Türk Hava Kurumu dışında hiçbir kurumda olmayan amfibik yangın uçak filomuzla, tam 33 yıldır ormanlarımızı yangından koruyoruz. Acil tibbi müdahale donanımına sahip ambulans helikopterlerimiz, yurdumuzun her köşesinde gece, gündüz hasta ve yaralılarımızı hastanelere yetiştiriyor. Envanterlerimizdeki hava araçları ve yüz yıla yaklaşan imkan kabiliyetlerimizle her yıl, devletimizin kasasından yüzlerce milyon liranın çıkmasına mani oluyoruz.

Doksan üç yıllık mirasımızın en değerli yatırımı, Türk Hava Kurumu Üniversitesi’dir. Ülkemizin havacılık ve uzay bilimleri sahasında ihtiyaç duyduğu nitelikli personeli bu üniversitemizde yetiştiriyoruz.

Faaliyetlerimizin tümü, kadirşinas Milletimizin cömert yardımlarıyla gerçekleşmektedir. Cumhuriyetimizle yaşıt THK, her yıl 60 binin üzerinde gence verdiği çok yüksek maliyetli havacılık eğitimlerini, tamamen ücretsiz olarak ve devlet bütçesinden hiçbir destek almadan sadece vatandaşlarımızın fitre-zekat, kurban derisi ve diğer bağışlarıyla sürdürmektedir.

BU BAYRAMDA DA VATANDAŞLARIMIZDAN DESTEKLERİNİ BEKLİYORUZ.

TÜM İSLAM ALEMİNİN KURBAN BAYRAMI KUTLU OLSUN.

ERCAN MİMİROĞLU
THY GÖRELE ŞUBE MÜDÜRÜ