Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
erol dede
Haber Girişi: 03.10.2021 - 15:49, Güncelleme: 03.10.2021 - 15:49

Çavuşlu Çöp Tesisinin Çevreye Tahribatı Artıyor!...

 

Çavuşlu Çöp Tesisinin Çevreye Tahribatı Artıyor!...

Zıva Vadisi Platformu Çavuşlu Çöp Tesisi’nin çevreye verdiği zararlar ve çevreye verdiği tahribatlar nedeniyle bir açıklama yaptı.
Son günlerde Ulusal Basında da çokça dile getirilen Çavuşlu Çöp Tesisinin çevreye verdiği zararlar gün yüzüne çıkmaya, çevreye verdiği tahribatlar gözlemlenmektedir.Zıva Vadisi Platformu bu konuda açıklama yapmıştır Kamuoyuna duyurulur. Bölgemizin güncel sorunları ile ilgili kamuoyu ve sorumluların dikkatine. Öncelikle Çavuşlu çöplüğü meselesi, bölge insanını canından bezdirmiştir. Konu ile ilgili kapatma- rehabilite vaatlerine rağmen, söz ve taahhütlerin aksine kapasite artırımının konuşulması kabul edilemez bir uygulama olacaktır. Çöplüğün coğrafi konumu da fiziki ve teknik durumu da buna kesinlikle müsait değildir. Kağıt üzerindeki ÇED raporları olumlu!!! olsa da akıl ve mantıktan, bilim ve fenden uzaktır. Marmara denizi’ndeki müsilajın konuşulduğu güzel ülkemizde devlet eliyle ya da gücüyle su havzasına günümüz teknolojisinden uzak, çağdışı bir vahşi depolama alanı yapılmasını, yine devlet marifetiyle suyunun dereye bırakılmasını, hiçbir arıtma yapılmadan sahilin hemen dibinden denize verilmesini izahta kelimeler kifayetsiz kalmaktadır. Ata topraklarına bağlı hemşehrilerimizin de sıla’ya döndüğü bayramlar ve yaz dönemlerinde, köylerimizde nüfusun çokça arttığı malumdur. Bu dönemlerde çöp konteynerlerinin daha sık boşaltılması bir yana hizmetin aksaması memleketimizde çevreyi mahvetmektedir. Zira başıboş ya da vahşi hayvanlar ve bir dizi doğa olayları sonucu bu çöpler çevreye ve özellikle su yataklarına dağılmaktadır. Bu kirlilik köylerimizdeki doğal su kaynaklarını kirletmekte içilemez hale getirmektedir. Bütün bu olumsuzluklara bütün bu çözümsüzlük lere rağmen daha önce de gündeme taşıdığımız YALAKODA deresi suyu projesiyle ilgili durum daha da hassas bir vaziyet almaktadır. Bahsi geçen konular gibi daha onlarca sorun çözüm beklerken, vadinin tepesinden derenin kaynağından su getirmeye kalkışmak abesle iştigaldir. Bölge halkının da bu şartlarda buna müsaadesi yoktur. Kendi siyasi kariyerlerini garantilemek uğruna daha önce Çavuşlu’da yaşandığı gibi kamu gücünü arkalarını almak sureti ile teşebbüs edilecek herhangi bir oldu bitti de Zıvağa halkı devletin asıl sahipleri olarak meydanda olacak, bu sefer çöplük gibi bir çevre felaketine asla müsaade etmeyeceklerdir. Zıvağa Vadisi sevdalıları olarak artık, devletimizin üstün akıl ve hizmetlerinden faydalanmak, verilen söz ve vaatlerin tutulduğunu görmek, bilim ve fen ışığında, çağın ilerisinde, toplumsal mutabakatın tam ve eksiksiz sağlandığı projelerin uygulandığını görmek istiyoruz. Bilinmelidir ki doğasına, çevresine, atasına, vatanına, velhasıl Mukaddesatlarına bağlı Zıvağa halkı, kendi yöneticisini de kendi siyasi temsilcisini de yine kendi bağırlarından çıkarmaya muktedirlerdir. Yetki ve sorumluluk sahibi herkes bu bilinçte olmalıdır. ZIVAĞA VADİSİ PLATFORMU
Zıva Vadisi Platformu Çavuşlu Çöp Tesisi’nin çevreye verdiği zararlar ve çevreye verdiği tahribatlar nedeniyle bir açıklama yaptı.
ecem ticaret

Son günlerde Ulusal Basında da çokça dile getirilen Çavuşlu Çöp Tesisinin çevreye verdiği zararlar gün yüzüne çıkmaya, çevreye verdiği tahribatlar gözlemlenmektedir.Zıva Vadisi Platformu bu konuda açıklama yapmıştır

Kamuoyuna duyurulur.

Bölgemizin güncel sorunları ile ilgili kamuoyu ve sorumluların dikkatine.

Öncelikle Çavuşlu çöplüğü meselesi, bölge insanını canından bezdirmiştir. Konu ile ilgili kapatma- rehabilite vaatlerine rağmen, söz ve taahhütlerin aksine kapasite artırımının konuşulması kabul edilemez bir uygulama olacaktır. Çöplüğün coğrafi konumu da fiziki ve teknik durumu da buna kesinlikle müsait değildir. Kağıt üzerindeki ÇED raporları olumlu!!! olsa da akıl ve mantıktan, bilim ve fenden uzaktır.

Marmara denizi’ndeki müsilajın konuşulduğu güzel ülkemizde devlet eliyle ya da gücüyle su havzasına günümüz teknolojisinden uzak, çağdışı bir vahşi depolama alanı yapılmasını, yine devlet marifetiyle suyunun dereye bırakılmasını, hiçbir arıtma yapılmadan sahilin hemen dibinden denize verilmesini izahta kelimeler kifayetsiz kalmaktadır.

Ata topraklarına bağlı hemşehrilerimizin de sıla’ya döndüğü bayramlar ve yaz dönemlerinde, köylerimizde nüfusun çokça arttığı malumdur. Bu dönemlerde çöp konteynerlerinin daha sık boşaltılması bir yana hizmetin aksaması memleketimizde çevreyi mahvetmektedir. Zira başıboş ya da vahşi hayvanlar ve bir dizi doğa olayları sonucu bu çöpler çevreye ve özellikle su yataklarına dağılmaktadır. Bu kirlilik köylerimizdeki doğal su kaynaklarını kirletmekte içilemez hale getirmektedir.

Bütün bu olumsuzluklara bütün bu çözümsüzlük lere rağmen daha önce de gündeme taşıdığımız YALAKODA deresi suyu projesiyle ilgili durum daha da hassas bir vaziyet almaktadır. Bahsi geçen konular gibi daha onlarca sorun çözüm beklerken, vadinin tepesinden derenin kaynağından su getirmeye kalkışmak abesle iştigaldir. Bölge halkının da bu şartlarda buna müsaadesi yoktur.

Kendi siyasi kariyerlerini garantilemek uğruna daha önce Çavuşlu’da yaşandığı gibi kamu gücünü arkalarını almak sureti ile teşebbüs edilecek herhangi bir oldu bitti de Zıvağa halkı devletin asıl sahipleri olarak meydanda olacak, bu sefer çöplük gibi bir çevre felaketine asla müsaade etmeyeceklerdir.

Zıvağa Vadisi sevdalıları olarak artık, devletimizin üstün akıl ve hizmetlerinden faydalanmak, verilen söz ve vaatlerin tutulduğunu görmek, bilim ve fen ışığında, çağın ilerisinde, toplumsal mutabakatın tam ve eksiksiz sağlandığı projelerin uygulandığını görmek istiyoruz.

Bilinmelidir ki doğasına, çevresine, atasına, vatanına, velhasıl Mukaddesatlarına bağlı Zıvağa halkı, kendi yöneticisini de kendi siyasi temsilcisini de yine kendi bağırlarından çıkarmaya muktedirlerdir. Yetki ve sorumluluk sahibi herkes bu bilinçte olmalıdır.

ZIVAĞA VADİSİ PLATFORMU

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve goreleden.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.