Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Eynesil’de 30 Kursiyere Törenle Belgeleri Verildi…

Eynesil’de 30 Kursiyere Törenle Belgeleri Verildi…

Görele’de Köy ve Mahalle Muhtarları Aylık Toplantısı Yapıldı…

Görele’de Köy ve Mahalle Muhtarları Aylık Toplantısı Yapıldı…

Sivrioğulları 3.Geleneksel Piknik Şölenine Davetlisiniz…

Sivrioğulları 3.Geleneksel Piknik Şölenine Davetlisiniz…

SP’den Fiskobirlik Önerisi…

SP’den Fiskobirlik Önerisi…

Görele’de Aşure Dağıtımı…

Görele’de Aşure Dağıtımı…

Mart Ayı Dert Ayı…
 • GülserenBODUR
  • Gülseren BODUR
  • gulseren.bodur@goreleden.com
  • 22 Mart 2018 - 18:53:36
 • 321

Bu günlerde pek bi aramaktayım seni. Elimi uzattığım yerde ,gözümün gördüğü yerde olmasan da. Aklımın köşe başlarında yorgun gönlümün soluklanacağı seni. Baharın anlamı çiçeklerle, ılık esen rüzgarında aşkı hatırlamak gibi, etrafımda ki her mavi bakışta gözlerini, her dinlediğim şiirde sözlerini. Geceyi anlamlı kılan rüyalarımda kalan seni aramaktayım.
Bir hasret düşer her mart ayında. Hüzün sarar yüreğimi, sis kaplar bakışlarımı. Sonra bir yağmur başlar gözlerimde. Dördüncü cemre gibi düşer yüreğime acı. Daha bir anlamsızlaşır yaşamak. Haftanın altı günü var gittin gideli. Bir de pazarı vardı . Sen giderken yok saydığım. Yine mi yedi etti toplamı. Oysa silmiştim pazarları…
Anlamaktayım söylediğin sözlerin ne anlama geldiğini. Anlamaktayım ne kadar yorulduğunu severken insanları. Sevmekten yorulunca ben de.
Kimse anlamıyor seni… Ve benim gibileri. Sevilmek ağır geliyor ya yüreği sevmeye yetmeyenlere . Şaka gibi.
Keşke bakabilseler senin gibi dünyaya. Görebilseler senin gördüklerini. İnsan hep mi iyi düşünürdü. Güzel hayal kurardı. Bulduğuna ağlar mıydı erkek adam. Nasıl bir kalp vardı sende. Şimdi anlıyorum yaş ilerleyip senin benim çağımda yaşadıklarını. Anlıyorum seni… Yazdığın şiirlerdeki kimlikleri. Kurduğun hayallerdeki pembenin kirlenmiş tonunu, yorulmuş yüreğinin dermansızlığını anlıyorum artık.
Ama bir şey var ki!..
Geri dönüşü olmayan zaman seni bitirdi. Bizi sensiz bıraktı. Şimdi mezar taşına anlatıyorum İçimden geçenleri. Anlattıklarıma vereceğin tepkileri bile biliyorum. Tebessüm ettiğim bile oluyor ya anlatırken sana yaşadıklarımı. Bazı şeylere küfrederken ki halin bile tam yerinde gözlerimde. Küfür yok küfür yok bile diyorum. Şaka gibi dört yıl oldu. Dört yıl daha yaşlandım senden sonra. Aklar da var sevdiğin saçlarımda artık. Sebepsiz dalmalarım, yersiz ağlamalarım da var senin gibi. Gitgide sana benziyorum. Daha çok şiir yazıyorum. Daha çok susuyorum herşeye.
İçimde bir sen yaşıyor her gün biraz daha sana benzeyen. Ve en çok senin olduğun aleme gelmek için dualarım. Yoruldum, yorgunum be baba….

 • Etiketler
 • Yorumla

 

 ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

BÖLGESEL AMATÖR LİG GRUP 3
O G B M P
1 . Görelespor 1 1 0 0 3
2 . Iğdır Es Spor 1 1 0 0 3
3 . Arhavispor 1 1 0 0 3
4 . Sarıkamış G.B. 1 1 0 0 3
5 . Çayelispor 1 0 1 0 1
6 . Kendirli Bld. 1 0 1 0 1
7 . Haçka Spor 1 0 1 0 1
8 . Kelkit Hürriyet 1 0 1 0 1
9 . Tonya Doğanspor 1 0 1 0 1
10 . Yakutiyespor 1 0 1 0 1
11 . 1926 Bulancak 1 0 0 1 0
12 . Araklı 1961 1 0 0 1 0
13 . Bayburt BS 1 0 0 1 0
14 . Serhat Ardahan 1 0 0 1 0
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz