Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
erol dede
Haber Girişi: 01.09.2021 - 15:11, Güncelleme: 01.09.2021 - 15:11

“Hukukçuların işi öncelikle adaletin yerine getirilmesini sağlamaktır”

 

“Hukukçuların işi öncelikle adaletin yerine getirilmesini sağlamaktır”

Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) Giresun Şube Başkanı Avukat Nuri Karaman, 2021-2022 Adli Yılı açılışına ilişkin basın açıklaması yaptı.
Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) Giresun Şube Başkanı Avukat Nuri Karaman açıklamasını devamında ise şu açıklamalara yer verdi ;”Demokrasinin, insan haklarının, hukuk devletinin, güçlü bir ekonomik yapının, kalkınmanın, refahın, huzurun, güvenliğin ve barışın teminatı bağımsız ve nitelikli bir yargıdır. Yargının temel amaçlarından biri adalete olan güvenleri daha çok yükseltmek ve kamu vicdanını tatmin edebilmek olmalıdır.Hukuk bir değerler sistemi olup, hukukçuların işi de öncelikle adaletin yerine getirilmesini sağlamaktır. Adalet sistemi, güçsüzü koruyabildiği ölçüde, mağdurun ve mazlumun gözyaşını silebildiği ölçüde kendinden söz ettirir. Millet olarak kendi aklımıza uyacak, olguları kendi gözlerimizle okuyacak, sorunları hiçbir ön yargının etkisinde kalmadan kendimiz tespit edecek, adil çözümleri araştırıp insanımıza ve insanlığa sunacak bir hukuk kültürüne ve insan kaynağına sahibiz. Biz, kendisi merkez olabilecek ve insanlığın ortak hukuk kültürüne katkılar sağlayabilecek bir milletiz.Güçlü yargı avukatların sorunları giderildiği ölçüde de güçlüdür. Yeni Adli yılın meslek dayanışmasının arttığı avukatların mesleki sorunlarının çözümünde ciddi ilerlemeler kaydedildiği bir yıl olması temennimiz.Hukuk Fakültelerinin niceliğinin azaltılıp niteliğinin arttırılması, mesleğe girişte sınav düzenlemesinin uygulanması, staj döneminde sigortalı çalışmaya imkân verilmesi, ticari şirketlerin avukat bulundurma zorunluluklarının genişletilmesi önemli önleyici tedbirlerden olacaktır. Kişilerin vaktinde hukuki destek alması yargının iş yükünün azaltılması için de değerlidir. Her ticari şirket kuruluşunda belli saatlik hukuki danışmanlık almak zaruri olmalıdır.Yine ticari uyuşmazlıkların azaltılması, çalışma barışının devamlılığı için ticari şirketlerin avukat bulundurma gerekliliği genişletilmelidir.CMK gereği avukat görevlendirmelerinde ücretler iyileştirilmeli, ödeme süreleri kısaltılmalıdır.Mesleğin başındaki meslektaşlarımıza prim desteği sağlanmalı, otuz yaş altı personel çalıştıranlar için yine süreli prim destekleri öngörülmelidir.Avukatlara kendi vekâletlerini düzenleme yetkisi verilmelidir.Avukatlara veraset ilamı düzenleme yetkisi verilmelidir.Asgari ücret tarifelerinde mutlaka iyileştirme yapılmalıdır.Bu vesile ile yeni adli yılın hayırlara vesile olmasını diler; avukat, hakim, savcı nezdinde tüm yargı mensuplarına yeni adli yılda çalışmalarında başarılar dileriz”  
Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) Giresun Şube Başkanı Avukat Nuri Karaman, 2021-2022 Adli Yılı açılışına ilişkin basın açıklaması yaptı.
ecem ticaret

Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) Giresun Şube Başkanı Avukat Nuri Karaman açıklamasını devamında ise şu açıklamalara yer verdi ;”Demokrasinin, insan haklarının, hukuk devletinin, güçlü bir ekonomik yapının, kalkınmanın, refahın, huzurun, güvenliğin ve barışın teminatı bağımsız ve nitelikli bir yargıdır.

Yargının temel amaçlarından biri adalete olan güvenleri daha çok yükseltmek ve kamu vicdanını tatmin edebilmek olmalıdır.Hukuk bir değerler sistemi olup, hukukçuların işi de öncelikle adaletin yerine getirilmesini sağlamaktır.

Adalet sistemi, güçsüzü koruyabildiği ölçüde, mağdurun ve mazlumun gözyaşını silebildiği ölçüde kendinden söz ettirir. Millet olarak kendi aklımıza uyacak, olguları kendi gözlerimizle okuyacak, sorunları hiçbir ön yargının etkisinde kalmadan kendimiz tespit edecek, adil çözümleri araştırıp insanımıza ve insanlığa sunacak bir hukuk kültürüne ve insan kaynağına sahibiz.

Biz, kendisi merkez olabilecek ve insanlığın ortak hukuk kültürüne katkılar sağlayabilecek bir milletiz.Güçlü yargı avukatların sorunları giderildiği ölçüde de güçlüdür.

Yeni Adli yılın meslek dayanışmasının arttığı avukatların mesleki sorunlarının çözümünde ciddi ilerlemeler kaydedildiği bir yıl olması temennimiz.Hukuk Fakültelerinin niceliğinin azaltılıp niteliğinin arttırılması, mesleğe girişte sınav düzenlemesinin uygulanması, staj döneminde sigortalı çalışmaya imkân verilmesi, ticari şirketlerin avukat bulundurma zorunluluklarının genişletilmesi önemli önleyici tedbirlerden olacaktır.

Kişilerin vaktinde hukuki destek alması yargının iş yükünün azaltılması için de değerlidir. Her ticari şirket kuruluşunda belli saatlik hukuki danışmanlık almak zaruri olmalıdır.Yine ticari uyuşmazlıkların azaltılması, çalışma barışının devamlılığı için ticari şirketlerin avukat bulundurma gerekliliği genişletilmelidir.CMK gereği avukat görevlendirmelerinde ücretler iyileştirilmeli, ödeme süreleri kısaltılmalıdır.Mesleğin başındaki meslektaşlarımıza prim desteği sağlanmalı, otuz yaş altı personel çalıştıranlar için yine süreli prim destekleri öngörülmelidir.Avukatlara kendi vekâletlerini düzenleme yetkisi verilmelidir.Avukatlara veraset ilamı düzenleme yetkisi verilmelidir.Asgari ücret tarifelerinde mutlaka iyileştirme yapılmalıdır.Bu vesile ile yeni adli yılın hayırlara vesile olmasını diler; avukat, hakim, savcı nezdinde tüm yargı mensuplarına yeni adli yılda çalışmalarında başarılar dileriz”

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve goreleden.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.