Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
erol dede
Siyaset Haber Girişi: 04.06.2022 - 00:01, Güncelleme: 04.06.2022 - 00:01

MHP' Lİ KADINLARDAN ÇEVRE DUYARLILIĞI...

 

MHP' Lİ KADINLARDAN ÇEVRE DUYARLILIĞI...

Giresun’da Milliyetçi Hareket Partili kadınlar farkındalık yaratma adına plajlar bölgesinde sosyal sorumluluk projesine destek olmak adına çevre temizliği yaptılar.
MHP İl Kadın Aile Çocuk ve Engelli Politikaları Başkanı Saynur Türkmenoğlu ve yönetim kurulu üyeleri plajlar bölgesinde 5 Haziran Çevre günü öncesi çevre temizliği yaparak sosyal sorumluluk projesine imza attılar. Başkan Türkmenoğlu, her canlının yaşamını devam ettirebilmek için toprak, hava ve suya ihtiyaç duyduğunu belirterek, " Bunlar olmadan yaşam olmaz. Doğa, canlı yaşamı için olmazsa olmazdır. Doğa insanlara birçok nimetler sunar. Bu nimetlerin hepsi insan içindir. Çünkü insanlar doğanın toprağından, havasından ve suyundan yararlanırlar. Hayat içeceği olarak suyu kullanırlar, havasını solurlar. Toprağını işleyerek çeşitli ürünler elde ederler” dedi. " Sanayileşme ve kentlerdeki nüfus yoğunlukları ne yazık ki çevre kirliliğinin artmasına neden olmuştur” diyen Türkmenoğlu şunları kaydetti; “Bütün ülkelerin ortak sorunu haline gelen çevre kirliliği, günümüzde insan sağlığını tehdit eder boyutlara ulaşmıştır. Bu kirlenmeler sonucunda canlı türleri tükeniyor, ormanlar azalıyor, denizler ve akarsular kirleniyor. Bu saydıklarımızın büyük birçoğunun geriye dönüşü yoktur. Yok olmuş bir türü yeniden ortaya çıkarmak ya da tükenmiş bir ormanı eski haline getirmek, canlandırmak olanaksız. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda çevrenin kirlenmesinin, doğanın yok olmasının insanları hatta tüm canlıları ne kadar büyük bir felakete götüreceği ortadadır. Doğa zenginliklerimiz her geçen gün azalmaktadır. Sanayileşme ve kentlerdeki nüfus yoğunlukları, çevre sorunlarının artmasına sebep olmuştur. Bütün ülkelerin ortak sorunu haline gelen çevre kirlenmesi, günümüzde insan sağlığını tehdit eder boyutlara ulaşmıştır. Ne havanın, ne suyun, ne de toprağın kendi kendine kirlenmeyeceği herkes tarafından bilinen bir gerçektir. İnsanoğlu kimi zaman bilerek fakat önemsemeyerek, kimi zaman da farkında olmadan çevreyi oluşturan diğer unsurları kirleterek dünyanın ve dünya üzerindeki canlı yaşamının geleceğini tehlikeye atmaktadır. Tüm dünya üzerinde çevre kirliliği ile ilk kez, nüfusu kalabalık ve hızla artan, nüfusun yoğun olduğu kent ve endüstri merkezlerinde karşılaşılmış ve bu kirliliklerin hızla dünyaya yayılmasına, çevrenin kirlenmesine ve bozulmasına neden olmuştur. Ayrıca belirtmek istiyorum ki son zamanlarda sahillerimiz de ve yaylalarımızda gezme ve piknik vesilesi ile giden insanların bir kısmının bırakmış olduğu çöpleri üzülerek görüyoruz buradan herkesi geleceğimize daha yaşanır bir çevre temiz bir hava bırakmak için çevremize daha duyarlı olmaya davet ediyorum"
Giresun’da Milliyetçi Hareket Partili kadınlar farkındalık yaratma adına plajlar bölgesinde sosyal sorumluluk projesine destek olmak adına çevre temizliği yaptılar.

MHP İl Kadın Aile Çocuk ve Engelli Politikaları Başkanı Saynur Türkmenoğlu ve yönetim kurulu üyeleri plajlar bölgesinde 5 Haziran Çevre günü öncesi çevre temizliği yaparak sosyal sorumluluk projesine imza attılar. Başkan Türkmenoğlu, her canlının yaşamını devam ettirebilmek için toprak, hava ve suya ihtiyaç duyduğunu belirterek,
" Bunlar olmadan yaşam olmaz. Doğa, canlı yaşamı için olmazsa olmazdır. Doğa insanlara birçok nimetler sunar. Bu nimetlerin hepsi insan içindir. Çünkü insanlar doğanın toprağından, havasından ve suyundan yararlanırlar. Hayat içeceği olarak suyu kullanırlar, havasını solurlar. Toprağını işleyerek çeşitli ürünler elde ederler” dedi.
" Sanayileşme ve kentlerdeki nüfus yoğunlukları ne yazık ki çevre kirliliğinin artmasına neden olmuştur” diyen Türkmenoğlu şunları kaydetti;
“Bütün ülkelerin ortak sorunu haline gelen çevre kirliliği, günümüzde insan sağlığını tehdit eder boyutlara ulaşmıştır. Bu kirlenmeler sonucunda canlı türleri tükeniyor, ormanlar azalıyor, denizler ve akarsular kirleniyor. Bu saydıklarımızın büyük birçoğunun geriye dönüşü yoktur. Yok olmuş bir türü yeniden ortaya çıkarmak ya da tükenmiş bir ormanı eski haline getirmek, canlandırmak olanaksız. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda çevrenin kirlenmesinin, doğanın yok olmasının insanları hatta tüm canlıları ne kadar büyük bir felakete götüreceği ortadadır. Doğa zenginliklerimiz her geçen gün azalmaktadır. Sanayileşme ve kentlerdeki nüfus yoğunlukları, çevre sorunlarının artmasına sebep olmuştur. Bütün ülkelerin ortak sorunu haline gelen çevre kirlenmesi, günümüzde insan sağlığını tehdit eder boyutlara ulaşmıştır. Ne havanın, ne suyun, ne de toprağın kendi kendine kirlenmeyeceği herkes tarafından bilinen bir gerçektir. İnsanoğlu kimi zaman bilerek fakat önemsemeyerek, kimi zaman da farkında olmadan çevreyi oluşturan diğer unsurları kirleterek dünyanın ve dünya üzerindeki canlı yaşamının geleceğini tehlikeye atmaktadır. Tüm dünya üzerinde çevre kirliliği ile ilk kez, nüfusu kalabalık ve hızla artan, nüfusun yoğun olduğu kent ve endüstri merkezlerinde karşılaşılmış ve bu kirliliklerin hızla dünyaya yayılmasına, çevrenin kirlenmesine ve bozulmasına neden olmuştur. Ayrıca belirtmek istiyorum ki son zamanlarda sahillerimiz de ve yaylalarımızda gezme ve piknik vesilesi ile giden insanların bir kısmının bırakmış olduğu çöpleri üzülerek görüyoruz buradan herkesi geleceğimize daha yaşanır bir çevre temiz bir hava bırakmak için çevremize daha duyarlı olmaya davet ediyorum"

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve goreleden.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.