Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
erol dede
Siyaset Haber Girişi: 04.08.2021 - 13:44, Güncelleme: 04.08.2021 - 13:44

Bektaş: Hastane değil eksikleri kapatılsın!...

 

Bektaş: Hastane değil eksikleri kapatılsın!...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş, Göğüs Hastalıkları Hastanesinin kapatılmaması gerektiğini söyledi.
Son günlerde yerel basında sıklıkla Giresun Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nin kapatılarak Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesine bağlanacağı, konu ile ilgili Sağlık Bakanlığınca yeniden bir çalışma başlatıldığı haberlerini takip ettiklerini belirten Başkan Murat Bektaş, “Daha önce 2019 yılında da Hastanenin kapatılacağı haberleri gündeme gelmiş daha sonra Giresun Valiliği’nin “kapatma söz konusu değil, hizmet kalitesi artırılacak” yönündeki açıklamaları ile konu adeta soğumaya bırakılmıştı. Aradan geçen 2 yıl içerisinde hizmet kalitesinin artırılması için gerekli teknik altyapının sağlanmadığı hastanenin birleştirme bahanesi ile kapatılmaya çalışıldığı açıkça ortadadır” dedi. “Kapatılan ya da birleştirilen hastanenin tekrar sertifika alarak açılmasının mümkün olmadığına göre “çürüyüp düşsün” mantığı ile hateket etmek yerine eldeki mevcudu koruyup geliştirmek iktidar milletvekillerinin asli görevi değil midir?” diye soran Başkan Bektaş, “Merak ediyoruz 1959 yılından bugüne bölgeye hizmet eden hastanenin kapatılmasındaki asıl gerekçe “kupon arazi” mantığı mıdır? Yoksa idarecilerin sağlık sistemine döner sermayedeki kar-zarar mantığıyla yaklaşması mıdır? Söz konusu hastanenin yanında mevcut yurdun öğrencilerin birden fazla vesait kullanma zorunluluğu nedeniyle tercih edilmediği bilinirken bu yurdun hastanenin kapasitesinin artırılması amacıyla hastane bünyesine katılması, yatak kapasitesinin artırılması, teknik ekipman eksikliğinin giderilmesi, fiziki şartlarının iyileştirilmesi bu şehrin bürokrasi yetkililerinin ve iktidar siyasilerinin görevidir. Bu şehrin tüm ileri gelenlerine sesleniyorum. Yaşadığımız pandemi süreci bize solunum sistemi hastalıklarının önemini bir kez daha göstermiştir. Yaşanan tecrübeler ışığında ilimizdeki böyle bir hastanenin kapatılması akıl tutulmasıdır. Ülkemizde sınırlı sayıda Göğüs Hastalıkları Hastanesi mevcuttur. Hastanemizin açıldığı yıllardan bugüne çok iktidar değişmiş çok milletvekili, il başkanı, ilçe başkanı, siyasi kişi, STK başkanı geldi geçmiştir. Adınız kalsın istiyorsanız hastaneyi değil eksikliklerini kapatın” ifadelerine yer verdi. 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş, Göğüs Hastalıkları Hastanesinin kapatılmaması gerektiğini söyledi.
ecem ticaret

Son günlerde yerel basında sıklıkla Giresun Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nin kapatılarak Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesine bağlanacağı, konu ile ilgili Sağlık Bakanlığınca yeniden bir çalışma başlatıldığı haberlerini takip ettiklerini belirten Başkan Murat Bektaş, “Daha önce 2019 yılında da Hastanenin kapatılacağı haberleri gündeme gelmiş daha sonra Giresun Valiliği’nin “kapatma söz konusu değil, hizmet kalitesi artırılacak” yönündeki açıklamaları ile konu adeta soğumaya bırakılmıştı.

Aradan geçen 2 yıl içerisinde hizmet kalitesinin artırılması için gerekli teknik altyapının sağlanmadığı hastanenin birleştirme bahanesi ile kapatılmaya çalışıldığı açıkça ortadadır” dedi.

“Kapatılan ya da birleştirilen hastanenin tekrar sertifika alarak açılmasının mümkün olmadığına göre “çürüyüp düşsün” mantığı ile hateket etmek yerine eldeki mevcudu koruyup geliştirmek iktidar milletvekillerinin asli görevi değil midir?” diye soran Başkan Bektaş, “Merak ediyoruz 1959 yılından bugüne bölgeye hizmet eden hastanenin kapatılmasındaki asıl gerekçe “kupon arazi” mantığı mıdır? Yoksa idarecilerin sağlık sistemine döner sermayedeki kar-zarar mantığıyla yaklaşması mıdır?

Söz konusu hastanenin yanında mevcut yurdun öğrencilerin birden fazla vesait kullanma zorunluluğu nedeniyle tercih edilmediği bilinirken bu yurdun hastanenin kapasitesinin artırılması amacıyla hastane bünyesine katılması, yatak kapasitesinin artırılması, teknik ekipman eksikliğinin giderilmesi, fiziki şartlarının iyileştirilmesi bu şehrin bürokrasi yetkililerinin ve iktidar siyasilerinin görevidir.

Bu şehrin tüm ileri gelenlerine sesleniyorum. Yaşadığımız pandemi süreci bize solunum sistemi hastalıklarının önemini bir kez daha göstermiştir. Yaşanan tecrübeler ışığında ilimizdeki böyle bir hastanenin kapatılması akıl tutulmasıdır. Ülkemizde sınırlı sayıda Göğüs Hastalıkları Hastanesi mevcuttur.

Hastanemizin açıldığı yıllardan bugüne çok iktidar değişmiş çok milletvekili, il başkanı, ilçe başkanı, siyasi kişi, STK başkanı geldi geçmiştir. Adınız kalsın istiyorsanız hastaneyi değil eksikliklerini kapatın” ifadelerine yer verdi. 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve goreleden.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.