doğmadan dört yıl önce sonlanmıştı. Aynı dönemde kendi sınıfının yan sınıfındaki fotoğraf ta yayınlandı. Otuz otuzbeş kişilik sınıflar olduğu görüldü. Yine küçük bir özür açıklaması da olmadı.

Bingöl de halka hitap ederken Diyarbakır.. Diyarbakır…Diyarbakır…Diyarbakır diye yüksek perdeden seslenince kimse ses çıkarmadı. Diyarbakırda olmadığını Bingölde olduğunu çok zaman sonra anladı, pişkinliğe vurarak konuşmasına devam etti. Ya danışmanları ayakta uyuyor ya da, bu tür davranışlar sağlıklı bir insananın yapacağı davranışlar olmaması gerek. Burada gerçekten çok bariz ve çok tehlikeli metal yorgunluğu görünüyor. Konuşma yapacağı sırada karşıdaki ekran bozulunca ne yapacağını şaşırıp yetkiliyi azarlaması da cabası.

Birde kindar ve dindar yetişen taraftarları yetmişdört yıl Giresun a hizmet etmiş binlerce öğrenci yetiştirerek Giresun ekonomisine, bürokrasisine ve toplumsal hayatına hizmet etmiş onurlu bir tarihe sahip tarihi Ticaret Lisesi binasından halen eğitim öğretime devam eden Ticaret lisesini çıkartarak İmamhatip Lisesine tahsis etmeleri bir şaşkınlığın ne yapacağını bilmemenin sonucudur diye düşünüyorum. Bu tarihi bina eğitim öğretime hizmet edecekse neden ticaret lisesinden alınıp İmamhatip lisesine verilmiştir. Bu eylemde hangi amaç güdülmektedir. İki okul da bizim okulumuzdur. Yeter artık biraz da imamhatipliler de okusun mu demiş olmalılar, anlamak mümkün değil.

Kısa zaman sonra Demokrasinin kurum ve kuruluşlarıyla hayata geçirildiği, hukuk kurallarının egemen olduğu, kendine yeten, insanlarının sağlıklı ve mutlu olduğu bir Türkiye dileği ile saygı ve sevgiler sunuyorum. 10.06.2018

Hüseyin ÇAKICI

Emekli Tarih Öğretmeni

Giresun Tic. Lis. Eski Md.

 • Etiketler
 • Yorumla

 

 ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

BÖLGESEL AMATÖR LİG GRUP 4
O G B M P
1 . Fatsa Belediye 26 20 5 1 65
2 . Ünye 1957 26 15 6 5 51
3 . Yeni Amasya 26 14 8 4 50
4 . Ladik Bld. 26 14 7 5 49
5 . Çarşambaspor 26 13 6 7 45
6 . Sarkışla Bld 26 12 8 6 44
7 . Atakum Bld. 26 12 7 7 43
8 . 1926 Bulancak 26 7 11 8 32
9 . Turhalspor 26 10 2 14 32
10 . Sinopspor 26 6 8 12 26
11 . GÖRELESPOR 26 6 6 14 24
12 . Sivas Demir 26 4 4 18 16
13 . Ç.Eti Gençlik 26 4 3 19 15
14 . Orduspor 26 2 5 19 -1
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz