Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
erol dede
Siyaset Haber Girişi: 29.08.2021 - 03:20, Güncelleme: 29.08.2021 - 03:20

Ağustos Ayı Türk Milleti İçin Zaferlerle Dolu Özel Bir Aydır!...

 

Ağustos Ayı Türk Milleti İçin Zaferlerle Dolu Özel Bir Aydır!...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Görele İlçe Başkanı Salih Zeki Bayram” Türk tarihi zaferlerle doludur. Ama 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Dumlupınar Savaşı, Türk ulusunun yeniden dirilişidir. 30 Ağustos 1922 zaferi, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olmasının yanında, yalnızca bizim değil; tüm ezilmiş ulusların, hatta tüm insanlığın, özgürlüğe, kurtuluşa, başı dik ve onuruyla yaşama kararlılığına yönelişinin ve bu doğrultuda atılmış tarihi bir adımın bayramıdır” dedi.
Ağustos ayının Türk milleti için zaferlerle dolu özel bir ay olduğunu belirten CHP Görele İlçe Başkanı Salih Zeki Bayram” 26 Ağustos 1071’de Malazgirt Meydan Muharebesi ile kapılarını açtığımız Anadolu’nun 30 Ağustos 1922’deki zaferle ebediyete kadar Türk yurdu olduğunu tescilledik. Mustafa Kemal Atatürk’ün 'Ya İstiklâl Ya Ölüm' parolasıyla 19 Mayıs 1919’da başlattığı millî mücadele 3 yıl sürmüş ve nihayet 30 Ağustos Meydan Muharebesiyle Yunan orduları darmadağın edilerek geldikleri yere geri yollanmış, sömürgeci devletlere hak ettikleri ders verilmiştir." dedi. 30 Ağustos’ta sadece Türkiye üzerinde kirli emelleri olan devletlere değil düşmanla işbirliği yaparak kurtulacağını sananlara da büyük bir ders verildiğini dile getiren Bayram” Mustafa Kemal ve silah arkadaşları özgürlüğün hiçbir zaman başkasından dilenerek kazanılamayacağını çok iyi biliyorlardı. Sonsuz inanç ve imanla hem düşman hem de yokluk ve yoksullukla mücadelenin sonucunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti her dem taze her dem yenidir. Ona 'yeni' sıfatı getirilerek önceki kazanım ve kahramanlıklarından sıyrılması ve Türk millî kimliğinden uzaklaştırılması hedefleniyorsa iyi bilinmelidir ki; bu beyhude bir uğraş olacaktır. Malazgirt’te, Sakarya’da, Dumlupınar’da, Kocatepe’de kanla yazılan tarih ve bu topraklara basılan mühür hiçbir ayak oyunu ve algı operasyonuyla değiştirilemez! Türk millet atasına ve onun mirasına sonsuza dek sahip çıkacaktır. Söz konusu vatan olunca hiçbir tereddüt göstermeden mücadele eden Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan ve ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyoruz’’ dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Görele İlçe Başkanı Salih Zeki Bayram” Türk tarihi zaferlerle doludur. Ama 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Dumlupınar Savaşı, Türk ulusunun yeniden dirilişidir. 30 Ağustos 1922 zaferi, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olmasının yanında, yalnızca bizim değil; tüm ezilmiş ulusların, hatta tüm insanlığın, özgürlüğe, kurtuluşa, başı dik ve onuruyla yaşama kararlılığına yönelişinin ve bu doğrultuda atılmış tarihi bir adımın bayramıdır” dedi.
ecem ticaret

Ağustos ayının Türk milleti için zaferlerle dolu özel bir ay olduğunu belirten CHP Görele İlçe Başkanı Salih Zeki Bayram” 26 Ağustos 1071’de Malazgirt Meydan Muharebesi ile kapılarını açtığımız Anadolu’nun 30 Ağustos 1922’deki zaferle ebediyete kadar Türk yurdu olduğunu tescilledik. Mustafa Kemal Atatürk’ün 'Ya İstiklâl Ya Ölüm' parolasıyla 19 Mayıs 1919’da başlattığı millî mücadele 3 yıl sürmüş ve nihayet 30 Ağustos Meydan Muharebesiyle Yunan orduları darmadağın edilerek geldikleri yere geri yollanmış, sömürgeci devletlere hak ettikleri ders verilmiştir." dedi.

30 Ağustos’ta sadece Türkiye üzerinde kirli emelleri olan devletlere değil düşmanla işbirliği yaparak kurtulacağını sananlara da büyük bir ders verildiğini dile getiren Bayram” Mustafa Kemal ve silah arkadaşları özgürlüğün hiçbir zaman başkasından dilenerek kazanılamayacağını çok iyi biliyorlardı. Sonsuz inanç ve imanla hem düşman hem de yokluk ve yoksullukla mücadelenin sonucunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti her dem taze her dem yenidir. Ona 'yeni' sıfatı getirilerek önceki kazanım ve kahramanlıklarından sıyrılması ve Türk millî kimliğinden uzaklaştırılması hedefleniyorsa iyi bilinmelidir ki; bu beyhude bir uğraş olacaktır. Malazgirt’te, Sakarya’da, Dumlupınar’da, Kocatepe’de kanla yazılan tarih ve bu topraklara basılan mühür hiçbir ayak oyunu ve algı operasyonuyla değiştirilemez! Türk millet atasına ve onun mirasına sonsuza dek sahip çıkacaktır. Söz konusu vatan olunca hiçbir tereddüt göstermeden mücadele eden Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan ve ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyoruz’’ dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve goreleden.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.