Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Eynesilli Ziya Gül’den “Giresun Yol Hikâyeleri” …

Eynesilli Ziya Gül’den “Giresun Yol Hikâyeleri” …

Meslektaşımız Aydın’ın ‘ Gönül Sızılarım’ Adlı Şiir Kitabı İçin İmza Günü…

Meslektaşımız Aydın’ın ‘ Gönül Sızılarım’ Adlı Şiir Kitabı İçin İmza Günü…

Giresun Üniversitesi’ne 2 Ödül Birden…

Giresun Üniversitesi’ne 2 Ödül Birden…

Araplar’ın Karadeniz’de Yeni Rotası Giresun ve Ordu…

Araplar’ın Karadeniz’de Yeni Rotası Giresun ve Ordu…

Bayraktar:Su Tasarrufu Yapmak Zorundayız!…

Bayraktar:Su Tasarrufu Yapmak Zorundayız!…

Köy Halkı Kendi İmkanları İle Köprü Yapacak!…
  • Ana Sayfa » Yaşam
  • 24 Temmuz 2018 - 23:46:26
  •  179
Köy Halkı Kendi İmkanları İle Köprü Yapacak!…

Görele’nin İsmailbeyli Köyü Sahil mahallesinde bulunan ve yakın zamanda yolu açılan Halle mahallesine ulaşım için Halle Köprüsü yapımına tüm imkanlarını zorlayarak başladı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İsmailbeyli Köyü Köy Muhtarı Öner Serdal Yenitürk yaptığı açıklamada şunları belirtti; “Köyümüzün Halle mahallesine ulaşımın daha kolay sağlanması için Halle Köprüsü yapımına başladık. Köyümüze ve mahalle sakinlerine hayırlı olsun. Bu dönemde bir köprü yapmanın maliyeti 40-50 bin tl’yi buluyor. Zor bir işe giriştiğimizin farkındayız. Fakat bundan önce olduğu gibi bu projeyi de hayırlısı ile tamamlayacağımıza inancımız tamdır. Köylü ve yardımsever vatandaşlarımız bu köprünün maliyetine katkı sağlamak isterlerse köy muhtarlığımızın hesabına açıklama yazarak yardımda bulunabilirler. Böylece bizlerin de hizmet hızını biraz daha hızlandırmış olurlar. Yardım gelememesi halinde dahi gerekirse kredi çekerek köprü yapımının tamamlanması için elimizden geleni yapacağız. Bu sebeple gelecek yardımlar bizim için çok önemli. Proje için pek çok girişim yaptık, makine desteği aldık ve sabah akşam bir kaç arkadaşımız ile gece gündüz çalışarak emek veriyoruz. İstedik ki köyümüze kalıcı bir eser daha kazandıralım. İnşallah bu işi de hayırlısı ile başarıp tamamlayacağız” dedi

Köprü İçin 40 Bin Lira Toplandı, 12 Bin Liraya Daha İhtiyaç Var!…

İsmailbeyli Köyü Muhtarlığı tarafından yakın zamanda yolu açılarak hizmete sunulan Sahil mahallesinin halle mevkiinde köprü yapımına başlandı. Ulaşımın daha rahat sağlanması amacıyla başlatılan köprü yapım çalışmalarında sona gelindi. Başlangıç maliyetlerinin üzerine çıkan köprünün 52 bin liraya mal olduğu belirtildi. Köprünün 40 bin lirası muhtarlık tarafından toplanırken, 12 bin liraya daha ihtiyaç olduğu bildirildi.

“ZOR BİR İŞE GİRİŞTİĞİMİZİN FARKINDAYIZ”

Köy muhtarı Öner Serdal Yenitürk haber sitemize yaptığı yaptığı açıklamada , “Köyümüzün Halle mahallesine ulaşımın daha kolay sağlanması için Halle Köprüsü yapımına başladık. Köyümüze ve mahalle sakinlerine hayırlı olsun. Bu dönemde bir köprü yapmanın maliyeti 40-50 bin tl’yi buluyor. Zor bir işe giriştiğimizin farkındayız. Fakat bundan önce olduğu gibi bu projeyi de hayırlısı ile tamamlayacağımıza inancımız tamdır” dedi.

“YARDIMSEVER VATANDAŞLAR MUHTARLIK HESABINA AÇIKLAMA YAZARAK YARDIMDA BULUNABİLİRLER”

Köylü ve yardımsever vatandaşların bu köprünün maliyetine katkı sağlamak isterlerse köy muhtarlığının hesabına açıklama yazarak yardımda bulunabileceklerini belirten muhtar Yenitürk, ” Böylece bizlerin de hizmet hızını biraz daha hızlandırmış olurlar” dedi.

“GEREKİRSE KREDİ ÇEKEREK KÖPRÜ YAPIMINI TAMAMLAYACAĞIZ”

Yenitürk, “Yardım gelememesi halinde dahi gerekirse kredi çekerek köprü yapımının tamamlanması için elimizden geleni yapacağız. Bu sebeple gelecek yardımlar bizim için çok önemli” dedi.

“İSTEDİKKİ KÖYÜMÜZE KALICI BİR ESER DAHA KAZANDIRALIM”

Yenitürk, “Proje için pek çok girişim yaptık, makine desteği aldık ve sabah akşam bir kaç arkadaşımız ile gece gündüz çalışarak emek veriyoruz. İstedik ki köyümüze kalıcı bir eser daha kazandıralım. İnşallah bu işi de hayırlısı ile başarıp tamamlayacağız” dedi.
Haber: www.ismailbeylikoyu.com

  • Etiketler
  • Yorumla

 

 
BÖLGESEL AMATÖR LİG GRUP 4
O G B M P
1 . Kelkit Hürriyet 22 15 5 1 53
2 . GÖRELESPOR 22 14 7 1 49
3 . Haçkaspor 22 12 3 7 39
4 . Araklı 1961 22 11 4 7 37
5 . T.Doğanspor 22 10 7 4 37
6 . Yakutiyespor 22 9 7 6 35
7 . Arhavispor 22 9 5 8 32
8 . 1926 Bulancakspor 22 9 2 11 29
9 . Çayelispor 22 7 7 8 28
10 . K.Belediyespor 22 7 5 10 26
11 . Iğdır Esspor 22 9 2 11 26
12 . Bayburt Bld. 22 4 4 14 17
13 . Serhat Ardahan 22 3 4 15 13
14 . S.Gençlerbirliği 22 2 2 18 8
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz