Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
“Giresun’da Efsaneler Söylenecek Masallar” Kitabı İçin İmza ve Söyleşi…

“Giresun’da Efsaneler Söylenecek Masallar” Kitabı İçin İmza ve Söyleşi…

Lider GÖRELESPOR, Iğdır Deplasmanında…

Lider GÖRELESPOR, Iğdır Deplasmanında…

Üretici Fiskobirlik’e Destek Olsun!…

Üretici Fiskobirlik’e Destek Olsun!…

Ordu Emniyeti’nden EDS Açıklaması!…

Ordu Emniyeti’nden EDS Açıklaması!…

Eynesil Belediyespor, Tireboluspor’u Konuk Edecek…

Eynesil Belediyespor, Tireboluspor’u Konuk Edecek…

Tirebolu’da Tarihi Lise Yeniden Hayat Buluyor…
  • Ana Sayfa » Eğitim
  • 10 Ekim 2018 - 01:40:14
  •  27
Tirebolu’da Tarihi Lise Yeniden Hayat Buluyor…

Tirebolu’nun en eski eğitim kurumlarından biri olan ve binlerce kişiyi yetiştiren Tirebolu Lisesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Tirebolu Kaymakamlığı, Tirebolu Belediyesi ve Tirebolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortak yürüttüğü proje kapsamında yeniden eğitim camiasına kazandırılacak.

2 yıl kadar önce kapatılan ve atıl durumda kalan okulun, tekrar eğitim camiasına kazandırılması için başlatılan çalışmalar olumlu sonuç verdi. İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Tirebolulu hemşerimiz Prof. Dr. Bahri Şahin’in de destekleriyle yeniden eğitim camiasına kazandırılacak olan Tirebolu Lisesi için bir açıklama yapan Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak proje kapsamında akademisyenlerden oluşan bir ekibin Tirebolu’ya gelerek incelemelere başladığını ve çalışmaların 12 gün içerisinde tamamlanacağını ifade etti. Tirebolu İlçesi’nin en önemli yapılarından birisi olan Tirebolu Lisesi’nin Mimari yapısının korunarak restore edileceğini belirten Karabıçak, “Akademisyenlerimizin Yüksek lisans çalışması yapan öğrencilerimizle birlikte başlayacak oldukları çalışmalar öncesi önemli girişimlerde bulunduk. Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Hemşerimiz Prof. Dr. Bahri Şahin’in de destekleri ve katkılarıyla projemizi hayata geçiriyoruz. Kendilerine teşekkür ediyor, projenin İlçemize ve bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Proje kapsamında; Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Restorasyon Ana Bilim Dalı öğretim üyeleri; Prof. Dr. Can Binan, Doç. Dr. Aynur Çiftçi, Öğr. Gör. Zeynep Uzun, Öğr .Gör. İbrahim H. Çetin, Dr. Öğr. Üyesi Uğur Acar, Arş. Gör. Dr. Muzaffer Börekçi, Öğr. Gör. Dr. Burcu Yağan ve Yüksek lisans öğrencileri; Burcu Yağan, Mustafa Emin Yalçın, Rümeysa Başkaya, Zeynep Aslan Tarihi Tirebolu Lisesinde Belgeleme, Mimari Projeleri, Statik Raporu Hazırlama, Röleveleri, Restitüsyon ve Restorasyon proje çalışmalarını yaparak ilçemize kazandırılmasını sağlayacaklar.

  • Etiketler
  • Yorumla

 

 ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

BÖLGESEL AMATÖR LİG GRUP 3
O G B M P
1 . GÖRELESPOR 4 3 1 0 10
2 . Kelkit Hürriyet 4 3 1 0 10
3 . Iğdır Esesspor 4 3 0 1 9
4 . Arhavispor 4 3 0 1 9
5 . Tonya Doğanspor 4 2 1 1 7
6 . Araklı 1961 4 2 0 2 6
7 . Bulancak 1926 4 2 0 2 6
8 . S.Gençlerbirliği 4 2 0 2 6
9 . Yakutiyespor 4 1 2 1 5
10 . Bayburt Bld. 4 1 1 2 4
11 . Çayelispor 4 0 2 2 4
12 . Haçkaspor 4 0 2 2 2
13 . Kendirli Bld. 4 0 1 3 1
14 . Serhat Ardahan 4 0 0 4 0
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz