Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
erol dede
Nihat Öztürk
Köşe Yazarı
Nihat Öztürk
 

FINDIKÇILAR KOOPERTİF KURMALI

CHP Görele İlçe Başkanı Salih Zeki Bayram fındık üreticilerinin kooperatif kurmalarını önerdi. Kooperatif kurarak örgütlenen fındık üreticilerinin hem bireysel hem de ilçe ekonomisi açısından önemli kazançlar sağlayacağını vurguladı.             10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla partinin ilçe merkezi lokalinde ilçede çalışan gazetecilerle bir söyleşi düzenleyen Salih Zeki Bayram; önce gazetecilerin bu özel gününü kutladı.             Bugünün aslında sadece Türkiye’de kutlanmasını yeterli bulmuyor CHP İlçe Başkanı.             Bu kutlamanın uluslar arası bir etkinliğe dönüşmesi için çalışmalar yapılmasını öneriyor. Ülke genelinde gazetecilerin örgütlendiği kurumların konunun üzerinde gerekli çalışmaları yaparak günün uluslar arası bir platforma taşınmasını istiyor.             İlçenin genel ekonomik sorunlarını da gündeme getirdi Salih Zeki Bayram             Bu konuda fındık üreticilerinin bir kooperatif kurmaları gerektiğini söylüyor CHP İlçe Başkanı. “Batı bölgelerimizde bu anlamda çok sayıda üretim kooperatifi var. Görele’de sadece minibüsçüler kooperatifi var” diyen Başkan Salih Zeki Bayram, bu birliktelik sağlandığında fındık fiyatını tüccarların değil de üreticilerin belirleyeceğine dikkat çekti.             Görele’de bir öğretmen evinin olmadığını da kaydeden Bayram, bunun ilçe için ciddi bir eksiklik olduğunun altını çizdi.             Söyleşinin soru-cevap bölümünde CHP İlçe Başkanı’na Görele’ye getirilmesi gündemde olan doğal gaz konusu soruldu. Daha önce 2022 yılında geleceği söylenen doğalgazın bu yıl içinde gelip gelmeyeceği konusunda ne düşündüğü soruldu.             Yine geçmişte açıklanan 2021 yılında doğalgaza kavuşacak ilçelerde bunun gerçekleşmediği üzerinden bu soruya cevap veren Salih Zeki Bayram şöyle konuştu:             “Ben muhtarken bizden köydeki nüfusun ilçe merkezine kaydırılması isteniyordu. Nüfusu 20 binin üzerine çıkarmalıyız deniyordu. Biz de yardımcı oluyorduk. Sonra bunun nüfusla çok da bağlantılı olmadığını gördük. Bu gün itibariyle böyle bir çalışma göremiyoruz. Bu yıl için de bu çalışmaların tamamlanarak ilçeye doğal gaz geleceğini zannetmiyoruz.”             Görele’de yoğun bir hava kirliliği olduğunu vurgulayan Salih Zeki Bayram davetlerine katılan gazetecilere teşekkür etti.
Ekleme Tarihi: 10 Ocak 2022 - Pazartesi

FINDIKÇILAR KOOPERTİF KURMALI

CHP Görele İlçe Başkanı Salih Zeki Bayram fındık üreticilerinin kooperatif kurmalarını önerdi. Kooperatif kurarak örgütlenen fındık üreticilerinin hem bireysel hem de ilçe ekonomisi açısından önemli kazançlar sağlayacağını vurguladı.

            10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla partinin ilçe merkezi lokalinde ilçede çalışan gazetecilerle bir söyleşi düzenleyen Salih Zeki Bayram; önce gazetecilerin bu özel gününü kutladı.

            Bugünün aslında sadece Türkiye’de kutlanmasını yeterli bulmuyor CHP İlçe Başkanı.

            Bu kutlamanın uluslar arası bir etkinliğe dönüşmesi için çalışmalar yapılmasını öneriyor. Ülke genelinde gazetecilerin örgütlendiği kurumların konunun üzerinde gerekli çalışmaları yaparak günün uluslar arası bir platforma taşınmasını istiyor.

            İlçenin genel ekonomik sorunlarını da gündeme getirdi Salih Zeki Bayram

            Bu konuda fındık üreticilerinin bir kooperatif kurmaları gerektiğini söylüyor CHP İlçe Başkanı. “Batı bölgelerimizde bu anlamda çok sayıda üretim kooperatifi var. Görele’de sadece minibüsçüler kooperatifi var” diyen Başkan Salih Zeki Bayram, bu birliktelik sağlandığında fındık fiyatını tüccarların değil de üreticilerin belirleyeceğine dikkat çekti.

            Görele’de bir öğretmen evinin olmadığını da kaydeden Bayram, bunun ilçe için ciddi bir eksiklik olduğunun altını çizdi.

            Söyleşinin soru-cevap bölümünde CHP İlçe Başkanı’na Görele’ye getirilmesi gündemde olan doğal gaz konusu soruldu. Daha önce 2022 yılında geleceği söylenen doğalgazın bu yıl içinde gelip gelmeyeceği konusunda ne düşündüğü soruldu.

            Yine geçmişte açıklanan 2021 yılında doğalgaza kavuşacak ilçelerde bunun gerçekleşmediği üzerinden bu soruya cevap veren Salih Zeki Bayram şöyle konuştu:

            “Ben muhtarken bizden köydeki nüfusun ilçe merkezine kaydırılması isteniyordu. Nüfusu 20 binin üzerine çıkarmalıyız deniyordu. Biz de yardımcı oluyorduk. Sonra bunun nüfusla çok da bağlantılı olmadığını gördük. Bu gün itibariyle böyle bir çalışma göremiyoruz. Bu yıl için de bu çalışmaların tamamlanarak ilçeye doğal gaz geleceğini zannetmiyoruz.”

            Görele’de yoğun bir hava kirliliği olduğunu vurgulayan Salih Zeki Bayram davetlerine katılan gazetecilere teşekkür etti.

Bir 15 kişi, ayakta duran insanlar, masa ve şunu diyen bir yazı 'CUMHURİYET HALK PARTİSİ CHP GÖRELE İLÇE BAŞK BAŞKANLIĞI' görseli olabilir

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve goreleden.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.