Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
erol dede
Haber Girişi: 26.09.2021 - 16:55, Güncelleme: 26.09.2021 - 16:55

Vaka sayılarında büyük artış!...

 

Vaka sayılarında büyük artış!...

Giresun’da 4-10 Eylül arasında 100 bin kişide vaka oranı 193,22 iken bu oran büyük bir artışla 266,09’a yükseldi,hızla artan vakaların özellikle gebelik döneminde aşı yaptırmaktan çekinen hamile kadınlar arasındaki artış göstermesi üzerine Sağlık Müdürlüğü’nden uyarılar geldi
“Giresun’da hamilelerde virüs vakası artıyor” İl Sağlık Müdürü Muhammet Bulut,hamile kadınlar arasında ki koronavirüs vakalarını artışa geçtiğini belirterek,gebelerin iki aşıyı da güvenle yaptırabileceklerini belirtti. Sağlık İl Müdürü Muhammet Bulut, gebelik döneminin gerek bağışıklık düzeyleri açısından zayıf, gerekse de damar tıkanıklığına bağlı hastalıkların sık görüldüğü bir dönem olduğunu vurguladı. Gebeleri hem kendi sağlıkları hem de doğacak olan bebeklerinin sağlığı için aşı olmaya davet eden Bulut, “Covid-19 hastalığının da damar tıkanıklığı (tromboz) zemininde gelişen bir hastalık olduğunu bilinmektedir. Bu nedenle gebe olan kadının Covid-19 enfeksiyonu aynı yaş grubundaki diğer kadınlardan daha ağır seyretmektedir. Son dönemde toplum genelinde aşılamadaki başarılı oran gebelerde ne yazık ki görülmemektedir. Mevcut bilimsel veriler ışığında aşının ne gebelere ne de doğacak bebekler üzerinde herhangi ciddi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Aksine Covid-19 açısından riskli dönemde olmaları nedeniyle aşı olması gereken öncelikli gruptadırlar. Gebe kalmak isteyen, kendisinin ve bebeğinin sağlığını düşünen her anne adayı aşı olmalıdır. Bu konuda tereddüde yer yoktur. Özellikle son dönemde ülke genelinde artan gebe Covid-19 hasta sayısı ilimizde de artış göstermektedir. Mevcut durumun artmasını engelleyecek, gebelerimiz ve doğacak bebekleri açısından tek koruyucu tedavi aşı olmaktır. Bu aşamada gerek BioNTech gerekse de Sinovac aşısının gebelere güvenle yapılabileceğini söyleyebiliriz. Kendi sağlığımız ve doğacak bebeklerimizin sağlığı için mutlaka aşılarımızı aksatmayalım. Bu süreçte hastanelerimizde yeniden hizmet vermeye başlayan gebe okullarımızda tereddüt ya da endişe taşıyan gebelerimize ve yakınlarına gerekli detaylı bilgilendirmeler de yapılmaktadır” dedi.
Giresun’da 4-10 Eylül arasında 100 bin kişide vaka oranı 193,22 iken bu oran büyük bir artışla 266,09’a yükseldi,hızla artan vakaların özellikle gebelik döneminde aşı yaptırmaktan çekinen hamile kadınlar arasındaki artış göstermesi üzerine Sağlık Müdürlüğü’nden uyarılar geldi
ecem ticaret

“Giresun’da hamilelerde virüs vakası artıyor”

İl Sağlık Müdürü Muhammet Bulut,hamile kadınlar arasında ki koronavirüs vakalarını artışa geçtiğini belirterek,gebelerin iki aşıyı da güvenle yaptırabileceklerini belirtti.

Sağlık İl Müdürü Muhammet Bulut, gebelik döneminin gerek bağışıklık düzeyleri açısından zayıf, gerekse de damar tıkanıklığına bağlı hastalıkların sık görüldüğü bir dönem olduğunu vurguladı. Gebeleri hem kendi sağlıkları hem de doğacak olan bebeklerinin sağlığı için aşı olmaya davet eden Bulut, “Covid-19 hastalığının da damar tıkanıklığı (tromboz) zemininde gelişen bir hastalık olduğunu bilinmektedir. Bu nedenle gebe olan kadının Covid-19 enfeksiyonu aynı yaş grubundaki diğer kadınlardan daha ağır seyretmektedir. Son dönemde toplum genelinde aşılamadaki başarılı oran gebelerde ne yazık ki görülmemektedir. Mevcut bilimsel veriler ışığında aşının ne gebelere ne de doğacak bebekler üzerinde herhangi ciddi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Aksine Covid-19 açısından riskli dönemde olmaları nedeniyle aşı olması gereken öncelikli gruptadırlar. Gebe kalmak isteyen, kendisinin ve bebeğinin sağlığını düşünen her anne adayı aşı olmalıdır. Bu konuda tereddüde yer yoktur. Özellikle son dönemde ülke genelinde artan gebe Covid-19 hasta sayısı ilimizde de artış göstermektedir. Mevcut durumun artmasını engelleyecek, gebelerimiz ve doğacak bebekleri açısından tek koruyucu tedavi aşı olmaktır. Bu aşamada gerek BioNTech gerekse de Sinovac aşısının gebelere güvenle yapılabileceğini söyleyebiliriz. Kendi sağlığımız ve doğacak bebeklerimizin sağlığı için mutlaka aşılarımızı aksatmayalım. Bu süreçte hastanelerimizde yeniden hizmet vermeye başlayan gebe okullarımızda tereddüt ya da endişe taşıyan gebelerimize ve yakınlarına gerekli detaylı bilgilendirmeler de yapılmaktadır” dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve goreleden.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.