Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
erol dede
Gündem Haber Girişi: 05.06.2022 - 23:29, Güncelleme: 05.06.2022 - 23:29

ADD’DEN CUMHURBAŞKANINA: “KADINLARDAN ÖZÜR DİLE, İSTİFA ET”…

 

ADD’DEN CUMHURBAŞKANINA: “KADINLARDAN ÖZÜR DİLE, İSTİFA ET”…

Atatürkçü Düşünce Derneği Giresun Şubesi tarafından Cumhurbaşkanı tarafından Gezi olaylarına katılanlar hakkında yaptığı hakaretle ilgili yazılı bir açıklama yapıldı.
. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:”AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1 Haziran 2022 Çarşamba günü partisinin Grup Toplantısındaki konuşmasında GEZİ’den söz ederken, gerçek dışı olduğu bizzat Cami İmamı tarafından açıklandığı halde, yine “Camiyi bira şişeleriyle pislettiler” iddiasını sürdürmesi yanında, bir de Gezi eylemcileri için “ÇÜRÜK” ve “SÜRTÜK” ifadelerini kullanarak hakaret etmesi milletçe hepimizi derinden yaralamıştır. Özellikle “SÜRTÜK” sözcüğünün anlamı dikkate alındığında, Anayasamızın “Türk Milleti’nin birliğini temsil etme” görevi verdiği Cumhurbaşkanı’nın kadın yurttaşlarımızın bir kısmına yönelik bu nitelemesinin kabul edilemez olduğu açıktır. Cumhuriyetimizin kurucusu, değişmez önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kadınlarımız için “Dünyanın hiçbir yerinde, hiçbir milletinde, Anadolu kadınının üstünde kadın mesaisi zikretmek imkânı yoktur ve dünyada hiçbir milletin kadını ‘Ben Anadolu kadınından daha fazla çalıştım, milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte Anadolu kadını kadar emek verdim’ diyemez.” dediği ve Türk Kadınına “Ey kahraman Türk Kadını, sen yerlerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.” diye seslendiği bilinirken, Atatürk’ün makamında oturan ve gerek muhalefete, gerek çeşitli toplum kesimlerine ağır sözlerini sıklıkla duyarak üzüldüğümüz günümüz Cumhurbaşkanı’nın, en azından kadınlarımız için böyle bir sözcük kullanmamış olmasını dilerdik. Atatürkçü Düşünce Derneği, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kadınlar dan özür dilemesi gerektiğini düşündüğünü ve kendisini istifaya davet ettiğini kamuoyu ile paylaşmayı görevi saymaktadır. Saygılarımızla…”
Atatürkçü Düşünce Derneği Giresun Şubesi tarafından Cumhurbaşkanı tarafından Gezi olaylarına katılanlar hakkında yaptığı hakaretle ilgili yazılı bir açıklama yapıldı.

. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:”AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1 Haziran 2022 Çarşamba günü partisinin Grup Toplantısındaki konuşmasında GEZİ’den söz ederken, gerçek dışı olduğu bizzat Cami İmamı tarafından açıklandığı halde, yine “Camiyi bira şişeleriyle pislettiler” iddiasını sürdürmesi yanında, bir de Gezi eylemcileri için “ÇÜRÜK” ve “SÜRTÜK” ifadelerini kullanarak hakaret etmesi milletçe hepimizi derinden yaralamıştır.
Özellikle “SÜRTÜK” sözcüğünün anlamı dikkate alındığında, Anayasamızın “Türk Milleti’nin birliğini temsil etme” görevi verdiği Cumhurbaşkanı’nın kadın yurttaşlarımızın bir kısmına yönelik bu nitelemesinin kabul edilemez olduğu açıktır. Cumhuriyetimizin kurucusu, değişmez önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kadınlarımız için “Dünyanın hiçbir yerinde, hiçbir milletinde, Anadolu kadınının üstünde kadın mesaisi zikretmek imkânı yoktur ve dünyada hiçbir milletin kadını ‘Ben Anadolu kadınından daha fazla çalıştım, milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte Anadolu kadını kadar emek verdim’ diyemez.” dediği ve Türk Kadınına “Ey kahraman Türk Kadını, sen yerlerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.” diye seslendiği
bilinirken, Atatürk’ün makamında oturan ve gerek muhalefete, gerek çeşitli toplum kesimlerine ağır sözlerini sıklıkla duyarak üzüldüğümüz günümüz Cumhurbaşkanı’nın, en azından kadınlarımız için böyle bir sözcük kullanmamış olmasını dilerdik.
Atatürkçü Düşünce Derneği, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kadınlar dan özür dilemesi gerektiğini düşündüğünü ve kendisini istifaya davet ettiğini kamuoyu ile paylaşmayı görevi saymaktadır.

Saygılarımızla…

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve goreleden.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.