Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
erol dede
Haber Girişi: 25.11.2021 - 20:04, Güncelleme: 25.11.2021 - 20:04

“BİZİM TOPRAKLARIMIZDA KADINA ŞİDDET YOKTUR

 

“BİZİM TOPRAKLARIMIZDA KADINA ŞİDDET YOKTUR

Giresun’da 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü’nde yöreye has Kuşdili (ıslık) ile kadına şiddete dikkat çekildi.
Giresun’da 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü’nde yöreye has Kuşdili (ıslık) ile kadına şiddete dikkat çekildi. Giresun Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan video ile Çanakçı İlçesi Kuşköy Köyü’nden tüm Türkiye’ye “Kadına yönelik şiddete Birlikte Dur Diyelim” mesajı verildi. Hazırlanan videoda Kuşköy Köyü’nde yaşayan kadını, erkeği ıslıkla “Kadına Yönelik Şiddete Birlikte Dur Diyelim” dediler.   “KADINA ŞİDDET GÖZ ARDI EDİLEMEZ!” Vali Enver Ünlü, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ mesajında, “Kadına yönelik şiddetle mücadelemizi “sıfır tolerans” ilkesiyle sürdürüyoruz. Tek bir kadının dahi şiddete uğramasına; hakkının, onurunun çiğnenmesine tahammülümüz yoktur” paylaşımında bulundu.  “KADINA YÖNELİK ŞİDDET TÜM İNSANLIĞA KARŞI İŞLENMİŞ BİR SUÇTUR” Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ise, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ mesajında, kadına yönelik şiddeti kınadığını ve şiddete uğrayan kadınların her zaman yanında olduğunu vurgulayarak “Kadına şiddet insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur” dedi. Kadınların değer görmediği, ayrımcılığa uğradığı, şiddet ve istismara maruz kaldıkları bir ortamda toplumun; barış, huzur ve refahından söz edilemeyeceğinin altını çizen Başkan Şenlikoğlu şunları kaydetti: “Kadına yönelik şiddet, tüm insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur. Üzülerek izliyoruz ki, ülkemizde kadına yönelik şiddet olaylarına rastlıyor, baskıları ve hatta kadın cinayetlerini bile konuşmak zorunda kalabiliyoruz. Şiddet olaylarının önüne geçilmesi için her türlü tedbir alınıyor olsa bile, bilinç ve idrak eksikliğinden kaynaklanan olayların önüne ne yazık ki geçemiyoruz. Kadına yönelik şiddete karşı mücadelede en temel adımın, dini, vicdani, insani ve ahlaki eksende atılması gerekiyor. Peygamber Efendimizin, 'Ey insanlar Kadınların haklarına riayet edin. Onlara şefkat ve sevgi ile muamele edin. Kadınların haklarını yerine getirme konusunda Allah’tan korkun' diyerek tüm insanlığa söylemiş olduğu bu evrensel sözlerde belirtildiği gibi, kadınlar bizim baş tacımız onlara iyi davranmalı ve onlara karşı sorumluluklarımızı yerine getirmeliyiz. Bu duygu ve temennilerle 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nün, mutlu bireyler, uyumlu aileler ve sağlıklı bir toplum için dayanışma vesilesi olmasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum”
Giresun’da 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü’nde yöreye has Kuşdili (ıslık) ile kadına şiddete dikkat çekildi.

Giresun’da 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü’nde yöreye has Kuşdili (ıslık) ile kadına şiddete dikkat çekildi. Giresun Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan video ile Çanakçı İlçesi Kuşköy Köyü’nden tüm Türkiye’ye “Kadına yönelik şiddete Birlikte Dur Diyelim” mesajı verildi. Hazırlanan videoda Kuşköy Köyü’nde yaşayan kadını, erkeği ıslıkla “Kadına Yönelik Şiddete Birlikte Dur Diyelim” dediler.  

“KADINA ŞİDDET GÖZ ARDI EDİLEMEZ!”

Vali Enver Ünlü, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ mesajında, “Kadına yönelik şiddetle mücadelemizi “sıfır tolerans” ilkesiyle sürdürüyoruz. Tek bir kadının dahi şiddete uğramasına; hakkının, onurunun çiğnenmesine tahammülümüz yoktur” paylaşımında bulundu. 

“KADINA YÖNELİK ŞİDDET TÜM İNSANLIĞA KARŞI İŞLENMİŞ BİR SUÇTUR”

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ise, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ mesajında, kadına yönelik şiddeti kınadığını ve şiddete uğrayan kadınların her zaman yanında olduğunu vurgulayarak “Kadına şiddet insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur” dedi.

Kadınların değer görmediği, ayrımcılığa uğradığı, şiddet ve istismara maruz kaldıkları bir ortamda toplumun; barış, huzur ve refahından söz edilemeyeceğinin altını çizen Başkan Şenlikoğlu şunları kaydetti:

“Kadına yönelik şiddet, tüm insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur. Üzülerek izliyoruz ki, ülkemizde kadına yönelik şiddet olaylarına rastlıyor, baskıları ve hatta kadın cinayetlerini bile konuşmak zorunda kalabiliyoruz. Şiddet olaylarının önüne geçilmesi için her türlü tedbir alınıyor olsa bile, bilinç ve idrak eksikliğinden kaynaklanan olayların önüne ne yazık ki geçemiyoruz. Kadına yönelik şiddete karşı mücadelede en temel adımın, dini, vicdani, insani ve ahlaki eksende atılması gerekiyor. Peygamber Efendimizin, 'Ey insanlar Kadınların haklarına riayet edin. Onlara şefkat ve sevgi ile muamele edin. Kadınların haklarını yerine getirme konusunda Allah’tan korkun' diyerek tüm insanlığa söylemiş olduğu bu evrensel sözlerde belirtildiği gibi, kadınlar bizim baş tacımız onlara iyi davranmalı ve onlara karşı sorumluluklarımızı yerine getirmeliyiz. Bu duygu ve temennilerle 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nün, mutlu bireyler, uyumlu aileler ve sağlıklı bir toplum için dayanışma vesilesi olmasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum”

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve goreleden.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.