Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Canikli, Rabia Naz’ın Ölümünü Meclise Taşındı…

Canikli, Rabia Naz’ın Ölümünü Meclise Taşındı…

Giresun Kent Tarihi Bu Sergide Yer Alıyor…

Giresun Kent Tarihi Bu Sergide Yer Alıyor…

İşte Giresun’da Özlenen Tablo…

İşte Giresun’da Özlenen Tablo…

Çanakçı’da Öğretmenler Doğal Güzelliklerini Kliple Sergiledi…

Çanakçı’da Öğretmenler Doğal Güzelliklerini Kliple Sergiledi…

CHP’den Tecavüze Uğrayan Engelli Havva İçin Soru Önergesi…

CHP’den Tecavüze Uğrayan Engelli Havva İçin Soru Önergesi…

PİRAZİZ VE BULANCAK’TAN SEÇİM ANALİZLERİM…
 • NurKILIÇ
  • Nur KILIÇ
  • nur.kilic@goreleden.com
  • 19 Mart 2019 - 09:35:39
 • 36

Değerli okuyucularım, bir süredir köşe yazısı yazmadığım için gerek telefon, gerek mesaj yoluyla gerekse şifaen,” Neden artık köşe yazmıyorsun?” diyenler oldu.” Yerel seçimlerle ilgili gözlemlerinizi, kamuoyunda konuşulanları, halkın hangi adaya nasıl baktığını yazsanız da düşüncelerinizi öğrensek” diyenler de oldu.

Aslında seçim bitene kadar yazı yazmamaya karar vermiştim ama bu şekildeki serzeniş ve isteklerden sonra Piraziz ve Bulancak ile ilgili siyasi değerlendirme yapmamın kaçınılmaz olduğunu düşünerek yazmaya karar verdim.

Yerel seçimlerle ilgili ilk olarak Piraziz’ de ne gibi gelişmeler yaşandığını ele almak istiyorum.Bu ilçemizde görev süresi boyunca sıradışı hizmetler yapan Belediye Başkanı ve Başkan adayı Hüseyin Görgülüoğlu ile Ak Parti’ nin Başkan adayı Uğur Melikoğlu yarışıyor olsa da Görgülüoğlu’ nun şansının çok yüksek olduğu yorumları yapılıyor.

Görgülüoğlu ile Melikoğlu’ nun seçim sürecinde arasındaki oy mesafenin açılmasındaki en büyük etkenin ise kendisine sosyal medya üzerinden hakarete ve iftiraya dayalı paylaşımlar yapılmasının önemli rol oynadığı konuşuluyor.

Diğer bir anlatımla, verdiği hizmetlerin yanında sıcak ve samimi yaklaşımları ile takdir toplayan Görgülüoğlu’ na yapılan çirkin saldırıların halk bazında tepki yarattığı söylemlerinin hayli yaygın olduğunu da belirtmek isterim.

Başkan adayı Melikoğlu’ nun Piraziz halkının hassasiyetlerini göz önüne alarak kendisine prim yaptırmak için bu tür yola başvuranları uyararak engel olması gerekirken bunu neden yapmadığı da anlaşılır gibi değil doğrusu.Bu arada ” Aslen Bulancaklı olan Uğur Melikoğlu adaylık süreçleri dışında Piraziz halkı ile haşırneşir olmamış bir isimdir.

Bu da bir yana Melikoğlu’ nun Pirazizspor’un maçlarını bile takip etmemesini pirazizin esnafından alışveriş yapmadığını nereye koyacağız” diyenlerin çok fazla olduğunu da belirtmekte fayda var.

Kısacası her şey sandıkta belli olacak olsa da yaşanan bu olumsuzlukların ” Piraziz’ de Hüseyin Görgülüoğlu açıkara önde gidiyor” yorumlarının neden bu kadar yaygınlaştığının açık bir göstergesi olsa gerek.

Gelelim, Bulancak’ ta zorlu bir yarışa giren Belediye Başkanı ve Başkan adayı Recep Yakar ve CHP Belediye Başkan adayı Necmi Sıbıç ile ilgili yapılan seçim değerlendirmelerine…
Bulancak’ ta yaşanan yarışta her iki başkan adayının nefes kesen bir tempoda kafakafaya gittiklerini söylersek abartı yapmış olmayız.

İlçedeki olağanüstü hareketlilik, kamuoyundan tarafımıza yansıyan konuşmalar, ortaya çıkan ziyaret görüntüleri ve yapılan kulisler de ilçede yaşanan seçim sürecinin nefes nefese geçtiğini ortaya koyuyor zaten.

” Her yerel seçim öncesi mevcut belediye başkanları hep bir adım önde olur” denilse de, “Bulancak’ ta iyi hizmetlere imza atan Başkan Recep Yakar’ın işi hiç kolay değil” diyenlerin sayısının da hayli fazla olduğunu belirtmekte fayda var.

Bu arada ” Necmi Sıbıç, sevilen, takdir edilen ve halkta karşılığı olan bir isim. CHP’ nin Necmi Sıbıç’ la uzun yıllar sonra seçimi alma olasılığı hayli yüksek.CHP ilçe Başkanlığı ve Belediye Meclis üyeliği yapmış olması ise siyasi tecrübe anlamında bir avantaj” şeklindeki söylemlerin giderek yaygınlaştığını da aktarmak gerek.

Piraziz ve Bulancak’ taki seçim sürecini kapsayan yazımda kendi görüşlerimden öte kamuoyuna yansıyan düşüncelere, kulislere ve halk arasında konuşulanlara yer vermeyi uygun gördüm.

Değerli okuyucularım, ara ara seçim değerlendirmelerine dayalı yazılar yazmaya devam edeceğim…

 • Etiketler
 • Yorumla

 

 
BÖLGESEL AMATÖR LİG GRUP 3
O G B M P
1 . Kelkit Hürriyet 25 18 6 1 60
2 . GÖRELESPOR 25 16 7 2 55
3 . Haçkaspor 25 15 3 7 48
4 . T.Doğanspor 25 12 8 5 44
5 . Yakutiye 25 11 8 6 41
6 . Araklı 1961 25 12 5 8 41
7 . Arhavispor 25 11 5 9 38
8 . 1926 Bulancakspor 24 10 2 12 32
9 . Çayelispor 25 8 8 9 32
10 . Iğdır Esspor 24 10 2 12 32
11 . K.Belediyespor 25 7 5 13 26
12 . Bayburt Bld. 25 4 5 16 17
13 . Serhat Ardahan 25 3 4 18 13
14 . S.Gençlerbirliği 25 2 2 21 8
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz