Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Tek Tek Açıkladı Ama Borçları Açıklayamadı!…

Tek Tek Açıkladı Ama Borçları Açıklayamadı!…

Kaybetmek Kolay Kazanmak Zor…

Kaybetmek Kolay Kazanmak Zor…

Mavi Göl’de Sonbahar Güzelliği…

Mavi Göl’de Sonbahar Güzelliği…

Derneğin Yeni Başkanı Sanatçı Karaçam Oldu…

Derneğin Yeni Başkanı Sanatçı Karaçam Oldu…

Emniyet Drone İle Havadan Trafiği Denetliyor…

Emniyet Drone İle Havadan Trafiği Denetliyor…

Milletvekili Tığlı” Davanın Takipçisi Olacağım”…
  • Ana Sayfa » Siyaset
  • 1 Ağustos 2018 - 03:04:07
  •  50
Milletvekili Tığlı” Davanın Takipçisi Olacağım”…

CHP Giresun milletvekili Necati Tığlı dün, 15 Temmuz Şehitler Aile Sağlık Merkezi’nde gözaltına alınan ve sonra ölen 82 yaşındaki Yusuf Topal’ın ailesine başsağlığı ziyaretinde bulundu.

24 Temmuz 2018 tarihinde gittiği sağlık merkezinde hekim ile tartışan 82 yaşındaki Yusuf Topal polis tarafından gözaltına alınmış, biber gazı sıkılmış ve kalp krizi geçirerek ölmüştü.

82 YAŞINDA BİR İNSANA TERS KELEPÇE VE BİBER GAZI NASIL AÇIKLANIR?

Aileye başsağlığı ziyaretine giden CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, “82 yaşındaki bir kişiye basit bir tartışmadan sonra “Beyaz Kod” bildiriminin yapılması ne kadar doğru ve gerçekçidir. Belli bir yaşta ve yaşlı olan rahmetli Yusuf Topal’ın tek isteği yine kendisiyle aynı yaşta olan ve raporlu ilaç kullanan karısının ilaçlarını reçetelendirmek ve ilaçları alıp evine gitmekti. Tüm bunlara rağmen empati yeteneği üst düzeyde olması gereken profesyonel bir hekimin bu bildiriyi yapması yanlış değildir ama akabinde ortaya çıkan yanlışların başlamasına neden olmuştur” dedi.

BU ÜLKEDE ADALETİN SAĞLANMASI ZOR OLMAMALI

CHP’li Tığlı, Topal ailesine yaptığı ziyaret sırasında “Beyaz Kod” bildirimi alan polisler, karşılarında ki insanın yaşına, sağlığına ve o anki ruh haline bakmadan sert bir şekilde gözaltına alıklarını tüm Türkiye basına düşen görüntülerden öğrendi. Tek isteği sadece hasta karısına ilaç almak olan Yusuf amcanın hekimlerle ya da polislerle tartışmasının karşılığı asla darp edilmek, ters kelepçelenmek, biber gazı yemek ve ölmek olmamalıydı. Adaletin ve hukukun olduğu yerde bu olaya sebebiyet veren polisler derhal tutuklanır, hâkim karşısına çıkar ve mahkemeleri tutuklu devam eder. Toplum vicdanı için ülkemizde de böyle olmasını umuyoruz ve bekliyoruz.

DAVANIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM

Giresun Milletvekili Necati Tığlı, “Şu anda bu aile yıkılmış durumda ve geleceğe olan adalet anlayışlarını kaybetmeleri an meselesi. Son on yılını yatalak geçiren Fatma Topal, neredeyse tüm ömrünü beraber geçirdiği eşinin bu şekilde ölmesinden dolayı son derece üzgün ve bitap düşmüş durumda bu gözlerinden çok rahat belli oluyor.

Toplumsal huzurun, adaletin, hukukun ve güvenin olmadığı yerde gelecekten söz etmek mümkün değildir. Geleceği güvence altına almak hukuk kurallarına uyulması ve hukukun işletilmesiyle mümkündür. Bugün, Yusuf Topal’ın ailesi toplum vicdanı adalet bekliyor. O adaletin sağlanması çerçevesinde üzerime düşeni yapacağım ve başka Yusuf amcalar ölmesin, öldürülmesin diye davanın takipçisi olacağım” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla

 

 ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

BÖLGESEL AMATÖR LİG GRUP 3
O G B M P
1 . GÖRELESPOR 4 3 1 0 10
2 . Kelkit Hürriyet 4 3 1 0 10
3 . Iğdır Esesspor 4 3 0 1 9
4 . Arhavispor 4 3 0 1 9
5 . Tonya Doğanspor 4 2 1 1 7
6 . Araklı 1961 4 2 0 2 6
7 . Bulancak 1926 4 2 0 2 6
8 . S.Gençlerbirliği 4 2 0 2 6
9 . Yakutiyespor 4 1 2 1 5
10 . Bayburt Bld. 4 1 1 2 4
11 . Çayelispor 4 0 2 2 4
12 . Haçkaspor 4 0 2 2 2
13 . Kendirli Bld. 4 0 1 3 1
14 . Serhat Ardahan 4 0 0 4 0
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz