Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Tek Tek Açıkladı Ama Borçları Açıklayamadı!…

Tek Tek Açıkladı Ama Borçları Açıklayamadı!…

Kaybetmek Kolay Kazanmak Zor…

Kaybetmek Kolay Kazanmak Zor…

Mavi Göl’de Sonbahar Güzelliği…

Mavi Göl’de Sonbahar Güzelliği…

Derneğin Yeni Başkanı Sanatçı Karaçam Oldu…

Derneğin Yeni Başkanı Sanatçı Karaçam Oldu…

Emniyet Drone İle Havadan Trafiği Denetliyor…

Emniyet Drone İle Havadan Trafiği Denetliyor…

Yılmaz Sorunlara Çözüm İstedi…
  • Ana Sayfa » Siyaset
  • 3 Temmuz 2018 - 02:21:43
  •  51
Yılmaz Sorunlara Çözüm İstedi…

Giresun İl Genel Meclisi CHP Grup Başkanvekili Mehmet Yılmaz, “Giresun’umuzu diğer illerle karşılaştırdığımızda her geçen gün gittikçe küçülen, ekonomisi daralan, işsizliği katlanarak artan, esnaf kapatmalarında Türkiye şampiyonu olan bir il olduğu görülmektedir. Artık Giresun’da mazeret istemiyor” açıklamasında bulundu.

Yılmaz, 24 Kasım seçimlerini değerlendirerek Giresun’un sorunlarına değindi. “24 Haziran seçimleriyle birlikte ülkemizde adına post- modern padişahlıkta diyebileceğimiz yeni bir yönetim sistemi yaşama geçirilmiştir” diyen Yılmaz, açıklamasına şöyle devam etti:

“Cumhur ittifakı olarak seçim öncesi koalisyonu kuran AKP, BBP ve MHP bu seçimin galibi olmuş ve yüzde 52,59 oy oranı ile Sayın Recep Tayyip Erdoğan da bu yeni düzenin partili Cumhurbaşkanı seçilmiştir. OHAL koşullarında, tek taraflı devlet olanakları ve medya gücüyle kazanılan bu seçim ülkemize ve Giresun’umuza hayırlı olur umarız. Oysaki Türkiye’ye yakışan demokratik Cumhuriyet, çoğunlukçu değil, yani yüzde 50’yi geçenin demokrasisi değil, çoğulcu demokrasi, yani azınlığın haklarını da koruyan çağdaş demokrasi olmalıydı.”

Yılmaz, sorunlarının çözümü için artık kimsenin mazeretinin kalmadığını ifade ederek, “Giresun’umuzu diğer illerle karşılaştırdığımızda her geçen gün gittikçe küçülen, ekonomisi daralan, işsizliği katlanarak artan, esnaf kapatmalarında Türkiye şampiyonu olan bir il olduğu görülmektedir. Artık Giresun’da mazeret istemiyor. Gelişmesi ve kalkınması için bıkmadan usanmadan tekrar ettiğimiz 16 yıldır çözülmeyen sorunları bir kez daha hatırlatmakta yarar görüyoruz” dedi, yapılmasını istedikleri konuları şöyle açıkladı:

“850 kilometre ile Akdeniz’i Karadeniz’e bağlayan en kısa yolun Dereli-Şebinkarahisar-Sivas bağlantısı acilen duble-transit yola çevrilerek, bu yoldaki engel Eğribel Tüneli ve ardından Pınarlar Tüneli hızla bitirilmelidir.

İran’ı Karadeniz’e bağlayan en kestirme yolun, rafa kaldırılan en önemli bölümü, Torul-Tirebolu etabı duble-transit yol olarak yatırım programına alınmalıdır.

Ana hattı Trabzon’a kaptırılan, Erzincan-Gümüşhane-Trabzon Demiryolunun, 2012 ÇED Raporunda olmasına rağmen planlanmayan Torul-Tirebolu Etabı mutlaka yapılmalıdır.

Giresun-Güney Çevre Yolu en az 5 kilometre derinlikte, gelecekte komşu illerin çevre yolları ile birleşecek düzeyde mutlaka geçirilmelidir.

20 yıldır çalıştırılmayan, şimdilerde el değiştiren Giresun Limanı, Serbest Bölge ve İhtisas Gümrük Kapısı olarak programlanmalı ve Giresun türkülerinde söylendiği gibi, artık çocuklarımız da ‘Giresun üstünde vapur bağırdığını’ görmelidir.

İkisu HES Tesisi ve içme suyu projesinin iptalinden sonra, Giresun’umuzun içme suyu geleceği ile ilgili olarak, 1960’larda planlanan bölgenin en ucuz, en büyük ve en kolay baraj projesi Annakkaya projesi yeniden yaşama geçirilmelidir.

Şimdilik Giresun halkının yeni dönemde Cumhurbaşkanı ve Cumhur İttifakına verdiği ödev bunlardır. Bu yaşamsal konuların takibini de her zaman olduğu gibi muhalefet olarak bizler yapmaya devam edeceğiz.”

  • Etiketler
  • Yorumla

 

 ANKET

Yeni web sitemizi nasıl buldunuz ?

BÖLGESEL AMATÖR LİG GRUP 3
O G B M P
1 . GÖRELESPOR 4 3 1 0 10
2 . Kelkit Hürriyet 4 3 1 0 10
3 . Iğdır Esesspor 4 3 0 1 9
4 . Arhavispor 4 3 0 1 9
5 . Tonya Doğanspor 4 2 1 1 7
6 . Araklı 1961 4 2 0 2 6
7 . Bulancak 1926 4 2 0 2 6
8 . S.Gençlerbirliği 4 2 0 2 6
9 . Yakutiyespor 4 1 2 1 5
10 . Bayburt Bld. 4 1 1 2 4
11 . Çayelispor 4 0 2 2 4
12 . Haçkaspor 4 0 2 2 2
13 . Kendirli Bld. 4 0 1 3 1
14 . Serhat Ardahan 4 0 0 4 0
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz