Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Tarhan: ‘Türkiye’de Yapılan Bir Çalışma Var’…

Tarhan: ‘Türkiye’de Yapılan Bir Çalışma Var’…

Erkek Hentbol Milli Takımı Görele’de…

Erkek Hentbol Milli Takımı Görele’de…

Şap Aşılama Kampanyası Başladı…

Şap Aşılama Kampanyası Başladı…

Sait Taş”Önemli Olan İlk Maçlardır”…

Sait Taş”Önemli Olan İlk Maçlardır”…

Fındıkta Piyasa Şartları Bozuldu…

Fındıkta Piyasa Şartları Bozuldu…

Okullarda Polis Görevlendirilecek!…
  • Ana Sayfa » Eğitim
  • 15 Eylül 2018 - 16:49:45
  •  44
Okullarda Polis Görevlendirilecek!…

Giresun’da 2018-2019 eğitim öğretim yılında uyuşturucu ve güvenlikle ilgili etkin bir mücadele yürütülecek. 17 Eylül Pazartesi başlayacak olan yeni eğitim öğretim yılı öncesi Vali Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında, okul güvenliği, uyuşturucu ve uyarıcı madde ile mücadele, eğitim kalitesinin artırılmasıyla ilgili bir toplantı yapıldı. Toplantıdan, Giresun merkezde 18 okulda güvenlik görevlisi görevlendirilmesi kararı çıktı.

Vali Harun Sarıfakıoğulları, yine eğitim öğretim yılında okul aile birlikleri, okul idareleri ve öğretmenlerin alınan güvenlik tedbirleriyle ilgili gereken desteği sağlamalarını istedi.

İçişleri Bakanlığının talimatları doğrultusunda ‘Güvenli Okul, Güvenli Eğitim’ sloganıyla bir çalışma başlatıldığını belirten Sarıfakıoğulları, çalışma kapsamında okullarda güvenlik birimlerince risk analizi yapıldığını, bu risk analizleri neticesinde okulların dört sınıfa ayrıldığını, birinci derecede risk içeren okullardan ilkokullar ile birinci ve ikinci derece risk teşkil eden ortaokul ve liselerde polis memuru görevlendirileceğini, Giresun merkezde 18 güvenlik görevlisi görevlendirildiğini kaydetti. Birinci ve ikinci derece risk içeren her okulda özel güvenlik görevlisi bulundurulacağını da aktaran Sarıfakıoğulları, “Ayrıca yine geçen yıllarda olduğu gibi okul güvenlik koordinasyon görevlimiz olacak. Polis memurlarımız, okul aile birliğimizle, okul müdürleri sürekli telefon trafiği teması içinde olacaklar ve okullarımızla ilgili konuları haftalık, aylık şekliyle raporlayacaklar” dedi.

Okulların en güvenli olması gereken yerler olduğunun altını çizen Vali Sarıfakıoğuları şöyle konuştu;

“İl Emniyet Müdürlüğümüz ve İl Jandarma Komutanlığımız tarafından okulla ilgisi bulunmayanların tespiti yapılarak haklarında işlem yapılmıştır. Bu uygulama bu yılda devam edecek. Okullarımızın çevresinde; okullarımızla ilgisiz, çocuklarımızı, öğretmenlerimizi rahatsız eden hiçbir enstrüman, hiçbir figür istemiyoruz. İlgisiz kişileri derken bunun içinde seyyar satıcılarda var. Seyyar satıcıları da istemiyoruz okul çevrelerinde. Okul kantinlerimiz zaten bunun için var. Okul kantinlerinin kontrolünü yapıyoruz. Sağlıklı tüketim ve çocuklarımızın dış tehditlere açık olmaması için güvenlik soruşturmaları dahil olmak üzere her türlü tedbiri alıyoruz. Bu nedenle arzu ediyoruz ki bir narkotiğin, uyuşturucu türevi bir unsurun bu seyyar satıcılarla ya da ilgisiz kapı önünde bulunan kişiler tarafından okula getirilmesini önleyeceğiz. Yine okul çevrelerindeki kafeteryalar, internet kafeler, dükkanlar vb yerler eğer çocuklarımıza sigara, alkol vb bir takım kötü alışkanlıkları kazandırması noktasında bir gözlem sahibi olursak derhal işlem yapacağız. Buralar rutin olarak kontrol edilecek. Trafikle ilgili olarak ta ana arterler üzerinde olan okullarımızın hem giriş hem de çıkış saatlerinde trafik ekipleri bulunduracağız. Okul taşımalı servis araçlarının denetimleri aksatılmadan yapılacak. Bunlar hız limitleri, telefonla görüşmeme, emniyet kemeri, araç kamerası gibi uyması gereken ne kural varsa uymaları için denetimler sıklıkla yapılacak. Yine eğitim öğretim yılında okul aile birliklerimizin, okullarımıza, öğretmenlerimize bu hususlarda destek vermesini istiyoruz.”

  • Etiketler
  • Yorumla

 

 ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

BÖLGESEL AMATÖR LİG GRUP 4
O G B M P
1 . Fatsa Belediye 26 20 5 1 65
2 . Ünye 1957 26 15 6 5 51
3 . Yeni Amasya 26 14 8 4 50
4 . Ladik Bld. 26 14 7 5 49
5 . Çarşambaspor 26 13 6 7 45
6 . Sarkışla Bld 26 12 8 6 44
7 . Atakum Bld. 26 12 7 7 43
8 . 1926 Bulancak 26 7 11 8 32
9 . Turhalspor 26 10 2 14 32
10 . Sinopspor 26 6 8 12 26
11 . GÖRELESPOR 26 6 6 14 24
12 . Sivas Demir 26 4 4 18 16
13 . Ç.Eti Gençlik 26 4 3 19 15
14 . Orduspor 26 2 5 19 -1
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz