Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
erol dede
Haber Girişi: 19.11.2021 - 20:08, Güncelleme: 19.11.2021 - 20:08

“FINDIK VE ÇAY KARADENİZ’İN CAN DAMARIDIR”

 

“FINDIK VE ÇAY KARADENİZ’İN CAN DAMARIDIR”

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, çıktığı Karadeniz gezisinde Giresun’a geldi. Sarıgül, Giresun Gazeteciler Derneği’nde düzenlediği basın toplantısında ülke gündemi ve bölgesel sorunlarla ilgili açıklamalarda bulundu
  Sarıgül, fındık ve çay la ilgili olarak yaptığı değerlendirmede” Çay ve fındık Karadeniz ekonomisinin can damarıdır. Karadeniz’in doğalgazı, petrolü çaydır, fındıktır. Bu ürünlerin üretimini ve değerini korumak sınırlarımızı korumak kadar milli bir görevdir. Bu bir devlet politikası olmalıdır. Tütün, şekerpancarı ve pamuk üzerinde oynanan oyunlar fındık ve çay içinde oynanmaya çalışılıyor. Fındık ve çayın üretimi ve ticareti yabancıların insiyatifine bırakılmamalıdır. Yabancı şirketlerin tuzaklarına düşmemeliyiz. Bu tuzaklara düşmeyecek tek parti TDP dir” dedi.   Mustafa Sarıgül, Türkiye siyaseti ile ilgili olarak ise şunları söyledi” Ülkemizin sorunlarını ve çözüm yollarını biliyoruz. Bizim önceliğimiz işsizlik, yoksulluk, hayat pahalılığı ve tarım olacak. Çiftçimize destek vereceğiz. Tarlalarımızı ekeceğiz. Sanayicimize destek vereceğiz. Üretimden yana olacağız. Tarıma, turizme, teknolojiye, tekstil ve tasarrufa önem vereceğiz. Herkesin karnının doyduğu, zengin ve bereketli bir vatan sofrası kuracağız.” Türkiye Değişim Partisi Genel başkanı Sarıgül konuşmasında siyaset gündemi ile ilgili olarak da “ Son günlerde ortaya bir 50+1 meselesi atıldı. Sayın Erdoğan,50+1 in mahsurlu olduğunu anladık demiş. 50+1 diyerek kum saatini çalıştıran sayın Erdoğan, şimdi bunu durdurmak için formüller arıyor. Biz artık 50+1 alamıyoruz. Bunu düşürelim, örneğin 40+1 yapalım denirse daha büyük sorunlara yol açar. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde tadilat yapmak yola devam etmek isteniyorsa bu sistem tadilatla düzelmez. Biz tarafsız Cumhurbaşkanı, güçlü meclis, bağımsız yargıya dayanan parlamenter sistemden yanayız. Bu sistemin yürümediğinin görülmesi ülkemize çok pahalıya mal olmuştur, olmaya devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanı, “faizi düşürürsek, enflasyon düşer” tezinde ısrar ediyor. Türkiye’nin bütün ekonomistleri, ‘’bu tez yanlış bir tezdir’’ diyor ama… bir ekonomisti ikna edemiyorlar! ‘’dediğim dedik çaldığı düdük!’’ diyor, olan ülkemize oluyor.”
Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, çıktığı Karadeniz gezisinde Giresun’a geldi. Sarıgül, Giresun Gazeteciler Derneği’nde düzenlediği basın toplantısında ülke gündemi ve bölgesel sorunlarla ilgili açıklamalarda bulundu

 

Sarıgül, fındık ve çay la ilgili olarak yaptığı değerlendirmede” Çay ve fındık Karadeniz ekonomisinin can damarıdır. Karadeniz’in doğalgazı, petrolü çaydır, fındıktır. Bu ürünlerin üretimini ve değerini korumak sınırlarımızı korumak kadar milli bir görevdir. Bu bir devlet politikası olmalıdır. Tütün, şekerpancarı ve pamuk üzerinde oynanan oyunlar fındık ve çay içinde oynanmaya çalışılıyor. Fındık ve çayın üretimi ve ticareti yabancıların insiyatifine bırakılmamalıdır. Yabancı şirketlerin tuzaklarına düşmemeliyiz. Bu tuzaklara düşmeyecek tek parti TDP dir” dedi.

 

Mustafa Sarıgül, Türkiye siyaseti ile ilgili olarak ise şunları söyledi” Ülkemizin sorunlarını ve çözüm yollarını biliyoruz. Bizim önceliğimiz işsizlik, yoksulluk, hayat pahalılığı ve tarım olacak. Çiftçimize destek vereceğiz. Tarlalarımızı ekeceğiz. Sanayicimize destek vereceğiz. Üretimden yana olacağız. Tarıma, turizme, teknolojiye, tekstil ve tasarrufa önem vereceğiz. Herkesin karnının doyduğu, zengin ve bereketli bir vatan sofrası kuracağız.”

Türkiye Değişim Partisi Genel başkanı Sarıgül konuşmasında siyaset gündemi ile ilgili olarak da “ Son günlerde ortaya bir 50+1 meselesi atıldı. Sayın Erdoğan,50+1 in mahsurlu olduğunu anladık demiş. 50+1 diyerek kum saatini çalıştıran sayın Erdoğan, şimdi bunu durdurmak için formüller arıyor. Biz artık 50+1 alamıyoruz. Bunu düşürelim, örneğin 40+1 yapalım denirse daha büyük sorunlara yol açar. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde tadilat yapmak yola devam etmek isteniyorsa bu sistem tadilatla düzelmez. Biz tarafsız Cumhurbaşkanı, güçlü meclis, bağımsız yargıya dayanan parlamenter sistemden yanayız. Bu sistemin yürümediğinin görülmesi ülkemize çok pahalıya mal olmuştur, olmaya devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanı, “faizi düşürürsek, enflasyon düşer” tezinde ısrar ediyor. Türkiye’nin bütün ekonomistleri, ‘’bu tez yanlış bir tezdir’’ diyor ama… bir ekonomisti ikna edemiyorlar! ‘’dediğim dedik çaldığı düdük!’’ diyor, olan ülkemize oluyor.”

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve goreleden.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.