Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karadeniz’de Fındığa Alternatif Kestane…

Karadeniz’de Fındığa Alternatif Kestane…

Türker”Şenlikoğlu Bildiğiniz Gibi”…

Türker”Şenlikoğlu Bildiğiniz Gibi”…

Kalp Hastalığı Olanlar Soğuklara Dikkat!…

Kalp Hastalığı Olanlar Soğuklara Dikkat!…

Geçmeyen Öksürüğünüz Varsa ve Nefesiniz Daralıyorsa Dikkat!…

Geçmeyen Öksürüğünüz Varsa ve Nefesiniz Daralıyorsa Dikkat!…

Karınca Kalesine Bayrak Dikildi…

Karınca Kalesine Bayrak Dikildi…

Milletin Vekili Mi Partinin Mi?…
 • NihatÖZTÜRK
  • Nihat ÖZTÜRK
  • nihat.ozturk@goreleden.com
  • 1 Kasım 2018 - 15:33:03
 • 18

İsimlerinin önünde milletvekili yazdığına bakıp ta gerçekte milletin vekili olduğunu sanıyorsanız bir de mecliste nasıl davrandığına bakarak bir değerlendirme yapınız.
Kırk yıllık milletvekili kavramını parti vekili olarak değerlendirmek de nereden çıktı diyorsanız geçen hafta mecliste yaşananları hatırlamaya çalışınız!
Geçtiğimiz hafta MHP, TBMM’ne fındıkla ilgili sorunların araştırılmasını içeren bir önerge verdi. Bu önerge iktidar patisinin oylarıyla ret edildi. İşin en ilgi çekici yanı ise bu önergenin ret edilmesi için fındık coğrafyasının Ak Partili milletvekillinin de el kaldırmasıydı.
Üç Giresun milletvekili de bu önergeye ret oyu vermişlerdi.
Fotoğraflar sosyal medyada yer aldı. Önergenin ret edilmesini kutluyorlar gibiydiler.
Yöre gazetelerinde önergenin ret edilmesi manşetlerde haber oldu.
Fındıkla ilgili sorunların araştırılmasını isteyen bir önergeye fındık bölgesi milletvekilleri hayır oyu kullanmışlardı.
Tam da haberlik bir konuydu.
Sosyal medya yıkılıyordu!
Eleştiriler çoğalınca Adalet ve Kalkınma Partisi Giresun Milletvekili Sabri Öztürk sosyal medyada bir açıklama yapma ihtiyacı duydu. Keşke yapmasaydı!
Özrü kabahatinden büyük derler ya tam da bu tanıma uyan bir açıklamaydı.
İşte bu açıklama “Milletin vekili misiniz partinin mi ?” sorusunu gündeme getirdi.
Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, açıklamasında önergenin içeriğine katıldıklarını söylüyor. Elbette bölgenin tek geçim kaynağı fındıkla ilgili her türlü araştırmanın yapılmasını, tedbirlerin alınmasını istiyorlarmış.
E, neden ret oyu verdiniz o zaman?
Onu da açıklıyor Sabri Öztürk:
“Ancak Meclis’te teamül gereği iktidar partisi kendi imzası olmayan önergeleri usulen ret eder” diyor milletin vekili Sabri Öztürk.
Yani biz önergenin millet için faydalı mı olup olmadığına bakmayız, partimizin ne dediğine bakarız.. Öyleyse siz milletin vekili değil de partinin vekili olmuyor musunuz?
“Böyle önemli bir konuda önergenin iktidar partisinin görüşü alınmadan ve imzası olmadan muhalefetin gündeme getirmesi sorunları çözmekten ziyade polemik sonucu doğurmaktadır” diyor partinin vekili Sabri Öztürk.
O zaman siz neden vermediniz böyle bir önergeyi iktidar partisi olarak?
İçeriğini kabul ediyorsunuz! Araştırma yapılsın, tedbirler alınsın diyorsunuz; siz verseydiniz o zaman böyle bir önergeyi!
O demokratik yaklaşıma bakar mısınız? Muhalefet partisi önerge vermek için iktidardan icazet alacak öyle mi! İlginç bir felsefe…
Belli ki muhalefete göre iktidarın bu konuda eksikleri var, görevini gereğince yapmamış olacak ki üreticiler sıkıntı içinde. Önergenin içeriğine katıldığınızı da söylüyorsunuz. Daha ne icazeti bekliyorsunuz!
Önergenin içeriğine bakarsınız, millet için yararlı görürseniz kabul oyu verirsiniz!
Sizin adınızın önünde milletvekili yazıyor. Siz milleti temsil ediyorsunuz.
Hayır, biz partinin vekiliyiz diyorsanız o zaman bu açıklamaya neden ihtiyaç duyuyorsunuz? Bizim için millet değil, partimiz daha önemli der çıkarsınız kenara!
Ya da iktidar partisi olarak bir önerge vererek unvanınızı parti vekili olarak yeniden düzenleyebilirsiniz. Bu son icraatınız buna işaret ediyor.
Madem MHP’nin fındıkla ilgili önergesinin içeriğine katılıyorsun, doğru buluyorsunuz; buyurun aynı önergeyi iktidar partisinin önergesi olarak Meclis’e getiriniz.
Bilmiyorum piyasalardan haberiniz var mı, Meclis’te yaşanan bu olaydan sonra fındık fiyatları düşüşte… İktidar partisi bir şeyler yaparda yeniden yükselir fındık fiyatları diye bekliyor fındık coğrafyasının insanları.

 • Etiketler
 • Yorumla

 

 ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

BÖLGESEL AMATÖR LİG GRUP 3
O G B M P
1 . Kelkit Hürriyet 9 8 1 0 25
2 . GÖRELESPOR 9 6 3 0 21
3 . T.Doğanspor 9 4 2 3 14
4 . Iğdır Esspor 9 4 2 3 14
5 . Yakutiyespor 9 3 5 1 14
6 . 1926 Bulancakspor 9 4 1 4 13
7 . Haçkaspor 9 3 3 3 12
8 . Arhavispor 9 3 3 3 12
9 . Araklı 1961 9 3 2 4 11
10 . K.Belediyespor 9 2 2 5 8
11 . Çayelispor 9 1 5 3 8
12 . Serhat Ardahan 9 2 2 5 8
13 . Bayburt Bld. 9 2 1 6 7
14 . S.Gençlerbirliği 9 2 0 7 6
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz