Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Giresunspor’da Kupa Mesaisi Başladı…

Giresunspor’da Kupa Mesaisi Başladı…

Kaya: Herşeye Zam Var Fındığa Yok!…

Kaya: Herşeye Zam Var Fındığa Yok!…

Türker”Halkımız Sefalet,AKP Sefa İçinde”…

Türker”Halkımız Sefalet,AKP Sefa İçinde”…

Karadeniz’de PKK’ya Büyük Darbe…

Karadeniz’de PKK’ya Büyük Darbe…

AK Parti Giresun İl Başkanlığından Öğrencilere Aşure İkramı…

AK Parti Giresun İl Başkanlığından Öğrencilere Aşure İkramı…

Vali Sarıfakıoğulları” Bağımsızlığın Temelleri Atıldı”…
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 19 Mayıs 2018 - 00:47:34
  •  57
Vali Sarıfakıoğulları” Bağımsızlığın Temelleri Atıldı”…

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99.Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Vali Sarıfakıoğulları, mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Tarihi şan ve şereflerle dolu milletimiz için dönüm noktalarından biri olan, bağımsızlığımızın temellerinin atıldığı 19 Mayıs 1919’un 99. yıldönümünü kutlamanın sevincini ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu günü gençlere armağan ederek, gençlerimize verdiği önemi gösterirken, bizlerde Atatürk’ün armağanı olan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’ nı kutlarken, aynı zamanda Büyük Önder Atatürk’ü de rahmet ve minnetle anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’dan harekete geçen milli direniş hareketi, tüm vatan sathına dalga dalga yayılarak kutlu bir şahlanışa dönüşmüş ve bu Milli Mücadele nihayetinde zaferle taçlandırılmıştır. Böylece; Türk Milletinin binlerce yıllık tarihinde olduğu gibi hiçbir zaman esaret altında yaşayamayacağı tüm dünyaya bir kez daha gösterilmiştir.

Atatürk ve kahraman silah arkadaşları tarafından çeşitli sıkıntı ve büyük yokluklar içerisinde verilen çetin mücadele sonucunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalması için Türk Milleti; ülkemiz üzerinde kirli emelleri olan şer odakları ve hainlere karşı aynı ruh ve heyecanla 15 Temmuz gecesinde de büyük bir kahramanlık örneği sergileyerek adını birkez daha şanlı Türk Tarihine yazdırmıştır.

Sevgili Gençler;

İşte bu nedenle Büyük Önder Atatürk’ün sizlere emanet ettiği geleceğimize sahip çıkmak için; demokrasiye ve insan haklarına saygılı, sorunlara çözüm üretebilen, araştıran, teknolojiyi en iyi biçimde kullanabilen, milli ve manevi değerlerimize bağlı, sağduyulu ve üretken fertler olarak kendinizi yetiştirmeli ve yarınlara hazırlamalısınız. Sizlere emanet edilen Türkiye Cumhuriyetini yaşatmak ve gelecek nesillere en iyi şekilde teslim etmek sizlerin en başta gelen görev ve sorumluluğudur.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşerilerimin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor ve geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi selamlıyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimiz ve tüm kahraman gazilerimiz ile bu vatan için toprağa düşmüş şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum.”

  • Etiketler
  • Yorumla

 

 ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

BÖLGESEL AMATÖR LİG GRUP 3
O G B M P
1 . Görelespor 1 1 0 0 3
2 . Iğdır Es Spor 1 1 0 0 3
3 . Arhavispor 1 1 0 0 3
4 . Sarıkamış G.B. 1 1 0 0 3
5 . Çayelispor 1 0 1 0 1
6 . Kendirli Bld. 1 0 1 0 1
7 . Haçka Spor 1 0 1 0 1
8 . Kelkit Hürriyet 1 0 1 0 1
9 . Tonya Doğanspor 1 0 1 0 1
10 . Yakutiyespor 1 0 1 0 1
11 . 1926 Bulancak 1 0 0 1 0
12 . Araklı 1961 1 0 0 1 0
13 . Bayburt BS 1 0 0 1 0
14 . Serhat Ardahan 1 0 0 1 0
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz