Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
İYİ Parti Milletvekili Ağıralioğlu, Çavuşlu’yu Ziyaret Etti…

İYİ Parti Milletvekili Ağıralioğlu, Çavuşlu’yu Ziyaret Etti…

Bilgi Yarışması’nda Eynesil’i Temsil Edecekler…

Bilgi Yarışması’nda Eynesil’i Temsil Edecekler…

“Rabia Naz Vatan’ın Faillerinin Bulunmasını İstiyoruz”…

“Rabia Naz Vatan’ın Faillerinin Bulunmasını İstiyoruz”…

Eynesil Belediyespor, Play-Off’un İlk Maçına Çıkıyor…

Eynesil Belediyespor, Play-Off’un İlk Maçına Çıkıyor…

Kılıçdaroğlu: Hep Beraber, Huzur İçinde Yaşayacağız …

Kılıçdaroğlu: Hep Beraber, Huzur İçinde Yaşayacağız …

Siyasetin Kirli Yüzü…
 • GülserenBODUR
  • Gülseren BODUR
  • gulseren.bodur@goreleden.com
  • 13 Ocak 2019 - 03:31:18
 • 273

Siyasetin kirli yüzü daha aday adaylığı başladığında ak parti cephesinde sırıtmış. İlerleyen zaman zarfında ele ayağa dolaşmıştı. Aday açıklanması beklenirken söylenen yalanlar bugün yalancıların yüzüne gözüne bulaşmaya başkadı. Şahsım olarak bu durumda bir insan için kullanacağım en son itham” hain ” kelimesidir. Ancak bu kelimenin tam karşılığını veren insanların varlığını apaçık görmüş bulunmaktayım. Nankörlüğün,yüzsüzlüğün nasıl tavan yaptığını bu seçim sürecinde gördük, görmeye devam etmekteyiz. Ve öyle görünüyor ki edeceğizde.
Aday adayları ortaya çıkmaya başladığında da söylemiştim. Özellikle ak parti nasıl bir oluşuma dönüştüyse bir nemalanma, bir paye peşine düşen insanlarla doldu. Akabinde hiç olmayan bir tablo çıktı önümüze. Biz biriz aynı davanın neferleriyiz diyenler, zaten kendinden olanlarla bir yarışa girdi. Teşkilatın yara aldığı bu durumla gözler önüne serilmişti. Aynı partinin mevcut başkanı varken, yardımcısı,teşkilat başkanı, meclis üyesi başkanına rakip oldu. Zaten yanlış buradaydı. Yetmedi dostluk, arkadaşlık unutuldu. Özellikle taraftarları tarafından, yarışın verdiği sarhoşluk ve koltuk sevdasının uğruna yaftalamalar, lekelemeler başladı. En çirkinide bu yapılanlar dostmuş gibi görünerek yapıldı.
Neyse hepsini geçtimde yakakalığın dozunu kaçıranlar dava diye kıçını yırtanlar bi anda yön değiştirdi. Aslında onlar dün çıkar için yalakalık yapıp o çıkarı elde edemeyen dost görünümlü düşmanlardı. Şimdi bakıyorumda tıpkı sayın Cumhur başkanımız Recep Tayip Erdoğan çok haklı. Yanılmışız. Yanılıyormuş insan. Aynı yola baş koyduğumuzu zannettikletimiz başımızı almaya çalışıyormuş.
Ve görüyorum ki siyasette kimse iş yapanı, kültürlü olanı en önemlisi de insan gibi insan olanı istemiyor. Hep birileri bir üstüne gebe. Üsteki alt kadrosuna paşalık yapıyor. Bir fikir beyan edeni anında aforoz ediyor. Bu bir adalet şekli değildir. Demokrasi hiç değildir. Yanlış yaptık başkanlık sistemini kabul etmekle. Bilemedik saltanatın geri geleceğini. Yada anlamak ,bilmek istemedik. Kendi içinde tek aday adayı bulamayanlara tek adamlık verdik. Ben pişmanım. Yarın tüm millet olarak pişman olmamak için dua ediyorum. Ancak pişmanlık kapıda öyle görünüyor.
Atanan danışmanlar, yeni belediye başkan adayları hepsi birbirine benziyor. Biat edip itaat edecek görüntüde ( yada öyle görünğyorlar) insanlar. Kötü insanlar demiyorum. Çünkü tamamını birebir tanımıyorum. Hepsi iyi niyetlide diyemiyorum. Bildiğim niyeti iyi olanlar susacak. Amacı payelenmek olanlar payelenecek. Ve korkarım Cumhur başkanım bir kez daha yanıldım diyecek. Allah sonumuzu hayır etsin.
Hükümetler gelir geçer esas olan vatanım, toprağımdır. Ancak vatanımı, toprağımı teslim ettiklerimizi Seçerken uyanık olmalıyız. Lakin uyumaktayız. Gideni sevmesekte teşekkür etmeyi bilmek bir meziyettir. Biliriz ki temel sağlam olmazsa üstündeki bina yıkılmaya mahkumdür. Dünü bilmeyen yarına hiç birşey yapamaz.
“Gelen gideni aratır Türkiyem,(Sapancam)”.
Yeni adaykarımıza sadece allah kolaylık versin diyorum. Umarım iyi niyetlerini çabuk harcatmaz. Ve dilerim ki etrafındaki yakakaları çabuk farkederler.
Umut bitmeyen bir hedeftir.
Aydın’lı(k) günlerimiz bitiyor. Özen’li günlerimiz güzel olsun. Gidene de, gelene de yarınlar hayırlı olsun.

 • Etiketler
 • Yorumla

 

 
BÖLGESEL AMATÖR LİG GRUP 4
O G B M P
1 . Kelkit Hürriyet 22 15 5 1 53
2 . GÖRELESPOR 22 14 7 1 49
3 . Haçkaspor 22 12 3 7 39
4 . Araklı 1961 22 11 4 7 37
5 . T.Doğanspor 22 10 7 4 37
6 . Yakutiyespor 22 9 7 6 35
7 . Arhavispor 22 9 5 8 32
8 . 1926 Bulancakspor 22 9 2 11 29
9 . Çayelispor 22 7 7 8 28
10 . K.Belediyespor 22 7 5 10 26
11 . Iğdır Esspor 22 9 2 11 26
12 . Bayburt Bld. 22 4 4 14 17
13 . Serhat Ardahan 22 3 4 15 13
14 . S.Gençlerbirliği 22 2 2 18 8
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz