Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
erol dede
Haber Girişi: 15.09.2021 - 20:14, Güncelleme: 15.09.2021 - 20:23

“STK’LARI ÖZGÜRLEŞTİRMEYE, KORKU DUVARLARINI YIKA YIKA GELİYORUZ”

 

“STK’LARI ÖZGÜRLEŞTİRMEYE, KORKU DUVARLARINI YIKA YIKA GELİYORUZ”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "DEVA Partisinin kimliği, kademe kademe tüm Türkiye'de şimdi daha iyi anlaşılıyor." dedi.
Partisinin il başkanlığının açılışı ve esnaf ziyareti için geldiği Giresun'da Partinin her şeyiyle sıfırdan kurulduğunu belirten Babacan, "Evet, bizimle birlikte olan arkadaşlarımızdan daha önce siyasette olanlar var. Ama bizim kadromuzun, ilden ile değişiyor ama en az üçte ikisi siyasete ilk defa DEVA Partisi ile başlayan arkadaşlar." diye konuştu.   Babacan, il il ve ilçe ilçe sıfırdan teşkilatını oluşturan bir siyasi parti olduklarını ifade ederek şunları söyledi: "Kapatılan bir siyasi partinin hazır teşkilat yapısı üzerine konuşlanmadık. Daha önce bu oldu biliyorsunuz. Anayasa Mahkemesi parti kapatır, hemen tabela değişir, listeler değişir, özü aynıdır. Partiler devam eder. Biz öyle bir şey değiliz ya da belli bir siyasi partinin teşkilatlarının, milletvekillerinin belli kısmını şöyle bir yanımıza alıp harekete de geçmedik ki yapabilirdik. Kuruluş esnasında bunu yapabilirdik. Ama dedik ki 'Bu yeni bir şey olmaz.' Sıfırdan inşa edeceğimiz yeni bir hareket olmalı. Türkiye'nin ihtiyacı bu. Dolayısıyla fikirleriyle, projeleriyle, planlarıyla, değerleriyle, ilkeleriyle yepyeni başlangıç yaptık. DEVA Partisinin kimliği, kademe kademe tüm Türkiye'de şimdi daha iyi anlaşılıyor."   DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya geldi. Toplantı öncesi Giresun TSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’nu makamında ziyaret eden DEVA lideri Babacan, ilin ekonomik yapısıyla ilgili bilgiler aldı. Babacan, artan maliyetler ve geçmiş dönem borç yapısının işletmeleri zor durumda bıraktığına, resmi enflasyonun yüzde 19, gerçek enflasyonun daha büyük oranlarda olduğu bir ortamda vatandaşın alım gücünün de zayıfladığına işaret etti. TSO Başkanı Çakırmelikoğlu ise fındık ürününe odaklı bir ticari yapının Giresun’un gelişmesine direkt etki ettiğine vurgu yaptı. Daha sonra STK temsilcileriyle bir toplantı gerçekleştiren Ali Babacan, Türkiye’de sivil toplum kuruluşlarını özgürleştirmeye, korku duvarlarını yıka yıka geldiklerinin altını çizdi. Babacan, sivil toplum kuruluşlarından meslek odalarına kadar toplumun tüm kesimlerinin taleplerini can kulağıyla dinlediklerini söyledi. “TEK BİR AİLENİN BİLE YOKSULLUĞUN PENÇESİNDE YAŞAMAMASI ASIL İLKEMİZDİR” DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, Ada&cafe restoranda düzenlediği basın toplantısında ise “Hedeflediğimiz Türkiye’de, tek bir ailenin bile yoksulluğun pençesinde yaşamaması asıl ilkemizdir” dedi. Babacan, “Bizler, DEVA Partisi kadroları olarak, üstümüze düşen sorumluluğun gayet iyi farkındayız. 43 maddelik Sosyal Politikalar Eylem Planımızı da bu bilinçle hazırladık. Hedefimiz; devleti, gerçekten kimsesizlerin kimsesi haline getirmek” diye konuştu.  
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "DEVA Partisinin kimliği, kademe kademe tüm Türkiye'de şimdi daha iyi anlaşılıyor." dedi.
ecem ticaret

Partisinin il başkanlığının açılışı ve esnaf ziyareti için geldiği Giresun'da Partinin her şeyiyle sıfırdan kurulduğunu belirten Babacan, "Evet, bizimle birlikte olan arkadaşlarımızdan daha önce siyasette olanlar var. Ama bizim kadromuzun, ilden ile değişiyor ama en az üçte ikisi siyasete ilk defa DEVA Partisi ile başlayan arkadaşlar." diye konuştu.

 

Babacan, il il ve ilçe ilçe sıfırdan teşkilatını oluşturan bir siyasi parti olduklarını ifade ederek şunları söyledi:

"Kapatılan bir siyasi partinin hazır teşkilat yapısı üzerine konuşlanmadık. Daha önce bu oldu biliyorsunuz. Anayasa Mahkemesi parti kapatır, hemen tabela değişir, listeler değişir, özü aynıdır. Partiler devam eder. Biz öyle bir şey değiliz ya da belli bir siyasi partinin teşkilatlarının, milletvekillerinin belli kısmını şöyle bir yanımıza alıp harekete de geçmedik ki yapabilirdik. Kuruluş esnasında bunu yapabilirdik. Ama dedik ki 'Bu yeni bir şey olmaz.' Sıfırdan inşa edeceğimiz yeni bir hareket olmalı. Türkiye'nin ihtiyacı bu. Dolayısıyla fikirleriyle, projeleriyle, planlarıyla, değerleriyle, ilkeleriyle yepyeni başlangıç yaptık. DEVA Partisinin kimliği, kademe kademe tüm Türkiye'de şimdi daha iyi anlaşılıyor."

 

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya geldi. Toplantı öncesi Giresun TSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’nu makamında ziyaret eden DEVA lideri Babacan, ilin ekonomik yapısıyla ilgili bilgiler aldı. Babacan, artan maliyetler ve geçmiş dönem borç yapısının işletmeleri zor durumda bıraktığına, resmi enflasyonun yüzde 19, gerçek enflasyonun daha büyük oranlarda olduğu bir ortamda vatandaşın alım gücünün de zayıfladığına işaret etti. TSO Başkanı Çakırmelikoğlu ise fındık ürününe odaklı bir ticari yapının Giresun’un gelişmesine direkt etki ettiğine vurgu yaptı. Daha sonra STK temsilcileriyle bir toplantı gerçekleştiren Ali Babacan, Türkiye’de sivil toplum kuruluşlarını özgürleştirmeye, korku duvarlarını yıka yıka geldiklerinin altını çizdi. Babacan, sivil toplum kuruluşlarından meslek odalarına kadar toplumun tüm kesimlerinin taleplerini can kulağıyla dinlediklerini söyledi.

“TEK BİR AİLENİN BİLE YOKSULLUĞUN PENÇESİNDE YAŞAMAMASI ASIL İLKEMİZDİR”

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, Ada&cafe restoranda düzenlediği basın toplantısında ise “Hedeflediğimiz Türkiye’de, tek bir ailenin bile yoksulluğun pençesinde yaşamaması asıl ilkemizdir” dedi. Babacan, “Bizler, DEVA Partisi kadroları olarak, üstümüze düşen sorumluluğun gayet iyi farkındayız. 43 maddelik Sosyal Politikalar Eylem Planımızı da bu bilinçle hazırladık. Hedefimiz; devleti, gerçekten kimsesizlerin kimsesi haline getirmek” diye konuştu.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve goreleden.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.