Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Giresunspor’da Kupa Mesaisi Başladı…

Giresunspor’da Kupa Mesaisi Başladı…

Kaya: Herşeye Zam Var Fındığa Yok!…

Kaya: Herşeye Zam Var Fındığa Yok!…

Türker”Halkımız Sefalet,AKP Sefa İçinde”…

Türker”Halkımız Sefalet,AKP Sefa İçinde”…

Karadeniz’de PKK’ya Büyük Darbe…

Karadeniz’de PKK’ya Büyük Darbe…

AK Parti Giresun İl Başkanlığından Öğrencilere Aşure İkramı…

AK Parti Giresun İl Başkanlığından Öğrencilere Aşure İkramı…

Sen Değerlisin…
 • SerdarKARA
  • Serdar KARA
  • serdar.kara@goreleden.com
  • 9 Mayıs 2018 - 00:51:56
 • 62

Karanlığı karanlıkla savamazsın. Öfkeyi öfkeyle, kötülüğü kötülükle… Negatif düşüncelerinin tutsağıyken karanlıktan kurtulamazsın. Düşüncelerin davranışlarına, davranışların da karakterine dönüşürken ne mühimdir pozitif düşünmek, pozitif davranmak! Karanlığa ait her şeyi terk etmektir ancak, aydınlığa kavuşmak. Ne bir düşünce, ne bir söz, ne de bir davranış… Hepsini yok edersen güneş doğar. Güneş sevgiyle doğar. Sevgi karanlığa ait değildir. Hiçbir sevgi karanlıkta barınmaz. Aykırıdır ruhuna. Sevgi kucaklar, merhamet eder, bağışlar. Sevgi aydınlıktır karanlığa. Sevgi atılan hiçbir yer çamur fırlatmaz sana.
Sen değerlisin. Allah’ın muhteşem yarattığı bir esersin. Düşün ne çok sorumlusun sana verdiği emanetten… Gözlerinden, kalbinden, zihninden, bedeninden, bütün hücrelerinden… Hepsinden hesap verilmek üzere yaratılmışsın. Seni tepeden tırnağa güzelliklerle donatmış, kusursuz ruhun bedenin… Sev sevil, iyilik yap, merhamet et, can ol, dost ol, ama hep iyi ol, hep temiz kal diye. Kalbini, niyetini doğru yoldan ayırma diye. Say ki yoluna çamur çıktı, bulaşmadan kenarından yürü diye. Bu savaşı kendi nefsinle ver, en büyük zaferi kendine karşı kazan diye… Sen sevilmeyi hak etmez misin ey insan? Güzelliği, mutluluğu, huzuru? Bu dünyanı çiçek bahçesine çevirmek, çiçeklerle yaşamak çok mu sana? Sen değmez misin buna? Yaradan’ın tek istediği de bu değil mi senden aslında? Ona kalben çiçek sunmak, şükretmek, teşekkür etmek çok mu zor karşılığında?
Diyeceğim, her ne yaşadıysan, nefsine yenilip karanlığa düştüysen, önce kendini affetmekle başla. Ne kadar değerli olduğunu, mutlu olmayı hak ettiğini hatırlat kendine. Hala nefes alıyorken sırtını tamamıyla dönüp karanlığa sarıl sevgiye. Önce küçük bir ışık, sonra bir tane daha, bir tane daha derken göreceksin güneş doğacak kalbine…
Lütfen bunu kendin için, en önce kendin için yap!

 • Etiketler
 • Yorumla

 

 ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

BÖLGESEL AMATÖR LİG GRUP 3
O G B M P
1 . Görelespor 1 1 0 0 3
2 . Iğdır Es Spor 1 1 0 0 3
3 . Arhavispor 1 1 0 0 3
4 . Sarıkamış G.B. 1 1 0 0 3
5 . Çayelispor 1 0 1 0 1
6 . Kendirli Bld. 1 0 1 0 1
7 . Haçka Spor 1 0 1 0 1
8 . Kelkit Hürriyet 1 0 1 0 1
9 . Tonya Doğanspor 1 0 1 0 1
10 . Yakutiyespor 1 0 1 0 1
11 . 1926 Bulancak 1 0 0 1 0
12 . Araklı 1961 1 0 0 1 0
13 . Bayburt BS 1 0 0 1 0
14 . Serhat Ardahan 1 0 0 1 0
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz